Dabar populiaru
Publikuota: 2012 lapkričio 9d. 10:15

Paviešinta policijos vaizdo medžiaga: automobilis Vilniuje partrenkė žmogų, kuo baigėsi istorija – neaišku

Automobilis „Škoda“ įvykio vietoje
Stop kadras iš policijos filmuotos medžiagos / Automobilis „Škoda“ įvykio vietoje

Vilniaus policija paviešino vaizdo medžiagą, kurioje matosi, kaip automobilis su Jungtinės Karalystės valstybiniais numeriais perėjoje partrenkia pėsčiąjį. Vairuotojas žmogų pats nuvežė į ligoninę, tačiau tuo istorija ir baigiasi – tyrimas nebuvo atliekamas.

Vilniaus policija rubrikoje „Dienos vaizdelis“ paviešino vaizdo medžiagą turinčią paskatinti vairuotojus būti atidesniais ties pėsčiųjų perėjomis. Vaizdo medžiagoje matosi, kaip Aušros Vartų g. ir M.Daukšos g. sankryžoje automobilis „Škoda“ su angliškais numeriais, sukdamas į dešinę, pėsčiųjų perėjoje partrenkia senyvą.

Po avarijos vairuotojas trumpai pabendravo su nukentėjusiu vyriškiu, įsisodino jį į savo automobilį ir išsivežė. Policija skelbia, kad pėsčiąjį vairuotojas nuvežė į ligoninę, prieš tai apie incidentą informavęs pareigūnus.

Redakcijai pradėjus domėtis šia istorija paaiškėjo, kad avarija įvyko lapkričio 2 d. apie 10.25 val. Policijai buvo pranešta apie partrenktą žmogų. Kadangi šią sankryžą stebi vaizdo kameros, netrukus pareigūnai jau turėjo ir avarijos vaizdo medžiagą.

Į policiją paskambinęs vairuotojas pareigūnus informavo, kad jis partrenktą žmogų veža į ligoninę. Vėliau „Škoda“ vairavęs vyras susitiko su pareigūnais ir sulaukė, kol įvykis buvo oficialiai užfiksuotas.

Tačiau istorija čia ir baigiasi. Vilniaus apskrities VPK atstovas Paulius Radvilavičius redakciją informavo, kad joks tyrimas dėl įvykio nebuvo atliekamas.

„Policija iš ligoninės vėliau negavo jokio pranešimo apie sužalotą žmogų. Į pareigūnus niekas nesikreipė ir neinformavo, kad šioje sankryžoje jį partrenkė automobilis. Pretenzijų dėl įvykio niekas nereiškė. Policijos duomenų bazėse incidentas liko užfiksuotas kaip paprastas techninis eismo įvykis, kuris toliau ir nebuvo tiriamas“, - sakė P.Radvilavičius.

Pareigūnai teigia net nežinantys partrenkto vyro asmens duomenų.

VIDEO: Vilniuje automobilis partrenkė pėsčiąjį
Paklaustas, ar tokia situacija yra normali, Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis po konsultacijų su kelių policijos pareigūnais informavo, kad tokiu atveju, jei partrenktas žmogus nenukentėjo ir niekam neturi pretenzijų, o automobilis neapgadintas, įvykį reiktų vertinti tiesiog kaip Kelių eismo taisyklių pažeidimą.

„Tai yra pažeidimas, numatytas Administracinių teisės pažeidimų kodekso 124¹ straipsnyje. Šiuo konkrečiu atveju vairuotojui turėjo būti surašytas protokolas dėl Kelių eismo taisyklių pažeidimo“, - sakė R.Matonis.

Administracinių teisės pažeidimų kodekso 124¹ straipsnyje už vairuotojo pareigų pėstiesiems nevykdymą numatyta bauda nuo vieno šimto iki trijų šimtų litų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min