Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Per klaidą“ išsiųsta žinutė kaunietį įkalino ilgam

Gautas pranešimas, kad Kauno apygardos teisme padėtas sprogmuo
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kauno apygardos teismas
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno apygardos teismas paskelbė nuosprendį kauniečiui V.K. (gim. 1969 m.), kuris pripažintas kaltu dėl didelės vertės turto prievartavimo. Jam paskirta 3 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė.

Kaip rašoma Kauno apygardos teismo pranešime, anksčiau keturis kartus teistas kaltinamasis V.K. nuteistas už tai, kad nuo 2010 m. spalio 15 d. iki 2010 m. lapkričio 15 d. išsiuntė nukentėjusiajam 11 grasinamo pobūdžio žinučių reikalaudamas perduoti jam turtą – 80 tūkst. litų, taip pat kaltinamasis grasino, kad priešingu atveju sunaikins jo turtą padegdamas bei paskelbs nukentėjusiajam nepageidaujamą informaciją.

Kaltinamasis V.K. pripažino dalį kaltės dėl jam inkriminuojamos nusikalstamos veikos ir nurodė, kad pripažįsta tik prievartautą 30 tūkst. litų sumą. Jis teigė, kad su nukentėjusiuoju susipažino dirbdamas tarpininku draudimo kompanijoje ir dėl sunkios finansinės padėties prašė nukentėjusiojo pagalbos sudarant 30 tūkst. litų paskolos sutartį. V.K. tvirtino, kad rašydamas SMS žinutes nukentėjusiajam suklydo – per klaidą nurodė ne 30 tūkst. litų, o 80 tūkst. litų. Kaltinamasis V.K. dėl savo poelgio labai gailisi.

Skiriant bausmę kaltinamajam V.K., teismas atsižvelgė į kaltinamojo atsakomybę sunkinančių aplinkybių nebuvimą, į atsakomybę lengvinančias aplinkybes – kaltinamasis atlygino dalį nukentėjusiajam padarytos žalos, nusikalstamą veiką padarė dėl labai sunkios turtinės padėties.

Kauno apygardos teismas, išanalizavęs ir įvertinęs visus byloje surinktus įrodymus, įvertinęs jų patikimumą, pakankamumą, atsižvelgęs į visas svarbias aplinkybes, kaltinamąjį V.K. pripažino kaltu ir paskyrė 3 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę. Prie šios laisvės atėmimo bausmės dar buvo pridėta dalis bausmės, paskirtos 2011 m. gruodžio 22 d. teismo nuosprendžiu, ir kaltinamajam paskirta galutinė subendrinta 5 metų laisvės atėmimo bausmė. Ją paskirta atlikti pataisos namuose.

Teismas taip pat priteisė atlyginti nukentėjusiajam 5 tūkst. litų neturtinę žalą.

Šis Kauno apygardos teismo nuosprendis per 20 dienų dar gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min