Dabar populiaru
Publikuota: 2009 lapkričio 19d. 13:49

Pedofilą E.Čekanavičių teismas leido suimti 3 mėnesiams (atnaujinta 16.10 val.)

Į teismo rūmus vedamas įtariamasis kaip įmanydamas bandė slėpti savo veidą.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Į teismo rūmus vedamas įtariamasis kaip įmanydamas bandė slėpti savo veidą.

Prokurorai trečiadienį sulaikytam žinomiausiu Lietuvos pedofilu laikomam Ervydui Čekanavičiui teismo prašo skirti griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą trims mėnesiams.

Ketvirtadienį prieš pietus į Kauno miesto apylinkės teismą atvestas E.Čekanavičius iškart pasiekė, jog jo suėmimo klausimą turėjęs svarstyti teisėjas Gerutis Varanavičius nusišalintų. Prokurorų prašymą leisti suimti E.Čekanavičių ketvirtadienį po pietų svarstys kitas teismo pirmininko paskirtas teisėjas.

Nepatvirtintais duomenimis, sulaikytam vyriškiui yra pareikšti įtarimai dėl trylikos metų berniuko seksualinio prievartavimo. Anksčiau su teisėsauga nemažai reikalų turėjęs E.Čekanavičius jau yra ragavęs kalėjimo skonio. 2003 metais Kauno miesto apylinkės teismas už nepilnamečio tvirkinimą vyrą nuteisė beveik 8 metų laisvės atėmimo bausme.

Tiesa, bausmė pedofilui buvo sumažinta šeštadaliu ir jis laisve galėjo džiaugtis jau nuo praėjusių metų gruodžio. Tai buvo jau antrasis kartas, kai iškrypėlį teismas pasiuntė už grotų. 2000 m. už panašius nusikaltimus E.Čekanavičiui teismas buvo skyręs 4 metų laisvės atėmimo bausmę, tačiau pritaikius amnestiją, ji buvo sumažinta trečdaliu.

Papildyta 15.40 val. Ketvirtadienį atvestas į Kauno apylinkės teismą, įtariamasis visais būdais bandė nuo fotografų ir operatorių objektyvų  slėpti savo veidą. E.Čekanavičius pageidavo, jog jo kardomosios priemonės svarstymas būtų atviras.

Anot vyriškio, „žmonės tuomet sužinotų visą tiesą“. Tačiau prokuroras, motyvuodamas tuo, jog byloje figūruoja nepilnametis, šiam įtariamojo norui prieštaravo. Su prokuroro argumentais sutikus ir kaltinamojo advokatei, teismo posėdis šiuo metu vyksta už uždarų durų.

Ketvirtadienį prokuroras užsiminė, jog žmogaus teisių gynėju ir žinomu visuomenės veikėju viešai prisistatantis E.Čekanavičius į teisėsaugininkų akiratį pateko šių metų liepos mėnesį. Paklaustas, kodėl vyriškiui  įtarimai buvo pareikšti tik praėjus keliems mėnesiams, prokuroras atsakė: „Užtruko, kol sulaukėme ekspertų išvadų ir surinkome pakankamai įrodymų“.

Papildyta 16.10 val. Kauno apylinkės teismo teisėjas pilnai patenkino prokurorų prašymą – paauglio seksualiniu prievartavimu įtariamas E.Čekanavičius suimtas 3 mėnesiams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

02:50
01:29
26:48

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min