Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Per penkias savaitgalio dienas užfiksuota 11 bandymų papirkti policijos pareigūnus

Trakuose sulaikyto vairuotojo pinigai
Trakų policijos nuotr. / Kyšis
Šaltinis: 15min
0
A A

Asmenys, bandydami išvengti atsakomybės už Kelių eismo taisyklių ir kitus pažeidimus, vis dar bando išsisukti policijos pareigūnams siūlydami kyšius.

Lietuvos policijos duomenimis, 2011 m. spalio 28-lapkričio 1 d. užregistruota 11 atvejų, kai asmenys, norėdami išvengti administracinės atsakomybės už Kelių eismo taisyklių ir kitus administracinės teisės pažeidimus, policijos pareigūnams siūlė kyšius. Dažniausiai papirkti pareigūnus bandė vairuotojai, vairavę transporto priemonę neblaivūs, pažeidę kelio ženklų reikalavimus, vairavę automobilį be privalomojo civilinės atsakomybės draudimo ir valstybinės techninės apžiūros, padarę kitokius Kelių eismo taisyklių ar administracinės teisės pažeidimus.

Pažeidėjai bandė „susitarti" policijos pareigūnams siūlydami kyšius nuo 50 iki 5 tūkst. litų. Visais minėtais atvejais buvo surašyti administracinio teisės pažeidimo protokolai ir dėl asmenų nusikalstamų veikų pradėti ikiteisminiai tyrimai. Keturi asmenys buvo uždaryti į areštines.

Lietuvos policija nuolat atkreipia visuomenės dėmesį į tai, kad bandymai papirkti policijos pareigūnus ar kitais neteisėtais veiksmais vengti atsakomybės už padarytus administracinius teisės pažeidimus yra fiksuojami, dėl jų pradedami ikiteisminiai tyrimai.

Policija primena, kad Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas už papirkimą numato baudą arba laisvės apribojimą, arba areštą, arba laisvės atėmimą iki ketverių metų. Tas, kas tokius veiksmus padarė siekdamas neteisėtos paperkamo valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens veikos vykdant įgaliojimus, gali būti nubaustas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

Tas, kas siūlė, pažadėjo duoti arba davė didesnės negu 250 MGL vertės kyšį gali būti baudžiamas laisvės atėmimu iki septynerių metų. Tas, kas siūlė, pažadėjo ar susitarė duoti arba davė mažesnės negu 1 MGL vertės kyšį, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir gali būti baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu.

Lietuvos policijos duomenimis, nuo š. m. sausio 1 d. iki lapkričio 1 d. yra užregistruotas 271 atvejis, kai asmenys, norėdami išvengti administracinės atsakomybės už Kelių eismo taisyklių ir kitus administracinės teisės pažeidimus, policijos pareigūnams siūlė kyšius. Per šį laikotarpį daugiausia kyšių siūlymo atvejų užregistruota Kauno apskrityje - 72, Utenos apskrityje - 44 ir  Vilniaus apskrityje - 38.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min