Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pensininkės santaupas pagrobusi sukčiautoja sulauks bausmės

Pinigai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

3500 litų pasisavinusi ne kartą teista 46 metų panevėžietė netrukus sulauks dar vienos bausmės.

Apgaule patekusi į rokiškietės namus ir pagrobusi pusketvirto tūkstančio litų anksčiau ne kartą teista 46 metų panevėžietė J.K. netrukus sulauks dar vienos bausmės – Rokiškio rajono apylinkės prokuratūros prokurorė Diana Suvaizdytė-Makšimienė šią nusikaltimų nuosavybei baudžiamąją bylą su pareiškimu užbaigti procesą baudžiamuoju įsakymu perdavė rajono apylinkės teismui.

Pernai lapkričio 4 d. į Rokiškio miesto vienos pensininkės butą užėjusi nepažįstama moteriškė, prisistačiusi šiluminių tinklų darbuotoja, bet neparodžiusi jokių dokumentų, pasiteiravo, ar šeimininkė gauna kompensaciją dėl šildymo, paprašė paso ir pensininko pažymėjimo. Kol šeimininkė ieškojo asmens dokumentų, atvykėlė paprašė iškeisti 200 litų nominalo kupiūrą. Šeimininkė, atsinešusi voką su pinigais, išpildė viešnios prašymą ir nuėjo į kambarį toliau ieškoti pensininko pažymėjimo.Į Rokiškio gyventojos namus atėjusi moteris apsimetė šilumos tiekėjų įmonės darbuotoja ir pasiūlė kompensaciją už šildymą.

Kol ieškojo, išgirdo, kad atvykėlė, pažadėjusi tuoj sugrįžti, išėjo. Po to šeimininkė pasigedo voko ir 3500 litų.

Ikiteisminio tyrimo metu paaiškėjo, kad tokiu apgaulės būdu prasimanyti pinigų noras kilo iš Panevėžio atvykusiai J.K.

Rokiškio rajono apylinkės prokuratūros prokurorė D.Suvaizdytė-Makšimienė, įvertinusi ikiteisminio tyrimo duomenis, nutarė užbaigti procesą supaprastinta tvarka – teismo baudžiamuoju įsakymu, nes Baudžiamojo kodekso straipsnio dėl vagystės sankcijoje kaip alternatyvinė bausmė yra numatyta bauda. Pareiškime teismui prokurorė prašo pripažinti J.K. kalta ir paskirti jai 20 minimalaus gyvenimo lygio dydžio – 2600 litų baudą.

Ikiteisminį tyrimą atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Rokiškio rajono policijos komisariato pareigūnai, tyrimą kontroliavo, organizavo ir jam vadovavo Rokiškio rajono apylinkės prokuratūros prokurorė D.Suvaizdytė-Makšimienė, antradienį pranešė Panevėžio apygardos prokuratūros vyriausioji specialistė viešiesiems ryšiams Vida Bielskytė.

Įstatymas tam, kas pagrobė svetimą turtą įsibrovęs į patalpą, taip pat iš asmens rankinės ar drabužių, numato laisvės atėmimo bausmę iki penkerių metų arba baudą, areštą, laisvės apribojimą.

Pernai Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorai kartu su apylinkių kolegomis supaprastinta tvarka užbaigė 566 bylas, vien teismo baudžiamuoju įsakymu buvo užbaigti 355 ikiteisminiai tyrimai – tokiu būdu greičiau nubaudžiami nusikalstamas veikas padarę asmenys, sutaupomos sąnaudos, laikas ir valstybės lėšos.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min