Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 6d. 10:40

Per Jungtinės Karalystės įmonę klaipėdietis Lietuvoje neteisėtai pardavė 600 mašinų

Pajūryje – amerikietiškų automobilių paradas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Amerikietiškas automobilis (asociatyvinė nuotr.)

Jungtinės Karalystės įmonei vadovavęs klaipėdietis neteisėtai Lietuvoje pardavė 600 automobilių.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdyba ir Klaipėdos apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame klaipėdietis, specialiai pasinaudodamas Lietuvoje neregistruota Jungtinės Karalystės bendrove, neteisėtai pardavė 600 iš Jungtinių Amerikos Valstijų atgabentų automobilių.

Ikiteisminis tyrimas atliktas bendradarbiaujant su Valstybine mokesčių inspekcija, gavus duomenų apie tai, kad klaipėdietis, buvęs Jungtinėje Karalystėje registruotos bendrovės atstovu, tačiau neįregistravęs šios įmonės Lietuvoje mokesčių mokėtojų registre, kelerius metus vertėsi amerikietiškų automobilių prekyba.

Po eismo įvykių apgadintus automobilius JAV aukcionuose įsigydavo bendrovės, iš kurių, kaip įtariama, klaipėdietis perpirkdavo transporto priemones. Tyrimo metu surinkta duomenų, kad klaipėdietis automobilius įsigydavo Jungtinėje Karalystėje registruotos bendrovės vardu, tačiau slėpdamas transporto priemonių prekybos mastą, su uostamiestyje registruota bendrove sudarė tarpininkavimo sutartį. Remiantis tokia tarpininkavimo sutartimi, Klaipėdos bendrovės vardu buvo parduodami automobiliai tiek Lietuvos gyventojams, tiek įmonėms. Šios bendrovės vardu su pirkėjais buvo sudaromos pirkimo–pardavimo sutartys ir iš jų paimami pinigai už parduodamas transporto priemones.

Skaičiuojama, kad 2014–2017 metais, sumaniai pasinaudojęs uostamiesčio bendrovės tarpininkavimo paslaugomis, klaipėdietis pardavė 600 automobilių. Nuo mokesčių administratoriaus faktiškai nuslėpęs informaciją apie vykdomą veiklą, gavo daugiau kaip 720 tūkst. eurų neteisėtų pajamų.

Baudžiamosios bylos medžiaga, leidžianti pagrįstai įtarti, kad klaipėdietis padarė Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso uždraustą veiką, nustatytą 202 str. („Neteisėtas vertimasis ūkine, komercine, finansine ar profesine veikla“), surašius baudžiamąjį įsakymą, perduota nagrinėti Klaipėdos apylinkės Klaipėdos miesto rūmams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

04:11
02:11
01:08
Parašykite atsiliepimą apie 15min