Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 18, 09:23

Patys pasieniečiai demaskavo nesąžiningą pareigūną ir rūkalus vežusius 5 baltarusius

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Imuniteto valdybos pasieniečiai sulaikė Druskininkų užkardos pareigūną, kuris, įtariama, už piniginį atlygį per Raigardo punktą į Lietuvą praleido kontrabandines cigaretes gabenusius Baltarusijos piliečius.
Asociatyvi iliustracija
Asociatyvi iliustracija: dauguma VSAT pareigūnų dirba sąžiningai, bet pasitaiko ir išimčių. / VSAT archyvo nuotr.

Pirmadienį VSAT Imuniteto valdybos pasieniečiai, į pagalbą pasitelkę Varėnos rinktinės kriminalistus bei Specialiosios paskirties skyriaus pareigūnus, Raigardo pasienio kontrolės punkto prieigose sustabdė vienas paskui kitą važiavusius tris automobilius. Tai buvo Baltarusijoje registruoti „Nissan Almera“, „BMW X5“ ir „Opel Zafira“, kuriuos vairavo 21, 22 ir 28 metų Baltarusijos piliečiai. Jie prieš kelias minutes į Lietuvą buvo legaliai įvažiavę per Raigardo punktą.

Pasieniečiai jau turėjo žinių, kad šie užsieniečiai gali gabenti neteisėtus krovinius.

Patikros metu minėtuose automobiliuose aptiktos kontrabandinių cigarečių slėptuvės. Rūkalai taip pat buvo iškaišioti ir gamyklinėse transporto priemonių ertmėse. Iš viso pasieniečiai aptiko 3 490 pakelių Baltarusijoje pagamintų cigarečių „Fest“, „Minsk Capital“ ir „NZ Gold“.

Tą pačią dieną Kaune VSAT pareigūnai patikrino dar du Baltarusijos piliečių, 28 ir 33 metų, vairuotus automobilius – „BMW X6“ bei „Peugeot 3008“. Šiose transporto priemonėse, kurios į Lietuvą irgi įvažiavo per Raigardo punktą, taip pat aptiktos kontrabandinių cigarečių slėptuvės.

Jose pasieniečiai rado 2 531 pakelį baltarusiškų cigarečių „Fest“ ir „NZ Gold“.

Pirmadienį tyrimą tęsę VSAT Imuniteto valdybos pareigūnai sulaikė Raigardo pasienio kontrolės punkte tarnybą vykdžiusį 24 metų Varėnos pasienio rinktinės Druskininkų užkardos jaunesnįjį specialistą.

Pirminiais duomenimis, šis pareigūnas už piniginį atlygį sudarė galimybes Baltarusijos piliečiams su kontrabanda įvažiuoti į Lietuvą.

VSAT nuotr./Bylos įkalčiai
VSAT nuotr./Bylos įkalčiai


Dėl kyšininkavimo ir pareigūno papirkimo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Pasienietis po apklausos paleistas. Jam skirta kardomoji priemonė rašytinis pasižadėjimas neišvykti. Be baudžiamosios atsakomybės, jam gresia ir tarnybinė – atleidimas iš darbo VSAT.

Užsieniečiams be baudžiamosios atsakomybės už papirkimą, administracine tvarka taip pat teks atsakyti ir už neteisėtą akcizais apmokestinamų prekių gabenimą.

VSAT nuotr./Bylos įkalčiai
VSAT nuotr./Bylos įkalčiai

Tolesnes įvykio aplinkybes aiškinasi VSAT Imuniteto valdybos bei Ikiteisminio tyrimo skyriaus pareigūnai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min