Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Per Lietuvą keliavusi vagių gauja iš Ukrainos pagrobė turto daugiau nei už 28 tūkst. eurų

Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroras baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai vagystėmis pareikšti 6 Ukrainos piliečiams: penkioms moterims ir vienam vyrui.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, praėjusių metų spalio mėnesį mūsų šalyje lankęsi bendrininkų grupės nariai įvairiose Lietuvos vietovėse įvykdė 5 vagystes iš gyvenamųjų patalpų, praneša prokuratūra.

Įtariama, kad nuo šios grupės nukentėjo žmonės, gyvenantys Anykščių rajone, Utenoje, Kazlų Rūdos savivaldybėje, Ukmergėje bei Prienų rajone.

Bendrininkų iš žmonių galimai pavogtos pinigų sumos svyravo nuo 180 iki 10 tūkst. eurų, iš viso jie pavogė svetimo turto už daugiau kaip 28 tūkst. eurų.

Tyrimo duomenimis, Ukrainos piliečiai kėsinosi apvogti ir Vilniaus rajone gyvenančią moterį, tačiau, neradę vertingų daiktų, iš jos namo pasišalino.

Įtariama, kad po Lietuvą bendrininkų grupės nariai keliavo vyriškio vairuojamu automobiliu.

Tai prašydamos vandens atsigerti, tai siūlydamos pirkti jų atvežtas prekes, į gyventojų namus, manoma, apgaule patekdavo moterys. Kol vienos bendraudavo su šeimininkais ir nukreipdavo jų dėmesį, kitos tuo metu ieškodavo pinigų bei kitų vertingų daiktų.

Tyrimo duomenimis, apvogusios šeimininkus, iš namų jos greitai išeidavo ir, susėdusios į jų laukiantį automobilį, išvykdavo.

Bendrininkų grupės narius policijos pareigūnai sulaikė praėjusių metų spalio 28 d. Vilniuje, jų nuomojamame bute.

Ikiteisminį tyrimą atliko Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei valdybos pareigūnai, tyrimą organizavo ir jam vadovavo Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroras.

Penki kaltinamieji teismo laukia suimti, vienai moteriai skirta švelnesnė, su laisvės atėmimu nesusijusi, kardomoji priemonė.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Alytaus apylinkės teismo Prienų rūmams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius