Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Per anksti švęsti Naujuosius pradėjęs notaras vėl įkliuvo girtas prie „Infinity“ vairo (nuotraukos, video)

Ernestas Aleksonis
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Ernestas Aleksonis.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus notaras Ernestas Aleksonis ketvirtadienio vakarą vėl girtas įkliuvo sostinės policijai prie savo automobilio vairo. Šį kartą notarui nustatytas sunkus girtumas.

Sostinės notaras Ernestas Aleksonis girtas prie vairo sostinės policijai įkliuvo jau ne pirmą kartą. Šį kartą ketvirtadienio pavakare jis sučiuptas Kauno g. ir Švitrigailos g. sankryžoje esančios plovyklos kieme. Žmonės policijai pranešė, kad greta plovyklos į pusnį įvažiavo ir virš nedidelio šlaito pakibo prabangus automobilis Infinity.

Prie automobilio vairo pareigūnai rado notarą E.Aleksonį. Policininkai iš karto įtarė, kad jis yra neblaivus. Nuvežus notarą į Vilniaus kelių policiją ir paprašius jo papūsti į alkoholio matuoklį, šis parodė, kad E.Aleksonio organizme yra 3,28 prom. alkoholio.

E.Aleksoniui surašytas protokolas, jo automobilis nuvežtas į policijos saugojimo aikštelę.

Notaras yra gerai pažįstamas sostinės kelių policijos pareigūnams. Pastarąjį kartą neblaivus prie vairo jis buvo įkliuvęs rudens pradžioje. Tąkart jo organizme buvo aptikta 2,82 prom. alkoholio.

Teismas už šį nusižengimą E.Aleksoniui skyrė daugiau kaip dviejų tūkstančių litų baudą ir 24 mėn. atėmė vairuotojo pažymėjimą. Nepaisant to, notaras vis tiek sėdo prie vairo. Jis taip pat policijai nepateikė dokumentų.

Policininkai teigia, kad patikrinę duomenų bazėje, jie nerado įrašų jog baudą E.Aleksonis būtų sumokėjęs. Šį kartą nuobaudą notarui vėl turės skirti teismas, jis gali ir priimti sprendimą konfiskuoti E.Aleksonio automobilį.

Į nemalonumus su policija E.Aleksonis buvo įsivėlęs ir 2008 m. kovo 11 d. Tąkart jis vairavo automobilį neturėdamas teisės, nepasirinko saugaus greičio, nesuvaldė transporto priemonės ir nuvažiavo nuo kelio.

Tuomet E.Aleksoniui buvo nustatytas 3,54 promilės girtumas. Be to, notaras tyrimą atliekantiems pareigūnams nepateikė savo asmens dokumentų ir duomenų.

Notarų garbės teismas tada nusprendė siūlyti teisingumo ministrui atleisti notarą E.Aleksonį iš pareigų, tačiau notaras apskundė šį sprendimą teismui.

2009 m. liepą E.Aleksonis savo darbo vietoje buvo užtiktas keistos būklės. Notarų garbės teismas tąkart konstatavo, kad jis buvo „nederamos būklės“, nors įrodyti, jog užkluptas neblaivus, notaro kolegoms nepavyko.

VIDEO: Prie vairo girtas vėl įkliuvo Vilniaus notaras

Šiemet rugsėjo 25 d. teisingumo ministras sustabdė E.Aleksonio įgaliojimus, o spalio viduryje Notarų garbės teismas teisingumo ministrui pasiūlė notarą atleisti iš pareigų. E.Aleksonis šį siūlymą apskundė.

Lapkričio mėnesį buvo pranešta, kad E.Aleksonis pats pateikė prašymą atsistatydinti. Tačiau teisingumo ministras šio prašymo nepatenkino. Savo sprendimą ministras motyvavo taip: „Neleis notarui išvengti atsakomybės“.

„Jei teismas patvirtins Notarų garbės teismo sprendimo, kuriuo pasiūlyta atleisti notarą E. Aleksonį iš pareigų, teisėtumą, teisingumo ministras galės jį atleisti ir E. Aleksonis penkerius metus nebegalės eiti notaro pareigų bei tam tikrą laiką dirbti kito darbo, kuriam atlikti keliami nepriekaištingos reputacijos reikalavimai. Šiam notarui tai ne vienintelis incidentas, už kurį jam kiltų atsakomybė - pastaruoju metu E. Aleksoniui buvo iškeltos dar kelios drausmės bylos už profesinės etikos ir tarnybinės veiklos pažeidimus“, - lapkričio 10 d. buvo rašoma Teisingumo ministerijos pranešime.

Ar E.Aleksonio skundą teismas išnagrinėjo ir koks buvo priimtas sprendimas, visuomenė kol kas nebuvo informuota.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Pusnis
Parašykite atsiliepimą apie 15min