Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Per pratybas kariai išgelbėjo tris paras miške klaidžiojusį senolį

Vyresnysis eilinis Sergejus Dulovas ir eilinis Robertas Sapronaitis
Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ nuotr. / Vyresnysis eilinis Sergejus Dulovas ir eilinis Robertas Sapronaitis
Šaltinis: 15min
0
A A

Liepos 22 d., antradienį, Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo bataliono III mechanizuotosios pėstininkų kuopos I būrio kariai vykdydami orientavimosi vietovėje pratybas Gaižiūnų poligone išgelbėjo gyvybę tris paras miške klaidžiojusiam Ruklos miestelio gyventojui.

Kaip pranešė Mechanizuotoji pėstininkų brigada „Geležinis vilkas“, tądien vyresnysis eilinis Sergejus Dulovas ir eilinis Robertas Sapronaitis vykdydami orientavimosi pratybas išgirdo tylų pagalbos šauksmą.

Nepaisydami juos ribojančio laiko užduočiai įvykdyti, kariai nedelsdami nuskubėjo pagalbos šauksmo link. Pagalbos šauksmui nutilus, kariai nenuleido rankų ir pelkėtoje vietovėje tęsė nukentėjusio paiešką.

Po keliolikos minučių paieškos kariai aptiko išsekusį, senyvo amžiaus Ruklos miestelio gyventoją, kuris teigė esąs pasiklydęs jau trečia para. Kariai naudodami pirmosios medicininės pagalbos žinias įvertino nukentėjusiojo būklę, iškvietė Jonavos greitosios medicinos pagalbos ekipažą, nunešė nukentėjusįjį į pavėsį, kadangi senolis nuo išsekimo nebegalėjo paeiti, davė atsigerti vandens. Dėl dehidratacijos ir išsekimo jo kalba buvo nerišli ir sunkiai suprantama.

Į įvykio vietą atvykęs pratybų vadovas leitenantas Edgaras Raibužis ir būrio vado pavaduotojas seržantas Kęstutis Kučinskas įvertino situaciją bei organizavo greitosios medicininės pagalbos pasitikimą Gaižiūnų miestelyje ir nukentėjusiojo nugabenimą prie kelio, kur atvykęs greitosios medicininės pagalbos ekipažas galėjo greičiau įvertinti ir stabilizuoti nukentėjusiojo būklę.

Nukentėjusįjį perėmus Jonavos greitosios medicinos ekipažui kariai toliau tęsė jiems pavestas užduotis, t.y. ir toliau vykdė 45 kilometrų orientavimosi pratybas maršrutu Rukla – Kauno marios.

„Kiekvieno Algirdo bataliono kario pareiga ir garbė tarnauti savo šaliai ir visada padėti savo piliečiams, papuolusiems į bėdą“ – kalbėjo III mechanizuotosios pėstininkų kuopos I būrio vadas leitenantas Edgaras Raibužis.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min