TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Per gaisrą Kaune žuvo du žmonės (nuotraukos, atnaujinta 11.36 val.)

Nelaimės vieta
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr. / Nelaimės vieta
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį Kaune, Žemaičių gatvėje 116, per gaisrą žuvo du žmonės – namo gyventojas S.M. (g. 1961) ir kelias dienas pas vyrą viešėjusi jo draugė V.S. (g. 1970). Nelaimę tiriantys pareigūnai sako, jog gaisras įsiplieskė įvykus jungimui elektrinėje paklodėje.

Nuo pradėjusios smilkti paklodės užsidegė lova, kurioje miegojo pora. Tačiau jie nesudegė – pirminiais duomenimis, vyras ir moteris užduso.

Pasak Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Prevencinės veiklos poskyrio viršininkės Jovitos Lapėnaitės, nelaimė įvyko antradienį ryte, apie 6 val., Žemaičių gatvės 116 namo 5-ame bute. Jis yra pirmame medinio namo aukšte.

„Atvykę ugniagesiai rado degantį vieną iš trijų aukštų medinio namo butų. Dūmų buvo pilna ir laiptinėje. Bute, kuriame kilo gaisras apdegė grindys, visiškai sudegė lova ir joje gulintys moteris bei vyras“, – pasakojo pareigūnė. Ugniagesių atstovės teigimu, elektrinė antklodė buvo vienintelis daiktas bute, šildęs jo gyventojus. Dėl skolų apdegusiame bute buvo atjungtas šildymas, vanduo. „Elektrą buto šeimininkas greičiausiai taip pat nelegaliai buvo atsivedęs“, – neatmetė gaisrą tiriantys pareigūnai.

Kaimynai džiaugiasi išsigelbėję

Ugniagesius iškvietęs trečiame namo aukšte gyventis kaimynas džiaugėsi, kad pavyko išvengti daugiau aukų. Iš viso trijų aukštų name yra 11 butų, kuriuose gyvena keliasdešimt gyventojų, taip pat ir mažamečių vaikų.

„Panašiu metu keliuosi į darbą, todėl ir prabudau. Pajutau kažkokį kvapą ir pasakiau žmonai, kad kažkas negerai. Atidaręs buto duris pamačiau dūmus ir supratau, kad kilo gaisras. Puoliau kelti žmoną, liepiau paimti dokumentus ir su vaikais bėgti į lauką. Tada iš kaimynų paskambinau ugniagesiams ir kartu su jais ėmėme žadinti likusius gyventojus. Visi išlėkėm į lauką“, – 15min.lt pasakojo prisistatyti nenorėjęs kaimynas.

Vyras pasakojo, kad per gaisrą žuvęs 48-erių metų kaimynas anksčiau buvo vedęs, o pastaruoju metu pas jį dažnai lankydavosi kartu per gaisrą uždususi 39-erių moteris. „Jie mėgo išgerti, bet nebuvo asocialūs, – tikino kaimynas. – Žinau, kad dabar nuolatinio darbo jis neturėjo. Eidavo, kam reikia, padėti“.

Prieš dešimt metų sudegė mergina

Ugniagesių duomenimis, per pastaruosius 5 metus šiame name Žemaičių gatvėje nebuvo kilęs joks gaisras. Tuo metu kalbinti kaimynai prisiminė, jog prieš 10 metų čia kilusiame gaisre žuvo 20-metė mergina.

„Nelaimingas šitas namas, bet ką padarysi? Avarinės būklės jis buvo jau 1983 metais. Namo gyventojai turėjo gauti naujus butus, bet atkūrėme nepriklausomybę ir visi apie naujus namus pamiršo. Po truputį žmonės tvarkosi vidų, aplinką, senųjų gyventojų nebedaug ir belikę. Bet ir dabar namas nėra saugus“, – tikino trečiajame namo aukšte su šeima gyvenantis kaunietis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min