Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pavogtų automobilių paieškos: už „Dodge“ siūloma solidi premija, „Nissan GT-R“ – mėnesio pasivažinėjimas

Iš automobilių meistro kiemo Kretingoje pavogti „Dodge“ automobiliai
Automobilių savininkų nuotr. / Iš automobilių meistro kiemo Kretingoje pavogti „Dodge“ automobiliai
Šaltinis: 15min
8
A A

Naktį iš penktadienio į šeštadienį pavogti Kretingos Klaipėdos gatvėje, remonto darbus atliekančio meistro kieme, stovėję du prabangūs „Dodge“ markės automobiliai. Pakliuvęs į nepavydėtiną padėtį, vyras viešai pažadėjo 10 tūkst. eurų atlygį bet kuriam, suteikusiam naudingos informacijos. Prabangus „Nissan GT-R“ automobilis penktadienio rytą iš saugomo garažo dingo ir Vilniuje.

Kaip informuoja Policijos departamentas, balandžio 22 d. 9 val. 10 min. pastebėta, kad po nakties Kretingos Klaipėdos g., iš namo kiemo, pavogti automobiliai „Dodge Charger 6.4“, pagamintas 2015 m., ir „Dodge Challenger“, pagamintas 2016 m. Anot Klaipėdos apskrities policijos, vieno jų vertė siekia 42 tūkst. eurų, kito – 20 tūkst. eurų.

Į vidų įsibrauta išpjovus kiemą juosiančias tujas. Automobilių užvedimo rakteliai liko elektros instaliacijas remontuojančio automobilių meistro namuose. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl svetimo turto pagrobimo.

Automobilių savininkų nuotr./Iš automobilių meistro kiemo Kretingoje pavogti „Dodge“ automobiliai
Automobilių savininkų nuotr./Iš automobilių meistro kiemo Kretingoje pavogti „Dodge“ automobiliai

Kadangi automobiliai pagrobti iš transporto priemonių remontuojančio Aido Abraičio kiemo, šis ėmėsi iniciatyvos padėti tikriesiems mašinų savininkams - vienai privačiai įmonei - surasti vagis.

Šeštadienį vyras socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo įrašu: „Pasidalinkit! Naktį iš penktadienio į šeštadienį Kretingoje pavogti du „Dodge“: pilkas „Challenger“ ir baltas „Charger“. Baltas – be galinių lempų. Jei matėte, skambinkit man 8 656 49110. Atlygis 10 000 eurų“, – į visuomenė kreipėsi automobilių meistras A.Abraitis, patikinęs, kad premija solidariai bus skirta tiek iš jo, tiek iš pavogtų automobilių savininkų kišenės.

Kreiptasi ir į tuos vairuotojus, kurie turi savuose automobiliuose vaizdo registratorius ir važinėjosi naktį iš penktadienio į šeštadienį, apie 2-4 val., Kretingos apylinkėse.

Internautai ėmė intensyviai dalintis šiuos įrašu. Kai kurie jų teigė vienur ar kitur matę ieškomus automobilius. Tačiau, kaip 15min patikino A.Abraitis, itin naudingos informacijos iki sekmadienio popietės nebuvo sulaukta. Pranešimai labai prieštaringi. O ir vaizdo kamerų, esančių netoli įvykio vietos, įrašų peržiūros jokios naudos nedavė.

„Prasilenkiau Lenkijoje, kelyje A2, link Vakarų. Ant tralo vežė“, – teigė vienas jų.

Kitas prasitarė matęs du vienviečius tralus, važiavusius nuo Vilniaus per Aukštadvarį, link Prienų. Ant vieno, anot jo, tikrai buvo toks pat, kaip ir ieškomas, baltas „Dodge“. Ant kito – kažkoks tamsus automobilis.

„Dėl detalių vogė. Ne vienas „Mustang“ markės automobilis Klaipėdoje jau apvogtas. Lempas vagia“, – spėjo trečias.

Pernai panašiomis mįslingomis aplinkybėmis Šventojoje dingo galingas „Ford Mustang“. Pareigūnams taip ir nepavyko iki šiol užčiuopti šios vagystės siūlo galo.

„Atsivežk egzotinę mašiną, tai ilgai Lietuvoje nesidžiaugsi“, – ironizavo dar vienas iš komentatorių.

Prabangus automobilis dingo ir Vilniuje

Pavogto automobilio savininko nuotr./Vilniuje iš garažo pavogtas prabangus „Nissan GTR“ automobilis
Pavogto automobilio savininko nuotr./Vilniuje iš garažo pavogtas prabangus „Nissan GTR“ automobilis

Ne vienas komentatorius prisiminė ir dar vieną penktadienį įvykdytą prabangaus automobilio vagystę. Balandžio 21 d. apie 5.50 val. Vilniuje, iš Kirtimų gatvėje esančių garažų, buvo pavogtas juodos spalvos vienas greičiausių serijų automobilių pasaulyje „Nissan GT-R“.

Pasak šios transporto priemonės savininkų šeimos atstovės Vivianos, „Nissan“ stovėjo ne prie namų, o atskirame, uždarame garaže privačios įmonės teritorijoje. Ši buvo aptverta, o garaže netgi įrengta signalizacija. Tačiau vagystės metu ji nesuveikė – buvo atjungta. Į teritorijos vidų patekta nusukus tvoros spyną.

Pavogto automobilio savininko nuotr./Vilniuje iš garažo pavogtas prabangus „Nissan GT-R“ automobilis
Pavogto automobilio savininko nuotr./Vilniuje iš garažo pavogtas prabangus „Nissan GT-R“ automobilis

„Nissan GT-R“ jo savininkas įsigijo prieš keletą metų, bet ėmė juo važinėtis tik praėjusią vasarą. Šiemet jis iš garažo buvo išvairuotas keletą kartų. Pastarąjį – savaitę prieš vagystę.

„Nissan GT-R“, kurio vertė – apie 40 tūkst. eurų, išsiskiria savo galingumu. Tokių automobilių Lietuvoje – gal tik kokie penki.

„Pavogtas „Nissan“ buvo penktadienio rytą, tačiau pasigedome tik apie 16 val., kai įmonės, iš kurios teritorijos ir pavogtas automobilis, darbuotojas pasiteiravo, ar šeimininkas ja jau ėmė važinėtis. Nepastebėjome jokių įsilaužimo pėdsakų“, – teigė Viviana.

Šeimininkai labai nusivylę policijos darbu, kurie tik užfiksavo įvykį, o į pavogtų transporto priemonių registrą įtraukė tik kitą dieną, kai kreipėsi žurnalistai.

„Pavogta mašina tuomet galėjo laisvai judėti bet kur. Prašome visuomenės pagalbos. Gal kas matė, kuria miesto kryptimi judėjo pavogtas „Nissan“ automobilis. Bet kokia informacija būtų labai naudinga“, – teigė mergina.

Savininkai už itin vertingą, tikslią informaciją, padėsiančią atrasti pavogtą automobilį, taip pat siūlo atlygį. Tik jis – ne piniginis, o gana originalus: jei „Nissan“ bus rastas neišardytas, vertingą informaciją suteikęs asmuo galės juo važinėtis mėnesį. Automobilis bus pilnu baku, apdraustas.

Pavogto automobilio savininko nuotr./Vilniuje iš garažo pavogtas prabangus „Nissan GT-R“ automobilis
Pavogto automobilio savininko nuotr./Vilniuje iš garažo pavogtas prabangus „Nissan GT-R“ automobilis

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min