2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Pelės-katės žaidimas: kur cigaretes slepia kontrabandininkai?

Vieni išradingi, kiti dar sumanesni. Taip galima apibūdinti kontrabandininkus ir juos sugaudyti besistengiančius pareigūnus. Ir nors stengiamasi sugalvoti vis naujų vietų, kur būtų galima paslėpti cigaretes, muitininkus ir pasieniečius sunku nustebinti.
Sulaikyta kontrabanda
Cigaretes slėpė tuščiuose jogurto ir šveitiklių indeliuose / VSAT nuotr.

Dažniausiai nelegalūs rūkalai į Lietuvą patenka dviem būdais – sausumos keliu, pervežant nelegaliai per valstybės sieną, ir plukdant vandens keliais. Pristatome neįprasčiausias vietas, kur buvo slepiamos kontrabandinės cigaretės.

Vaikiškus žaislus prikimšo cigaretėmis

Lapkričio viduryje Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnams įkliuvo moteris, kuri labai originaliai slėpė iš Baltarusijos vežamas cigaretes.

Muitinės mobiliųjų grupių pareigūnai kelyje Vilnius-Polockas tikrino iš Baltarusijos į Lietuvą įvažiuojančius automobilius. Sustabdžius automobilį „Toyota“ vairavusią Lietuvos pilietę, pareigūnams moteris deklaravo turinti leistiną akcizinių prekių kiekį, taip pat savo reikmėms esą vežėsi įvairiausių buitinių prekių – ploviklių, prausiklių, pieno gėrimų, žaislų ir kt.

Tačiau moters elgesys patruliams pasirodė įtartinas. Jie paprašė parodyti prekes. Atsukus atseit šveitiklių, ploviklių, jogurtų dangtelius ir visko matę muitininkai buvo priblokšti: buitinių preparatų tara ir net vaikiški žaislai buvo prikimšti rūkalų.

Į pakuotes buvo sudėtos palaidos „GoldenGate“, „Fest7“, „Winston“, „Queen“ cigaretės. Taip moteris pasistengė, kad prasivežtų 241 pakelį baltarusiškų cigarečių.

Pažeidėjai surašytas administracinių teisių pažeidimo protokolas.

 

Muitinės departamentas/Cigaretes slėpė tuščiuose jogurto ir šveitiklių indeliuose
Muitinės departamentas/Cigaretes slėpė tuščiuose jogurto ir šveitiklių indeliuose

Technologijas pritaiko nusikaltimams

Lapkričio pabaigoje pasieniečiai Druskininkų apylinkėse sulaikė cigarečių krovinį, kurį plukdyti buvo panaudoti GPS įrenginiai.

Iš oro ir žemėje veikusios pareigūnų pajėgos Nemune ties Smėlio gatve ir netoli Meilės salos aptiko 15 į polietileną įpakuotų ir tarpusavyje surištų ryšulių karavaną. Prie jo buvo pritvirtinti 3 GPS įrenginiai. Jie skirti tam, kad kontrabandininkai galėtų matyti upe plaukiančio krovinio vietą ir koordinuotų cigarečių ištraukimo į krantą veiksmus.

Iš viso pasieniečiai sulaikė 4800 pakelių cigarečių „Fest“ su Baltarusijos banderolėmis.

Kaip nurodo Valstybės sienos apsaugos tarnyba, sulaikymo vieta yra maždaug už 5 kilometrų nuo Nemunu einančios sienos su Baltarusija. Nemuno aukštupyje, kur šalių siena eina upės viduriu, nereti atvejai, kai Baltarusijos pusėje pasroviui bandoma paleisti krovinius, o vėliau juos ištraukti jau Lietuvos krante.

VSAT nuotr./Sulaikyta cigarečių kontrabanda
VSAT nuotr./Sulaikyta cigarečių kontrabanda

Apatinius iškeitė į cigaretes

Rusijos pilietis, matyt, nusprendė, kad drabužius atostogoms Ispanijoje gali nusipirkti ir vietoje, todėl į lagaminus prisikimšo šio to vertesnio - cigarečių. Užbėgant įvykiams už akių, galima pasakyti, kad kelioniniame bagaže tilpo nei daug, nei mažai – kiek daugiau nei tūkstantis cigarečių pakelių.

Vieną lapkričio sekmadienį Vilniaus oro uoste buvo atliekama įprasta skrydžiui Vilnius−Madridas užsiregistravusių keleivių patikra. Kilus įtarimų dėl Rusijos piliečio A. D. bagažo, į patikrą buvo įtraukti ir muitinės pareigūnai.

Patikrinę Maskvoje gyvenančio asmens kelioninį bagažą, muitininkai buvo priblokšti – lagaminuose nebūta nieko daugiau kaip tik nedeklaruotos cigaretės su trečiųjų šalių akcizo ženklais. Dviejuose piliečio lagaminuose gabenta virš tūkstančio pakelių „Koronta“ cigarečių.

Aptiktų cigarečių vertė – daugiau kaip pustrečio tūkstančio eurų. Piliečiui surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas.

Automobilių gamintojai apie tai nepagalvojo

Rūkalus per sieną gabenantys vairuotojai nesikuklina modifikuodami automobilius ar atrasdami vis naujų funkcijų įprastiems automobilių prietaisams.

Raigardo kelio poste muitininkams įkliuvo baltarusis, kuris pareigūnus nustebino savo išmone – nedeklaruotas „NZ Gold“ cigaretes per Baltarusijos−Lietuvos sieną pilietis pamėgino pervežti automobilio „Audi 100“ duslintuvo bakelyje bei akumuliatoriuje.

Kitas išradingas kontrabandininkas taip pat tame įkliuvo tame pačiame pasienio punke. Baltarusijos pilietis pričiuptas įsirengęs slėptuvę „VW Caravelle“ slenksčiuose. Iš slėptuvės muitininkams teko traukti „Minsk Superslim“ bei „NZ Superslim“ cigaretes.

Baltarusiams surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolai dėl kontrabandos gabenimo.

Dar viena vieta, kur dažnai slepiami kontrabandininiai rūkalai yra automobilio degalų bakas.

 
Cigaretės automobilyje
Cigaretės automobilyje

Muitininkams įkliuvo cigaretes vežęs 25-erių Rusijos pilietis. Iš Kaliningrado srities lengvuoju automobiliu „Audi“ atvykęs vyriškis, bandydamas suklaidinti muitinės pareigūnus, deklaravo gabenantis tik leidžiamą kiekį akcizinių prekių – 2 pakelius cigarečių ir 0,5 l degtinės. Tačiau, turėdami informacijos, kad šia transporto priemone gali būti gabenamos neteisėtos prekės, muitininkai nusprendė jauno vyriškio automobilį patikrinti detaliau. Pareigūnų įtarimai pasitvirtino – automobilyje buvo aptiktos specialiai įrengtos slėptuvės su nemažu kiekiu kontrabandinių rūkalų.

Vyras cigaretes slėpė ne automobilio durelių ertmėse ir sėdynėse, dvigubame dugne ir dviguboje bagažinės sienelėje, bet ir vietoje degalų bako įrengtose slėptuvėse.

Kontrabandą veža ir dviračiu

Pasitaiko, kad kontrabanda į Lietuvą gabenama ne tik įprastomis priemonėmis. Kartais pasitelkiami ir... dviračiai. Tai neturėtų stebinti, žinant, kad už kontrabandos gabenimą konfiskuojama ir transporto priemonė.

Gruodžio pradžioje į Lietuvą dviračiu iš savo šalies važiavęs baltarusis prie kūno buvo prisitvirtinęs ir po drabužiais slėpė 200 pakelių kontrabandinių cigarečių.

Į Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos rinktinės Eišiškių kontrolės punktą iš Baltarusijos dviračiu atmynė 40-metis šios šalies pilietis. Vyras turi leidimą gyventi Lietuvoje. Dviratininkas deklaravo, kad jokių draudžiamų prekių negabena.

Kadangi baltarusis turėjo tvarkingus dokumentus, kliūčių patekti į Lietuvą jam nebuvo. Vis dėlto prie Eišiškių punkto budėjusiems Varėnos rinktinės Specialiosios paskirties užkardos pasieniečiams dviratininkas pasirodė įtartinas. Nerangiai judėjusį vyrą jie pasivedė į punkto patalpas ir patikrino. Paaiškėjo, kad baltarusis prie krūtinės, pilvo ir kojų buvo prisitvirtinęs rūkalų pakelių ir juos maskavo viršutiniais drabužiais.

Iš viso užsienietis taip į Lietuvą mėgino įvežti 200 pakelių cigarečių „NZ Gold Superslims“ su Baltarusijos banderolėmis.

VSAT nuotr./Sulaikyta kontrabanda
VSAT nuotr./Sulaikyta kontrabanda

Cigaretes slepia ir po saulėgražomis, ir tarp kuro

Dažnai nelegalius krovinius slepiama po kitais kroviniais, kurie oficialiai deklaruojami. Kad ir kokios prekės būtų nekaltos, kai kurie dalykai sukelia įtarimų.

Spalio pabaigoje muitinės pareigūnai aptiko pusės milijono eurų vertės kontrabandinį krovinį, kuris buvo slepiamas tarp oficialiai gabento saulėgrąžų išspaudų krovinio. Muitininkai krovinį patikrino rentgenu aparatu ir aptiko 17 dėžių kontrabandinių rūkalų. Vėliau nustatyta, kad per Baltarusijos−Lietuvos sieną slapta mėginta pervežti 376 dėžes „Fest“ ir „Fest 7“ cigarečių. Tabako gaminių vertė – 483 tūkst. eurų.

Rugsėjo pabaigoje Kauno teritorinės muitinės pareigūnai Kybartų punkte sučiupo Rusijos pilietį, kuris iš Kaliningrado srities bandė į Lietuvą įvežti daugiau kaip 25 tūkst. pakelių baltarusiškų kontrabandinių tabako gaminių.

Rusas deklaravo, kad veža žuvų miltus pašarams, tačiau kilus įtarimų, nuspresta krovinį patikrinti detaliau. atikrinus „Iveco“ mobiliąja rentgeno kontrolės sistema, paaiškėjo, kad pareigūnų įtarimai pagrįsti − tarp gabenamo krovinio maišų buvo prislapstyta ir dėžių su kontrabandiniais rūkalais.

Vilkike slėptos dėžės su baltarusiškais akcizo ženklais paženklintomis keturių rūšių cigaretėmis: po 9 tūkst. pakelių cigarečių „Fest7“ ir „Fest“, 4,5 tūkst. pakelių cigarečių „NZ“ ir 3 tūkst. pakelių cigarečių „NZ Gold Super Slims“. Aptikto slėpto krovinio vertė su privalomais sumokėti mokesčiais − daugiau kaip 62 tūkst. Eurų.

Rugsėjo viduryje Vilniaus teritorinės muitinės Šalčininkų kelio poste įkliuvo užsienio šalies pilietis, kuris, veždamas legalų krovinį, puspriekabėje sutalpino ir papildomą uždarbį galėjusį atnešti nelegalų cigarečių krovinį. Penkiasdešimt dėžių cigarečių nė nebandyta slėpti – jos tiesiog sukrautos ant oficialiai gabentų medžio granulių maišų. Pareigūnams įtarimų sukėlė per daug svėrusios medžio granulės. Patikrinus įtarimai pasitvirtino ir rasta 50 dėžių kontrabandinių cigarečių, kurųi vertė daugiau nei 65 tūkst. eurų.

Vilniaus teritorinės muitinės nuotr./Sulaikyta cigarečių kontrabanda
Vilniaus teritorinės muitinės nuotr./Sulaikyta cigarečių kontrabanda

Nepamirškite – už kontrabandą nesumokami mokesčiai ir akcizai, o tai reiškia mažiau vietų darželiuose, mažiau saugumo keliuose, ilgesnes eiles sveikatos įstaigose. Gyventojų neigiamos nuostatos ir įsitraukimas į kovą prieš nelegalią veiklą yra būtinas veiksnys, todėl jei pastebėjote kontrabandos apraiškų, susisiekite su muitine ar policija visą parą veikiančiu telefonu 8 800 555 44. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min