Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Per parodomąjį ministro vizitą pataisos namuose išgarsėjęs nusikaltėlis vos vėl neatsidūrė kalėjime

J.Šekštėnas, tuomet net nepasakęs savo vardo, vasarą tapo anonimine žvaigžde per teisingumo ministro parodomąjį vizitą į Vilniaus pataisos namus. Jonas bendravo su žurnalistais, bet prašė nefilmuoti jo veido, nes vyrui gėda už praeities nuodėmes.
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / J.Šekštėnas, tuomet net nepasakęs savo vardo, vasarą tapo anonimine žvaigžde per teisingumo ministro parodomąjį vizitą į pataisos namus. Jonas prašė nefilmuoti jo veido, nes vyrui gėda už praeities nuodėmes.
Šaltinis: 15min
0
A A

Lygtinai į laisvę paleistas nuteistasis Jonas Šekštėnas pažeidė lygtinio paleidimo sąlygas, tačiau teisėjai nesureikšmino formalumų, leisdami vyriškiui ir toliau kabintis į savarankišką gyvenimą.

Praėjusią vasarą 15min.lt pasakojo apie nusikaltėlį Joną, pasiryžusį nenuvilti net Lietuvos teisingumo ministro Remigijaus Šimašiaus.

Jonas Šekštėnas (gim. 1959 m.) buvo viešai pristatytas kaip pavyzdinis nuteistasis, parengtas pagal naująją tvarką pirma laiko išeiti iš pataisos namų į laisvę.

Jonas, tuomet net nepasakęs savo vardo, per ministro R.Šimašiaus parodomąjį vizitą į Vilniaus pataisos namus buvo pristatytas kaip pavyzdingas nuteistasis, perauklėtas ir paruoštas sugrįžti į laisvę bei tapti visaverčiu visuomenės nariu.

J.Šekštėnui palankų lygtinio paleidimo komisijos verdiktą rugpjūtį patvirtino ir teismas. Tačiau pataisos namų vartai Jonui atsivėrė tik su ta sąlyga, kad vyriškis laikysis tam tikrų taisyklių.

Šį lapkritį Probacijos tarnybos Vilniaus probacijos skyriaus atstovai kreipėsi į teismą, siūlydami naikinti J.Šekštėnui taikomą lygtinį paleidimą.

Norėta pasiųsti jį atlikti likusią laisvės atėmimo bausmės dalį – 3 mėnesius 25 dienas laisvės atėmimo, atsižvelgiant į tai, kad J.Šekštėnas be pateisinamų priežasčių nevykdo teismo jam nustatytų pareigų.

Prižiūrėtojai nustatė, kad jis be pateisinamų priežasčių nevykdo nė vieno teismo skirto įpareigojimo bei pažeidžia privalomas pareigas: nors 2012-08-14 atvykęs į Vilniaus apygardos probacijos tarnybos Vilniaus probacijos skyrių

J.Šekštėnas pasirašytinai nurodė, kad probacijos laikotarpiu gyvens Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ nakvynės namuose, tačiau minėtu adresu jis negyvena ir nėra niekada gyvenęs. Nuteistasis į Vilniaus probacijos skyrių daugiau neatvyko, savo gyvenamosios vietos adreso nenurodė, susisiekti telefonu su juo nepavyko (telefonas būdavo išjungtas).

Be to, „Sodros“ duomenimis, J.Šekštėnas niekur nedirba, Darbo biržoje per 15 dienų nuo paleidimo momento neužsiregistravo. Prižiūrėtojams rugsėjį teko kreiptis į Vilniaus miesto 3-iąjį policijos komisariatą dėl šio vyriškio paieškos paskelbimo.

Nors J.Šekštėnas padarė formalių pažeidimų, bylą nagrinėjusi Vilniaus miesto 3-iojo apylinkės teismo teisėja Nida Vigelienė nutarė įsigilinti, kaip laisvėje gyvena Jonas.

Nesiųsti Jono vėl už spygliuotų vielų teismo prašė net prokuratūros atstovė.

Pirmiausia paaiškėjo, kad išleistas iš pataisos namų jis nepadarė nei naujų nusikaltimų, nei administracinių teisės pažeidimų.

Be to, pats nuteistasis paaiškino tiesiog pakeitęs gyvenamąją vietą. Šiuo metu jis pastoviai gyvena brolio bute, o dirba pas ūkininkus.

Nesiųsti Jono vėl už spygliuotų vielų teismo prašė net prokuratūros atstovė.

Beje, kai Joną paleido į laisvę, jam dar buvo liepta iki 2012 m. gruodžio 1 d. nevartoti psichiką veikiančių medžiagų ir net nesilankyti vietose, kur vartojami alkoholiniai gėrimai. Duomenų, kad vyriškis šiuo įpareigojimus pažeidė, nėra.

Atsižvelgdama į visas bylos aplinkybes, teisėja N.Vigelienė nutarė netenkinti Vilniaus apygardos probacijos tarnybos Vilniaus probacijos skyriaus teikimo dėl lygtinio paleidimo iš pataisos įstaigos panaikinimo nuteistojo J.Šekštėno atžvilgiu.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min