TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Per Rusijos dieną sostinės Vingio parke marškinėliais su užrašu SSRS vilkėjusiam veikėjui – kvietimas į teismą

Vilniaus Vingio parke – Rusijos diena
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: Vilniaus Vingio parke šurmuliavusios Rusijos dienos akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Už komunistinių simbolių demonstravimą vilniečiui gresia administracinė atsakomybė. Birželio 8 d. Vilniuje, M.K.Čiurlionio g., Vingio parke vykusio renginio „Rusijos diena“ metu buvo nufotografuotas vyras, viešai demonstravęs marškinėlius su užrašu SSRS ir sovietiniu herbu. Už tokį teisėtvarkos pažeidimą yra numatyta administracinė atsakomybė, todėl Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Vilniaus miesto antrajame policijos komisariate buvo pradėta administracinio teisės pažeidimo bylos teisena.

Netrukus Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio pareigūnų operatyvumo ir budrumo dėka buvo nustatyta piliečio asmenybė.

Administracinį teisės pažeidimą pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (ATPK) 188¹⁸ str. 1 d. „Nacistinių ar komunistinių simbolių platinimas ar demonstravimas“ padariusiam nepilnamečiui D.V. buvo surašytas administracinių teisės pažeidimų protokolas.

ATPK straipsnis numato, kad „Nacistinės Vokietijos, SSRS ar Lietuvos SSR vėliavos ar herbo arba vėliavų, ženklų ar uniformų, kurių sudedamoji dalis yra nacistinės Vokietijos, SSRS ar Lietuvos SSR vėliava ar herbas, nacistinių ar komunistinių organizacijų simbolių ar uniformų arba nacistinės Vokietijos, SSRS ar Lietuvos SSR vėliavos ar herbo, nacistinės svastikos, nacistinio SS ženklo, sovietinio kūjo ir pjautuvo ženklo, sovietinės raudonos penkiakampės žvaigždės ženklo pagrindu sudarytų vėliavų ar ženklų, atsakingų už Lietuvos gyventojų represijas Vokietijos nacionalsocialistų ar SSRS komunistų partijos vadovų atvaizdų platinimas, naudojimas susirinkime ar kitame masiniame renginyje arba kitoks demonstravimas, taip pat nacistinės Vokietijos, SSRS ar Lietuvos SSR himno viešas atlikimas – užtraukia baudą nuo penkių šimtų iki vieno tūkstančio litų su daikto, kuris buvo administracinio teisės pažeidimo padarymo įrankis, konfiskavimu“. 

Administracinio teisės pažeidimo byla perduota nagrinėti Vilniaus miesto apylinkės teismui, rašoma Vilniaus apskrities VPK atstovų paviešintame pranešime.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min