Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pedofilija įtariamas A.Ūsas pripažintas ir nukentėjusiuoju

Andrius Ūsas
Iliustr. iš YouTube / Andrius Ūsas
Šaltinis: 15min
0
A A

Drąsiaus Kedžio pedofilija apkaltintas Andrius Ūsas šiuo metu yra ir įtariamasis, ir nukentėjusysis. Jis pripažintas nukentėjusiu dvigubos žmogžudystės byloje, tačiau kodėl tai padaryta, prokurorai neatskleidžia, rašoma dienraštyje „Vilniaus diena“.

Į klausimą, kodėl A.Ūsas pripažintas nukentėjusiuoju, Vilniaus apygardos vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Brunonas Maculevičius dienraščio „Vilniaus diena“ žurnalistams neatsakė ir pasiūlė kreiptis į Kauno prokurorus. Į kalbas nesileido ir Kauno apygardos vyriausiasis prokuroras Kęstutis Betingis.

K.Betingis paaiškino, kad vyksta prokurorų susirinkimas, tad negali kalbėti, ir patarė atsivertus Baudžiamojo proceso kodeksą (BPK) pasiskaityti, kas yra nukentėjusysis. Esą po to klausimų neturėtų kilti.

BPK 28 straipsnis numato, kad nukentėjusiuoju pripažįstamas fizinis asmuo, kuriam nusikalstama veika padarė fizinės, turtinės ar moralinės žalos. D.Kedžio advokatas Aidas Venckus taip pat neturėjo atsakymo į šį klausimą ir spėliojo, kad galbūt yra kokių nors duomenų, leidžiančių pripažinti A.Ūsą nukentėjusiuoju.

BPK parašyta, kad asmeniui, pripažintam nukentėjusiuoju, be jam privalomų žinomų aplinkybių pateikimo, atliekant ikiteisminį tyrimą ir teisme leidžiama susipažinti su bylos medžiaga. Vadinasi, A.Ūsas gali vienas pirmųjų sužinoti visus žmogžudystės byloje surinktus duomenis ir jais pasinaudoti su šia byla glaudžiai susijusiame ikiteisminiame tyrime, kuriame pats įtariamas D.Kedžio dukters tvirkinimu bei seksualiniu išnaudojimu.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min