Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pavojų įkalinimo įstaigose dirbantiems pareigūnams kelia ne tik nuteistieji, bet ir jų artimieji

Įkalinimo įstaigos tvora
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Įkalinimo įstaigos tvora
Šaltinis: 15min
0
A A

Nuteistųjų, atliekančių bausmę pataisos namuose, išpuolių prieš tarnybą atliekančius pareigūnus pasitaiko kasmet, tačiau fizinio priešinimosi pareigūnams iš nuteistųjų artimųjų iki šiol nepasitaikydavo. Akivaizdu, kad kvaišalų ar kitų draudžiamų nuteistiesiems turėti daiktų gabenimui į pataisos įstaigos teritoriją ryžęsi artimieji gali kelti ne mažesnį pavojų, nei bausmę jau atliekantys asmenys.

Kaip rašoma Kalėjimų departamento pranešime, šių metų liepos 4 d. apie 13 val. į ilgalaikį pasimatymą su Marijampolės pataisos namuose bausmę atliekančiu nuteistuoju D.V. atvyko jo žmona R.V., gyvenanti Kaune. Ji, kaip ir visi į pasimatymus atvykstantys asmenys, buvo supažindinta su teisės aktuose numatyta atsakomybe dėl draudžiamų nuteistiesiems turėti daiktų gabenimo į pataisos namų vidaus teritoriją, bei įspėta to nedaryti. Pilietė, eidama į ilgalaikių pasimatymų patalpas, deklaravo uždraustų daiktų neturinti.

Sutvarkius visus reikiamus dokumentus, minėta pilietė buvo įvesta į ilgalaikių pasimatymų kambarį. Tikrinant moters atsineštus daiktus buvo pastebėta, kad ji įtartinai sugniaužusi rankoje laiko kažkokį daiktą. Pareigūnė paprašė, kad R.V. parodytų ką turi rankoje, tačiau tai daryti pilietė atsisakė. Pareigūnei pakartotinai pareikalavus vykdyti duodamą nurodymą R.V. bandė išbėgti pro duris iš kambario, tačiau buvo sulaikyta.

Po keleto pakartotinių nurodymų pilietė atidavė rankoje turėtą žirnio dydžio baltos spalvos paketėlį. Pareigūnė paėmusi paketėlį įdėjo jį į daiktams tikrinti skirtą dėžutę ir skambino telefonu pataisos namų budinčiajam, informuoti jį apie įvykį. Tuo metu R.V. staigiu judesiu griebė dėžutę ir numetė ją ant grindų. Pareigūnei pasilenkus paimti numestą dėžutę pilietė R.V. smarkiai stūmė pareigūnę ir pargriovusi ją ant grindų, pagriebė iš dėžutės iškritusį paketėlį.

Su paimtu paketėliu R.V. nubėgo į koridoriaus gale esančią tualeto patalpą. Atbėgusi paskui ją pareigūnė sutiko R.V. išeinančią iš tualeto, kur girdėjosi nuleidžiamo vandens garsas.

Po šio incidento pilietė buvo sulaikyta, apie įvykį informuoti Marijampolės PK pareigūnai. Policijos pareigūnams išsivežus R.V. į komisariatą dar kartą nuodugniai buvo apžiūrima tualeto, į kurį buvo įbėgusi R.V., patalpa. Už šiukšlių dėžėje esančio maišelio buvo rastas užmestas minėtas baltos spalvos paketėlis. Pareigūnai spėja, kad R.V. ketino pasitaikius galimybei sugrįžti į tualeto patalpą ir pasiimti turėtą paketėlį. Pareigūnai įtaria, kad jame gali būti narkotinės medžiagos.

Dėl pasipriešinimo valstybės tarnautojui bei kitų incidento aplinkybių ištyrimo Marijampolės PK pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Kalėjimų departamento direktorius S.Vitkūnas dėkoja pareigūnams, kurie sąžiningai atlieka savo pareigas ir pabrėžia, kad artimieji, lankantys nuteistuosius, neturėtų ryžtis tokioms nusikalstamoms veikoms ir susigadinti savo ir artimųjų gyvenimą.

Pažymėtina, jog vien per šių metų birželio mėnesį Marijampolės pataisos namuose užfiksuoti net 7 atvejai, kai į pasimatymus su nuteistaisiais atvykę jų artimieji slėpė ir bandė įnešti į įstaigos vidaus teritoriją draudžiamų nuteistiesiems turėti daiktų. Šiuo metu Marijampolės pataisos namuose terminuoto laisvės atėmimo bei arešto bausmes iš viso atlieka 1 tūkst. 274 nuteisti asmenys.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min