Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Per pusmetį Šiaulių transporto įmonėje išmokėta 240 tūkstančių litų „vokeliuose“

Atlyginimas vokelyje
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Iliustracinė nuotrauka: atlyginimas vokelyje
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija gavo pranešimą apie vienoje Šiaulių transporto paslaugomis besiverčiančioje bendrovėje neapskaitomas pajamas ir mokamus atlyginimus „vokeliuose“. Tikrinant informaciją, bendrovėje rasti užrašai, pagal kuriuos per šių metų šešis mėnesius „vokeliams“ galimai skirta beveik 240 tūkst. litų, o oficialiai darbuotojams išmokėta beveik 313 tūkst. litų.

Mokesčių specialistai atvyko tikrinti minimą bendrovę pasiruošę, t.y. žinodami pavasarį vykusio patikrinimo metu fiksuotus kai kuriuos buhalterinės apskaitos duomenis. Paaiškėjo, kad tie duomenys nesutampa. Be to, kasos operacijų atlikimo vietoje aptikti ir trys sąsiuviniai, kuriuose – vardai, pavardės ir sumos su žymomis „alga“, „atlyginimas“, „atostoginiai“. Anot finansininkės – kasininkės, vedusios tuos užrašus, tai – bendrovės užrašai.

„Minima bendrovė atsiduria mūsų dėmesio centre ne pirmą kartą, – sako Šiaulių apskrities VMI Kontrolės departamento direktorė Zonė Lapienė, – ir pernai, ir užpernai tikrinta, įvertinant, kad tai rimtas ūkio subjektas: milijoninės apyvartos, o žmogus vidutiniškai uždirba apie 1 800 litų ir tik keli asmenys dirba nepilną dieną. Paskutinio patikrinimo metu paskaičiuota, kad oficialiai, t.y. per banką ir iš bendrovės kasos, daugiau kaip 30-iai įmonės darbuotojų per šešis mėnesius išmokėta beveik 313 tūkst. litų. Ir, panašu, vos ne antrą tiek jie gavo neoficialiai.“

Išanalizavus sąsiuviniuose nurodytas atlyginimų sumas bei apskaitytas išmokėtas darbuotojams sumas per šiųmečius šešis mėnesius, aiškėja, kad beveik 240 tūkst. litų galimai neapskaityti. Pagal įrašus rastuose sąsiuviniuose, bendrovėje daug atostogaujama, už ką ir solidžiai sumokama. Atlyginimai irgi neprasti, pavyzdžiui, vyras, kuriam pagal darbo sutartį priklauso 1 300 litų, gauna už gegužę 1 349 litus ir – pagal įrašą sąsiuvinyje – dar 2 tūkst. litų. Jeigu kitai moteriai oficialiai išmokama 429 litų atostoginių, tai pagal sąsiuvinį – dar 641 litas atostoginių.

Valstybinė mokesčių inspekcija praneša, kad dėl galimai apgaulingos apskaitos vedimo bei darbo užmokesčio mokėjimo „vokeliuose“ surinkta medžiaga perduota Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybai prie LR VRM Šiaulių apygardos valdybai, kuri dėl apgaulingos apskaitos tvarkymo pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Šiaulių apskrities VMI primena, kad apie mokestinius pažeidimus, atlyginimus „vokeliuose“ mokesčių inspekcijai galima pranešti trumpuoju VMI pasitikėjimo telefonu 1882, užpildžius elektroninę anketą VMI svetainėje arba pasinaudojus programėle išmaniesiems telefonams „Pranešk“, užpildžius anketą interneto svetainėje www.vmi.lt arba apsilankius Mokesčių inspekcijoje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min