Net 700 filmų žiūrėkite nemokamai. ŽMONĖS Cinema
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Per pusmetį Lietuvos muitinė sulaikė prekių už 41 milijoną litų

Lietuvos muitinės pareigūnai, išankstiniais duomenimis, per pirmąjį šių metų pusmetį sulaikė prekių už daugiau kaip 41 mln. litų. Užkardytos žalos valstybei dydis siekia 28,3 mln. litų.
Muitinis tikrinimas
Muitinis tikrinimas / Muitinės nuotr.

Kaip rašoma Muitinės departamento pranešime, birželio mėnesį Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnai, bendradarbiaudami su Vilniaus apygardos prokuratūra, demaskavo stambią narkotikų kontrabandininkų grupuotę. Narkotikų kontrabandos iš Nyderlandų į Rusiją organizatoriai buvo įsteigę tarptautinio krovinių gabenimo įmonę, kurios vilkikais, slėpdami po legaliai vežamomis prekėmis, gabeno hašišą ir marihuaną. Lietuvoje nusikaltėliai dar „papildydavo“ siuntą kokainu ir amfetaminu ir veždavo į Rusiją. Iš Rusijos vilkikai taip pat grįždavo ne tušti – veždavo cigarečių kontrabandą.

Tirdami šios grupuotės veiklą, MKT pareigūnai sulaikė 5 asmenis ir konfiskavo narkotinių medžiagų už 3,5 mln. litų.

Muitinės pareigūnai vis dažniau sulaiko paštu siunčiamų narkotinių medžiagų. Per pirmąjį pusmetį muitininkai konfiskavo daugiau kaip 21 kilogramą narkotinių bei psichotropinių medžiagų, dėl jų kontrabandos pradėti 46 ikiteisminiai tyrimai (2 kartus daugiau nei per praėjusių metų I pusmetį (21). Muitininkai pastebi, kad asmenys siunčiasi naujų sintetinių narkotikų, įsigytų internetu arba specializuotose parduotuvėse. Taip pat pašto siuntose aptinkama smulkintų kanapių ir jų sėklų, hašišo.

Siuntose pareigūnai aptinka ir kitų draudžiamų siųsti prekių. Birželio mėn. Klaipėdos krovinių posto pareigūnai, tikrindami siuntas, vienoje jų rado, įtariama, senovinių ginklų. Siuntoje, atkeliavusioje iš Jungtinių Amerikos Valstijų, muitinės pareigūnai aptiko kardą ir gynybinę kuoką. Daiktai buvo deklaruoti kaip „meniniai sienos dekoravimo dirbiniai“, įsigyti aukcione. Prekės sulaikytos siekiant išsiaiškinti šių prekių vertę ir jų gabenimui taikomus draudimus ar apribojimus.

Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnai Pašto poste tikrindami siuntas sulaikė beveik 2 kg įvairių egzotinių gyvūnų odų. Kadangi muitinei nebuvo pateikti pagal Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinę prekybos konvenciją (CITES) reikalingi sertifikatai ir kiti leidimai, pasaulyje nykstančių gyvūnų − anakondos, pitono, dramblio, dviejų krokodilų – odos sulaikytos.

Daugiausia intelektinės nuosavybės teises pažeidžiančių prekių gabenimo atvejų muitinės pareigūnai nustato Vilniaus pašto bei Oro uosto postuose, tikrindami prekių siuntas iš trečiųjų šalių, dažniausiai iš Kinijos, Singapūro, Tailando, Indijos ir kt. Muitinės pareigūnai pirmąjį šių metų pusmetį sulaikė beveik 40 tūkst. vienetų, įtariama, klastotų, prekių tarp kurių - bižuterijos gaminiai su „Club Thomas“, „Bvlgari“, „Hermes“ prekiniais ženklais, įvairios galanterijos prekės (piniginių, diržų ir kt.), elektronikos gaminiai ir jų dalys su „iPhone“, ir „Apple“ ženklais. Kovo mėn. pašto siuntoje iš Kinijos rasta daugiau kaip 3 kg drabužėlių šunims su įvairiais prekiniais ženklais.

Didžiausią muitininkų sulaikytų prekių dalį sudaro nelegaliai gabentos cigaretės: jų sulaikyta beveik 109 mln. vienetų, įvertintų daugiau kaip 38 mln. Stambiausi rūkalų kontrabandos atvejai atskleidžiami glaudžiai bendradarbiaujant užsienio ir Lietuvos teisėsaugos institucijoms.

Per tarptautinę operaciją, po du mėnesius trukusio tyrimo MKT ir Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) pareigūnai birželį Lietuvoje sulaikė 3 tūkst. dėžių nelegalių cigarečių, įvertintų 10 mln. litų. Dar 3 tūkst. dėžių rūkalų, talkinant kaimyninių šalių pareigūnams, sulaikyta Lenkijoje ir Latvijoje.

Muitinės analitikai pastebi, kad per muitinės postus asmenys iš trečiųjų šalių bando vežti nedidelius cigarečių kiekius, už kurių gabenimą netaikoma baudžiamoji atsakomybė. Pasak muitinės kriminalistų, akcizinių prekių kontrabandos organizatoriai „žvalgosi“ naujų, ne per LR muitinės postus, kelių – cigaretes bando įvežti per kitas Europos Sąjungos šalis (pvz. Latviją).

Siekdami užkirsti kelią nelegaliam prekių gabenimui tarp ES valstybių, muitinės mobiliųjų grupių pareigūnai tikrinimus atlieka šalies viduje. Dėl muitų teisės aktų pažeidimų jie per pirmąjį pusmetį sulaikė prekių, kurių bendra vertė beveik 8 mln. litų.

Klaipėdos teritorinės muitinės mobiliųjų grupių pareigūnai kovo mėn. kelyje Kuršėnai–Mažeikiai patikrinti sustabdė krovininį automobilį „Scania“. Vairuotojas pateikė pareigūnams dokumentus, kad gabena 24 tonas (480 maišų) cukraus iš Latvijos. Apžiūrint krovinį, pareigūnams kilo įtarimų, kad cukraus gali būti ne tiek, kiek nurodyta dokumentuose. Atlikus detalų patikrinimą nustatyta, kad vairuotojas gabeno 28 tonas Lietuvoje pagaminto baltojo cukraus – 4 tonomis (80 maišų po 50 kg) daugiau, nei nurodyta dokumentuose. Šiam kiekiui vežėjas negalėjo pateikti jokių įsigijimą ar gabenimą patvirtinančių dokumentų. Prekės, kurių vertė – beveik 12 tūkst. litų, buvo sulaikytos.

Lietuvos muitinė vykdo grynųjų pinigų, įvežamų į ES ar išvežamų iš jos, kontrolę. Šiemet muitinėje pradėti 3 ikiteisminiai tyrimai dėl grynųjų pinigų gabenimo iš trečiųjų šalių kontrabandos bei nustatyti 3 administraciniai teisės pažeidimai dėl grynųjų pinigų gabenimo tvarkos. Sulaikytų grynųjų pinigų suma – 1 mln. 900 tūkst. litų. Stiprindama kovą su pinigų plovimu ir kitokia neteisėta veikla, susijusia su atsiskaitymais grynaisiais pinigais, Lietuvos muitinė kontroliuoja ir grynuosius pinigus, įvežamus į Lietuvą iš Europos Sąjungos šalių ir išvežamus iš jos į kitas ES valstybes.

Muitinė, kovodama su muitų teisės aktų pažeidimais, nepamiršta ir kitos veiklos srities – mokesčių už importuojamas prekes surinkimo ir administravimo. Per pirmąjį pusmetį muitinė į valstybės biudžetą surinko 1 mlrd. 131 mln. litų mokesčių, 7 proc. (78 mln. litų) daugiau negu 2011 m. tuo pačiu laikotarpiu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius