Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2011 01 07, 12:09

Per praėjusią parą ugniagesiai iš sniego gniaužtų išvadavo 4 mokyklinius mikroautobusiukus, 8 greitosios pagalbos ir 3 policijos automobilius

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informuoja, kad praėjusią parą Lietuvoje kilo 27 gaisrai, kuriuose buvo traumuotas vienas vyras. Ugniagesiai gelbėtojai atliko 41 gelbėjimo darbą.
Vokietijos keliuose vairuotojų laukė išbandymai
Per pūgą užklimpęs automobilis. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Per praėjusią parą ugniagesiai gelbėtojai trylika kartų traukė gyventojų automobilius, kuriuose tėvai su mažamečiais vaikais buvo užstrigę pusnyse arba užblokavę važiuojamąją kelio dalį. 4 kartus iš pusnies ištraukti mokykliniai mikroautobusai, vežę mokinius. Gelbėtojai iš sniego ištraukė 8 greitosios pagalbos medikų ir 3 policijos automobilius.

Ketvirtadienį apie 20.52 val. Bendrasis pagalbos centras gavo pagalbos prašymą iš Alytaus, Jonyno gatvės 23 namo, kur pro buto langus veržėsi dūmai. Atvykę ugniagesiai, tik užsidėję kvėpavimo organų apsaugos įrangą, pateko į butą ir iš jo išvedė neatsargiai lovoje rūkiusį buto savininką. Gaisro metu apdegė lova ir patalynė, tačiau šis įvykis galėjo baigtis ir tragiškai, nes neatsargus rūkymas lovoje – dažniausiai pasitaikanti gaisro, nusinešančio žmogaus gyvybę, priežastis. Praėjusiais metais dėl šios priežasties kilo 537 gaisrai, o juose žuvo net 84 gyventojai.

Naktį iš ketvirtadienio į penktadienį prieš vidurnaktį ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti gyvenamojo namo Druskininkų savivaldybės Stračiūnų kaime, Žaliamiškio gatvėje. Čia dėl netvarkingos krosnies užsidegė namo lubos. Veidą apdegė name buvęs 42 metų vyras, kuris po medikų apžiūros į ligoninę vykti atsisakė.

Ketvirtadienio pavakare Marijampolėje, Valaičio gatvėje esančiame apleistame mediniame name, gaisrą sukėlė neblaivus ir nuolatinės gyvenamosios vietos neturintis apie 45 metų vyras. Jį patį atvykę ugniagesiai išvedė iš degti pradėjusios patalpos ir perdavė medikams, kurie neblaivų vyrą išvežė į ligoninę blaivytis.

Apie 18.26 val. buvo gautas pranešimas apie Kaišiadoryse, Janonio gatvėje, degantį ūkinį pastatą. Po trijų minučių atvykus ugniagesiams gelbėtojams, stogą jau buvo apėmusios liepsnos. Gelbėtojai išsaugojo šalia buvusį ūkinį pastatą. Gaisro metu išdegė apie 8 kv. m stogo dangos, apdegė pastogėje sukrautos medinės dailylentės ir kita statybinė mediena. Dėl ko kilo šis gaisras, aiškinamasi.

Artimiausią parą sinoptikai prognozuoją plikledį ir atšilimą, tad Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas dar kartą prašo gyventojų būti atidžių kelyje bei saugotis ant stogų susiformavusių varveklių ir sniego nuošliaužų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min