Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Per NATO kario sukeltą avariją vyro netekusiai našlei priteisė 90 000 litų

Našlė J.Šuminskienė su advokatu teisme.
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Našlė J.Šuminskienė su advokatu teisme.
Šaltinis: 15min
0
A A

Pusantro milijono litų kompensacijos prašiusi Ukmergės rajono gyventoja Janė Šuminskienė prisiteisė, jos vertinimu, tik kuklią pinigų sumą.

Ketvirtadienį Vilniaus apygardos teismas paskelbė sprendimą civilinėje byloje, kurioje per NATO kario sukeltą avariją vyro netekusi J.Šuminskienė reikalavo per 1,5 mln. litų turtinės ir neturtinės žalos atlyginimo.

Teismas jos reikalavimą tenkino iš dalies: atsakove pripažinta Krašto apsaugos ministerija našlei privalės atlyginti 90 tūkst. litų neturtinę žalą. Kitus reikalavimus teismas atmetė.

Apie vyro netekusios J.Šuminskienės gyvenimo dramą ir viltis teisme 15min.lt pasakojo sausį.

62 metų ieškovė vylėsi prisiteisti 1 198 849 litų neturtinės žalos atlyginimą. Priteisdamas J.Šuminskienei kur kas kuklesnę sumą, teismas atsižvelgė į padarytos žalos pasekmes, kitas bylos aplinkybes, taip pat įvertino ankstesnę teismų praktiką.

Anot teisėjos, paprastai tokio pobūdžio bylose nustatomas nuo 30 iki 150 tūkst. litų moralinės žalos atlyginimas.

Teismas atmetė moters prašymą sumokėti visą sumą už kapo sutvarkymą ir paminklą. Nors draudimo bendrovė padengė tik pusę sumos, teismas vadovavosi tuo, jog žuvęs vyras palaidotas šalia pirmosios žmonos, o į sąmatą įtrauktos dviejų asmenų kapavietei sutvarkymo išlaidos. Teismo požiūriu, 5 800 litų, kuriuos sumokėjo draudimas, yra pakankama suma.

J.Šuminskienė dar prašė sumokėti už jos namų remontą bei nupirkti už 300 tūkst. litų butą sostinėje, tačiau teismas paskelbė, jog šie našlės poreikiai neturi tiesioginio priežastinio ryšio su NATO kario sukeltos avarijos žala.

Šiandienį teismo sprendimą ir ieškovai, ir atsakovai turi teisę per 30 dienų skųsti Lietuvos apeliaciniam teismui.

Kaip 2008-ųjų gruodį rašė 15min.lt, amerikiečių agento vairuojamas automobilis „Škoda Octavia“ kelio Panevėžys–Vilnius 78-ame kilometre įsirėžė į paskutinį laidotuvių kolonos automobilį „VW Passat.“

Per avariją iš karto žuvo automobiliu važiavęs Rečionių kaimo gyventojas Algimantas Šuminskas, sunkiai sužalotas automobilį vairavęs to paties kaimo gyventojas Vaclovas Blažinskas (gim. 1954 m.).

Po kelių dienų Vilniaus apygardos prokuratūra pranešė, kad NATO Baltijos oro policijos misijos JAV karinių oro pajėgų kriminaliniam tyrėjui, specialiajam agentui W.T.Porteriui II surašytas pranešimas apie įtarimą dėl galimai padarytos nusikalstamos veikos, numatytos mūsų šalies Baudžiamojo kodekso 281 str. 5 dalyje. Jam paskirtos dvi kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir karinio dalinio, kuriame jis tarnauja, vadovybės priežiūra.

Netrukus agentas vis dėlto išvyko į JAV, kur, bylos duomenimis, vietinės institucijos vykdo jo baudžiamąjį persekiojimą.

Teisme našlė J.Šuminskienė yra minėjusi, kad amžinatilsį jos vyras Algimantas buvo labai gerbiamas žmogus ir laidotas itin pagarbiai, lyg prezidentas Algirdas Mykolas Brazauskas.

Gedimino Nemunaičio/Ukmergės žinios nuotr./Avarijos vietoje
Gedimino Nemunaičio/„Ukmergės žinios“ nuotr./Avarijos vietoje
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min