Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pažinčių portaluose merginų ieškojęs ir pinigų iš jų išviliojęs Haroldas Vinkšnelis: „Sukčiavimo idėją nusipirkau internete už 50 litų!“

Internetas
simonok/sxc.hu nuotr. / Internetas
Šaltinis: 15min
0
A A

Sukčius patiklių žmonių ieškojo pažinčių portaluose. Ir nesunkai rado, įspėja Panevėžio teismas.

Panevėžio miesto apylinkės teismas lapkričio 22 dieną paskelbė nuosprendį panevėžiečiui, svetimu vardu ėmusiam kreditus – jis turės 90 parų praleisti areštinėje.

Teismas nustatė, kad kaltinamasis 19 metų Haroldas Vinkšnelis pažinčių portaluose susipažino su G.D. ir J.Š. 

Iš merginų išviliojęs internetinės bankininkystės duomenis, H.Vinkšnelis jų vardu šių metų pradžioje iš greitųjų kreditų bendrovės paėmė kreditus: G.D. vardu – 750 litų, J.Š. vardu – 1 000 litų. Šiuos pinigus devyniolikmetis pervedė į savo sąskaitą ir išgrynino.

Kaltinamasis prisipažino tokio sukčiavimo idėją nusipirkęs vienoje interneto svetainėje už 50 litų.

H.Vinkšnelis parengė nusikaltimo planą, tikėdamasis, kad jo asmenybė liks nenustatyta, o paimtų kreditų mokėjimas teks kitiems asmenims.

Skirdamas bausmę, teismas atsižvelgė į tai, kad kaltinamasis H.Vinkšnelis atlieka bausmę už du panašius nusikaltimus, nedirba, neregistruotas darbo biržoje. Kaltinamojo atsakomybę lengvina tai, kad jis prisipažino nusikaltęs ir gailisi, atsakomybę sunkinančių aplinkybių nėra.

Teismas nusprendė kaltinamajam H.Vinkšneliui skirti galutinę subendrintą bausmę – 90 parų arešto, bausmę atliekant areštinėje. Civilinio ieškovo – greitųjų kreditų bendrovės ieškinį dėl turtinės žalos atlyginimo, nuspręsta tenkinti ir priteisti iš H.Vinkšnelio 1 749,99 lito.

Nuosprendis dar neįsiteisėjęs ir gali būti skundžiamas apeliacine tvarka, pažymima Dianos Armonienės, Panevėžio miesto apylinkės teismo atstovės ryšiams su visuomene ir žiniasklaida ketvirtadienį paviešintame pranešime.

Panevėžio miesto apylinkės teismas 2011 metais išnagrinėjo 14 bylų dėl sukčiavimo neteisėtai panaudojant elektronines mokėjimo priemones. Šiais metais jau išnagrinėta 12 tokių bylų. Teisėtvarkos institucijos nuolat perspėja gyventojus neatskleisti kitiems asmenims savo elektroninės mokėjimo priemonės duomenų, bet sukčiavimo atvejų nemažėja.

Sekite mus socialiniame tinkle „Facebook“ ir pirmi sužinokite svarbiausias naujienas. Mes nenorime jūsų gąsdinti, mes tik norime padėti gyventi saugiau.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min