Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gruodžio 20d. 17:13

Pedofilo išnaudotas nepilnametis reikalauja priteisti 180 000 litų ne tik iš skriaudiko

Išprievartautas 17-metis jaunuolis kartu su savo motina neturtinės žalos atlyginimo laukia ir iš nusikaltėlio, ir iš įstaigos, kurioje tai įvyko.

Vilniaus teisme – beprecendentis ieškinys: 17-metis jaunuolis kartu su savo motina iš vaikus su negalia prižiūrinčio vieno sostinės vaikų mokymo ir ugdymo centro bei seksualiniu prievartavimu kaltinamo centro gyventojo prašo solidariai priteisti 180 tūkst. Lt neturtinės žalos atlyginimą, pirmadienį rašo delfi.lt.

Kaip teigiama ieškinyje, švietimo įstaiga neužtikrino vaiko saugumo, todėl jis patyrė seksualinę prievartą.

Ieškinys yra pateiktas baudžiamąją bylą dėl galimo seksualinio prievartavimo nagrinėjančiam teismui.

Delfi.lt žiniomis, tai pirmasis kartas, kai vaikų ugdymo centrui yra pareikštas ieškinys dėl nepilnamečio patirtos seksualinės prievartos.

Bylos duomenimis, vaiką seksualiai prievartavo vaikų ugdymo centre gyvenantis 42 metų vyras.

Pasak ieškovų, ugdymo centro auklėtojai privalėjo užtikrinti nepilnamečio saugumą, pasirūpinti, kad jis būtų apsaugotas ne tik nuo bendraamžių, bet ir nuo vyresniųjų smurto ir patyčių. Be to, jie pabrėžė, kad ugdymo centro bendruomenė yra pagrindinė vaiko socializacijos vieta, čia turi būti paisoma vidaus tvarkos ir elgesio taisyklių, visiems priimtinų žmonių bendrabūvio nuostatų.

Ar ieškinys dėl neturtinės žalos atlyginimo bus patenkintas, teismas paskelbs priimdamas nuosprendį baudžiamojoje byloje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min