Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 18d. 09:17 , Atnaujinta: 2019 sausio 18d. 12:27

Po sniego atakos Kaune pasipylė avarijos, greitkelyje Vilnius-Kaunas slidu

Avarija Draugystės gatvėje
Kur stovi policija Kaune nuotr. / Avarija Draugystės gatvėje

„Balta balta, kur dairais. Eismo juostų nematai.“ Tokie žodžiai geriausiai apibūdina ryto orus Kauno mieste. Paryčiais prasidėjęs snygis prikrėtė eibę nemalonumų eismo dalyviams. Policija praneša, kad sudėtingos eismo sąlygos kelyje A1, ten labai slidu.

Keletą dienų besitęsiantis „pragaras“ gatvėse ritasi į savaitės pabaigą. Penktadienio rytą Kaune prasidėjęs snygis po plonu sniego sluoksniu paslėpė apledėjusias gatvių vietas, kurios tapo lemiamomis kliūtimis neatidiems vairuotojams.

Be smulkesnių techninių įvykių, apie 8 valandą ryto Draugystės gatvėje susidūrė „Mazda“ ir „Peugeot“ markių automobiliai. Šiame eismo įvykyje prireikė medikų pagalbos.

Automobiliai po avarijos blokavo dvi eismo juostas viena kryptimi ir dar vieną kita, todėl į darbą skubantys vairuotojai buvo priversti luktelėti kol medikai ir pareigūnai dirbo savo darbą.

Medikų pagalbos prireikė 1963 metais gimusiam „Mazda“ vairuotojui. Pirminiais duomenimis jis patyrė kojos traumą, todėl medikų automobiliu išvežtas į Kauno klinikas.

Patikrinus „Peugeot“ vairuotojo blaivumą paaiškėjo, kad 25 metų amžiaus vyras buvo vartojęs alkoholio. Tiesa, leistina norma nebuvo viršyta. Alkoholio matuoklis parodė 0,09 promilės.

Tunelio gatvėje susidarė troleibusų spūstis. Jiems neįveikiama kliūtimi tapo įkalnė link K.Baršausko gatvės. Socialiniuose tinkluose žmonės praneša, kad itin sudėtingos sąlygos greitkelyje. Kelyje link Jonavos nuo kelio nuvažiavo ir apvirto automobilis. Dar viena avarija fiksuota Europos prospekte prie stiklo fabriko. Čia žmonės nenukentėjo.

BNS rašo, kad Kauno viešasis transportas šiek tiek vėluoja dėl eismo įvykių ir sudėtingų eismo sąlygų, tačiau rimtesnių eismo sutrikimų nėra, BNS informavo „Kauno autobusai“.

10 val. duomenimis, apskrityje jau registruoti 26 eismo įvykiai.

Greitkelyje A1 – slidu

Kauno apskrities policijos atstovė Justina Kazragytė BNS sakė, kad sudėtingos eismo sąlygos kelyje A1.

Kauno policijos VPK informuoja, kad penktadienį 11.05 val. Kaišiadorių rajone, A-1 kelyje ties Bačkonių kaimu, kryptimi link Vilniaus, pirminiais duomenimis susidūrė keturios transporto priemonės, trys asmenys sužeisti, juos apžiūri medikai.

Nuo 10 val. tai jau trečias eismo įvykis šioje kelio atkarpoje. Prieš tai įvyko dar du eismo įvykiai, tačiau, laimei, sužeistų asmenų nėra. Pirminiais duomenimis, visi vairuotojai blaivūs.

„Eismas link Vilniaus vyksta tik viena eismo juosta, pareigūnai reguliuoja eismą“, – rašoma išplatintame pranešime.

Įvykio liudininkai 15min sakė, kad eismas pamažu vyksta. Dvi avarijos įvyko arčiau kelkraščio, trečia – antroje eismo juostoje.

Esant sudėtingoms eismo sąlygoms, slidžiai kelio dangai, policija primena vairuotojams rinktis saugų greitį bei laikytis kelyje saugaus atstumo tarp transporto priemonių.

Kelias šioje vietoje slidus, policija padeda jame reguliuoti eismą.

Kelininkai verčiasi per galvą

Pastarosiomis savaitėmis dėl sudėtingų oro sąlygų užsnigti mažesnio intensyvumo rajoniniai keliai bus ne tik valomi, bet ir barstomi smėlio-druskos mišiniu, informuoja kelininkai.

Valstybinės įmonės „Kelių priežiūra“ Kelių priežiūros ir statybos departamento direktorius Petras Džervus BNS patvirtino, kad su Automobilių kelių direkcija ketvirtadienį sutarta priskirti asfaltuotus R3 kategorijos kelius aukštesniam priežiūros lygmeniui – R2. Tad kelininkams papildomai teks intensyviau prižiūrėti apie 3600 kilometrų kelių.

„Gavome Automobilių kelių direkcijos, kaip užsakovo, nurodymą, sustiprinti trečiojo lygmens rajoninių kelių priežiūra su asfalto danga. Tie keliai bus barstomi taip pat, kaip iki šiol barstyti rajoniniai antrojo priežiūros lygio keliai, t. y. bus barstomos ne tik pavojingos vietos, bet ištisi maršrutai. Tai turės būti padaryta iki 14 valandos“, – sakė jis.

Anot P.Džervaus, šie keliai bus barstomi tik baigus darbus prioritetiniuose keliuose. Pagal nustatytą tvarką, žiemą pirmiausia valomi ir barstomi magistraliniai, krašto keliai, taip pat R1 kategorijai priskiriami rajoniniai keliai, t. y. kuriuose eismo intensyvumas yra didesnis kaip 1000 automobilių per parą. Tuomet valomi R2 kategorijos keliai – tie, kuriuose per parą eismo intensyvumas siekia nuo 500 iki 1000 automobilių.

Oro sąlygos – žiaurios: 20 centimetrų sniego Klaipėdoje, Šiauliuose. Sniegas sunkus, šlapias, suplūktas, virsta į ledą. Verčiamės per galvą jau antra para

Šiuo metu kelininkai jau peržiūri pajėgumus, tačiau dėl gausaus sniego visoje Lietuvoje penktadienį jie dar negalės užsiimti minėtų kelių barstymu.

„Nėra taip, kad viskas pasidaro šią akimirką. Matote, koks šiandien oras: mes visi išvažiavome į magistralinius kelius. Jei žmonės tikisi, kad jau šiandien bus nuvalyti R3, tikriausiai ne, nes yra prioritetai. Oro sąlygos – žiaurios: 20 centimetrų sniego Klaipėdoje, Šiauliuose. Sniegas sunkus, šlapias, suplūktas, virsta į ledą. Verčiamės per galvą jau antra para“, – pabrėžė jis.

Valstybės įmonėje „Kelių priežiūra“ dirba 2400 darbuotojų, didžioji jų dalis rūpinasi kelių priežiūra.

Anot P.Džervaus, visoje Lietuvoje dėl gausaus snygio penktadienį priešpiet dirba apie 250 mechanizmų: traktorių, greiderių, smėlio ir druskos barstytuvų. Vilniuje ir Kaune – daug eismo įvykių, sostinėje sutriko viešojo transporto eismas.

Kelininkai ketvirtadienį informavo, kad dėl sunkių klimatinių sąlygų žemiausio priežiūros lygmens rajoniniuose keliuose daugėja autoįvykių. Per mėnesį kelininkai jau išbarstė apie 53 tūkst. tonų druskos – pusę praėjusio sezono kiekio. Didžiausi iššūkiai kyla dėl svyruojančios minusinės-pliusinės temperatūros – termometro stulpeliams nukritus žemiau nulio formuojasi plikledis, krituliai virsta lijundra.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min