TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pažeidėjai nuo tarnybinio šuns gynėsi ašarinėmis dujomis ir bandė keturračiu partrenkti pasienietį

Valstybės sienos apsaugos tarnybos Lazdijų rinktinės šou Targa sulaikė pažeidėją
VSAT nuotr. / Valstybės sienos apsaugos tarnybos Lazdijų rinktinės šou Targa sulaikė pažeidėją
Šaltinis: 15min
0
A A

Prie sienos su Rusija pasieniečių persekioti asmenys nuo tarnybinio šuns bandė gintis purkšdami jam ašarinių dujų. Nepaisant to belgų aviganė Targa sulaikė vieną pažeidėją prisivijusi jį ir įsikibusi dantimis. Tuo metu sulaikytojo bendras, siekdamas gelbėti sulaikytąjį, bandė keturračiu motociklu partrenkti pasienietį.

Trečiadienio naktį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Lazdijų rinktinės Specialiosios paskirties užkardos pasieniečiai Vilkaviškio rajono Matlaukio kaimo ribose pastebėjo du asmenis. Jie tamsoje brido per aukštą žolę Rusijos pusės link. Nuo šios vietos iki sienos yra maždaug 800 metrų.

Pėsčiomis patruliavę VSAT pareigūnai abiem vyrams nurodė sustoti. Šie nepakluso ir leidosi bėgti. Pažeidėjai buvo įspėti, kad bus panaudotas tarnybinis šuo, tačiau ir toliau spruko. VSAT kinologas tuomet nuo pavadžio paleido belgų aviganę Targą.

Kai ši tamsoje prisivijo abu vyrus, šie šuns pusėn ėmė purkšti ašarinių dujų. Tokiomis dujų atakomis abu pažeidėjai nuo tarnybinio keturkojo gynėsi kelis kartus, kai tik Targa priartėdavo prie jų.

Belgų aviganei vis dėlto pavyko dantimis įsikibti vienam bėgliui į koją, o tokiais atvejais šuo persekiotąjį gali paleisti tik gavęs savo šeimininko komandą. Sulaikytojo sėbras, siekdamas jį išvaduoti, į Targą dar papurškė dujų, tačiau ši didvyriškai nepaleido pažeidėjo.

Pasieniečiams beveik pribėgus šią vietą, iš tamsos dideliu greičiu išniro dar vieno vyro vairuojamas keturratis motociklas. Manoma, kad persekiotieji jį išsikvietė radijo ryšio pagalba. Dujas į belgų aviganę purškęs vyras staigiai užšoko ant keturračio. Pasieniečiai motociklo vairuotoją įspėjo sustoti. Po to nuskambėjo įspėjimas panaudoti tarnybinį ginklą. Tuomet keturračio vairuotojas motociklu bandė partrenkti atskubėjusį kinologą, Targos šeimininką. Šis iš tarnybinio pistoleto iššovė du šūvius į orą.

 Po jų abu vyrai keturračiu motociklu milžinišku greičiu spruko iš įvykio vietos, palikę ant žemės Targos paguldytą pažeidėją, kurį šuo vis dar laikė įsikibęs dantimis. Kinologas belgų aviganę atitraukė nuo sulaikytojo, kuris buvo surakintas antrankiais.

Paaiškėjo, kad tai yra 37 metų Vilkaviškio rajono gyventojas. Jam dėl pasipriešinimo Lazdijų rinktinės pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą. Už tokį nusikaltimą Vilkaviškio rajono gyventojui gresia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės atėmimas iki trejų metų. Sulaikytąjį pasieniečiai uždarė į areštinę. Nustatinėjami keturračiu pasprukę vyrai.

Įvykio vietoje buvo aptiktas dujų balionėlis ir radijo ryšio stotelė. Manoma, kad šis sulaikymas gali būti susijęs su planais gabenti kontrabandą ir vietovės žvalgymu.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min