Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pedofilų tinklo paieškų gali imtis Seimas

Mitinge
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / D.Kedžio istorija iki šiol nerimsta.
Šaltinis: 15min
0
A A

Parlamente vėl atgimsta iniciatyva ieškoti galimo pedofilijos tinklo poveikio Lietuvos teisėsaugai.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos Seime narys Saulius Stoma naujienų portalui „15min“ sekmadienį sakė jau pirmadienį pradėsiąs rinkti parašus dėl būtinybės kurti laikinąją tyrimo komisiją.

„Jeigu tiesiai šviesiai, dėl pedofilijos tinklų galimo poveikio Lietuvos teisėsaugai“, – apie komisijos tikslus sakė parlamentaras.

S.Stoma šią iniciatyvą kelia jau antrą kartą. Praėjusių metų rudenį jis jau rinko parašus panašiai laikinajai parlamentinio tyrimo komisijai sukurti.

„Faktiškai jau buvau rudenį surinkęs beveik 40 parašų, bet tada dar kažkaip lyg atrodė, kad viskas išsispręs ir tą iniciatyvą, kitų pakalbintas, kad reikia dar palaukti, buvau pastūmęs į šoną. Bet dabar jau reikės atnaujinti“,  – kalbėjo politikas.

Faktiškai jau buvau rudenį surinkęs beveik 40 parašų, bet tada dar kažkaip lyg atrodė, kad viskas išsispręs.Pagal Seimo statutą laikinąsias komisijas galima kurti, jeigu iniciatyvą palaiko ne mažiau nei ketvirtadalis (36) parlamentarų. Paklaustas, ar tikisi šįkart tiek surinkti, S.Stoma sakė, „jog tai parodys šito Seimo vertę“.

Po 2009-ųjų spalio pradžioje įvykusių dviejų žmogžudysčių, kurias, kaip įtarta, įvykdė Drąsius Kedys, galimai norėjęs atkeršyti už savo mažametės dukrelės seksualinį išnaudojimą, visuomenėje ir parlamente kilo daug įvairių iniciatyvų. Seime ne vieną kartą siūlyta kurti specialiąsias tyrimo komisijas, tačiau galiausiai vadinamąją Kauno pedofilijos bylą patikėta tirti parlamento Teisės ir  teisėtvarkos komitetui (TTK).

Šių metų pradžioje Seimas pritarė TTK tyrimo išvadoms, kuriose konstatuojama, kad byla buvo tiriama aplaidžiai, neoperatyviai, nekvalifikuotai, o dėl pareigūnų neveikimo neužkirstas kelias dviejų žmonių nužudymui. Išvadose taip pat užsimenama, jog tuometis generalinis prokuroras Algimantas Valantinas nesugebėjo tinkamai organizuoti prokuratūros darbo ir netinkamai ėjo jam įstatymų numatytas pareigas. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min