Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Per riaušes prie Seimo nukentėjęs vyras: turėjau keisti gyvenimą

Sausio 16-osios riaušės
Alfredo Girdziušo nuotr. / Sausio 16-osios riaušės
Šaltinis: BNS
0
A A

Per riaušes prie Seimo nukentėjęs ir žalos atlyginimo reikalaujantis 33 metų buvęs tolimųjų reisų vairuotojas, vilnietis Jevgenijušas Tomaševskis pirmadienį teisme sakė, kad dėl sužeidimų turėjęs keisti savo gyvenimą.

„Turėjau iš naujo keisti savo gyvenimą. Reikia persikvalifikuoti, mokslai dabar yra mokami, patyriau didžiulį fizinį skausmą, dabar patiriu. Akis reikalauja nuolatinės priežiūros“, – Vilniaus apygardos administracinio teismo posėdyje kalbėjo J.Tomaševskis.

Vyrą sužalojo 2009 metų sausio mėnesį per riaušes prie parlamento pareigūnų panaudotos guminės kulkos.

J.Tomaševskis iš Lietuvos valstybės siekia prisiteisti 300 tūkst. litų neturtinei žalai bei 1 192 litus turtinei žalai atlyginti.

J.Tomaševskis ilgą laiką buvo aikštėje, „karštose vietose“, buvo išstumtas prie Žvėryno tilto, bet ignoruodamas pavojų savo gyvybei sugebėjo grįžti į riaušių centrą.Pasak J.Tomaševskio advokato Girdučio Vainiaus, nukentėjusiajam buvo sužalota dešinė akis ir ja jis apako. Taip pat vyrui buvo sužalota dešinė ranka ir kairė koja, nosis, iš kaklo buvo išimta guminė kulka. Anot advokato, jo atstovaujamasis galėjo apakti ir kaire akimi.

Vyras, anot atstovo, ilgą laiką gulėjo ligoninėje, neteko 60 proc. darbingumo, jis buvo priverstas išeiti iš darbo.

G.Vainius tikino, kad pareigūnų veiksmai prie Seimo buvo neteisėti, netinkamai panaudotas planas, nebuvo pagrindo panaudoti naudoti šaunamojo ginklo ar specialiųjų priemonių.

Atsakovai – Viešojo saugumo tarnybos ir Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) atstovai – teigė, kad pareigūnų veiksmai buvo teisėti.

„Ir akmenys buvo mėtomi, ir ledo luitai, ir buteliai su skysčiais. Vadinti tos grupės beginkle minia negalima, liežuvis neapsiverčia“, – kalbėjo Viešojo saugumo tarnybos atstovas Algirdas Skrolis.

Vilniaus apskrities VPK atstovas Leandras Pocius sakė, kad pats J.Tomaševskis ilgą laiką buvo aikštėje, „karštose vietose“, buvo išstumtas prie Žvėryno tilto, bet ignoruodamas pavojų savo gyvybei sugebėjo grįžti į riaušių centrą, kur buvo nemažai asmenų, šiuo metu teisiamų vadinamojoje riaušių byloje, nagrinėjamoje Vilniaus 2-ajame apylinkės teisme.

2009 metų sausio 16-ąją Vilniuje vykęs profesinių sąjungų organizuotas mitingas prieš Vyriausybės padidintus mokesčius baigėsi riaušėmis. Per jas nukentėjo apie 30 žmonių, išdaužyti Seimo langai, apgadinti aplinkiniai pastatai, bandyta įsiveržti į Seimą. Profsąjungų atstovai tąkart nuo riaušininkų atsiribojo.

Riaušininkus tramdę Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai panaudojo ašarines dujas, gumines kulkas. Suskaičiuota, kad riaušininkai padarė apie 230 tūkst. litų nuostolių.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Temos Pocius, Riaušės
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min