Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Penkis dviratininkus pavasarį Vilniuje per „kritinę masę“ partrenkęs kelių erelis nuo baudžiamosios atsakomybės išsisuks

Įvykio vietoje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Įvykio vietoje
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos pareigūnai nustatė įtariamąjį, vairavusį automobilį, š. m. balandžio 30 d. įsiręžusį į „kritinės masės“ dviratininkų koloną, parbloškusį penkis kolonoje važiavusius dviratininkus, keturi iš jų buvo sužaloti. Deja, kelių ereliui gresia tik bauda.

Kaip informuoja Vilniaus policija, balandžio 30 d. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdyboje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl įvykio apie 19.38 val. prie Kalvarijų g. 9-ojo namo.

Automobilis Ford Probe, kurį vairavo nenustatytas asmuo, įvažiavo į priešingos krypties eismui skirtą kelio dalį ir partrenkė priešinga kryptimi policijos lydimoje kolonoje važiuojančius dviratininkus: R.L. (gim. 1995 m.), L.S. (gim. 1986 m.), N.N. (gim. 1969 m.), A.V. (gimusi 1990 m.) ir A.P. (gimusi 1990 m.). Automobilis iš eismo įvykio vietos nuvažiavo ir vėliau buvo rastas prie Maironio g. 3-iojo namo.

Išanalizavus ikiteisminio tyrimo metu nustatytus duomenis padaryta išvada, kad minėto eismo įvykio metu automobilį „Ford Probe“ vairavo ne jo savininkas, o K.M. (gim. 1979 m.), neturintis teisės vairuoti transporto priemonės.

Pasirinkdamas važiavimo greitį K.M. neatsižvelgė į važiavimo sąlygas, t. y. eismo intensyvumą ir transporto priemonės valdymo ypatumus, į kuriuos būtina atsižvelgti, jei reikia sustabdyti transporto priemonę dėl susidariusių aplinkybių, todėl nesuvaldė vairuojamo automobilio, išvažiavo į priešingos krypties eismo juostą, partrenkė priešpriešais važiuojančius dviratininkus ir iš įvykio vietos pasišalino.

Tokiais savo veiksmais K.M. pažeidė Kelių eismo taisyklių (KET) 14 p., 133 p., 231 p. reikalavimus.

Kadangi dėl K.M. padarytų KET pažeidimų kilusio eismo įvykio metu neatsirado baudžiamojo įstatymo numatytų pasekmių, K.M. veiksmai vertinami administracinio proceso tvarka ir jo veikoje įžvelgiama administracinio teisės pažeidimo požymių, numatytų Administracinių teisės pažeidimo kodekso 127 str. 1 d., 127 str. 2 d., 128 str. 1 d., 130 str. 1 d.

Administracinio teisės pažeidimo byla persiųsta nagrinėti į Marijampolės rajono apylinkės teismą, nes šiuo metu K.M. atlieka laisvės atėmimo bausmę Marijampolės pataisos namuose.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min