Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Per savaitę Lietuvos keliuose žuvo 6 žmonės, dar 85 buvo sužeisti

Avarijos vietoje
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Avarijos vietoje
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad 2014 m. rugpjūčio 22-28 d. šalyje įvyko 72 eismo įvykiai, kuriuose nukentėjo žmonės – 6 žuvo ir 85 buvo sužeisti. Tarp žuvusių eismo dalyvių buvo 2 lengvųjų automobilių vairuotojai ir 4 keleiviai. Visi žuvusieji – vyrai. Aukų amžiaus vidurkis – 38 metai.

Palyginti su 2013 metų tuo pačiu laikotarpiu, pirminiais duomenimis, užregistruota: 167 eismo įvykių (arba 8,1 proc.) daugiau, 8 žmonėmis (arba 5,2  proc.) žuvo daugiau, 200 žmonių (arba 8,1  proc.) daugiau sužeista.

Informacija apie kai kuriuos savaitės eismo įvykius:

Rugpjūčio 22 d., penktadienį,  apie 7 val. 30 min. Trakų r., kelio Vilnius–Varėna–Gardinas 20-ame km, krovininis automobilis „Scania“, vairuojamas 56 metų vyro, susidūrė su į priešpriešinę eismo juostą išvažiavusiu automobiliu „Audi 80“, vairuojamu 28 metų vyro. Po smūgio į „Scania“ lengvasis automobilis „Audi“ trenkėsi į taip pat priešinga kryptimi važiavusį  krovininį automobilį „Mercedes Benz 814“, kurį vairavo 28 metų vairuotojas. Eismo įvykio metu automobilio „Audi“ vairuotojas žuvo.

Skaudus eismo įvykis, nusinešęs penkių žmonių gyvybes įvyko šeštadienį, rugpjūčio 23 d. 

Apie 14 val. 30 min. Kauno rajone, kelyje Kazlų Rūda–Pažėrai, automobilis „Rover 416“, pirminiais duomenimis vairuojamas 26 metų vyro, nuvažiavo nuo kelio ir trenkėsi į pakelės medį. Eismo įvykio metu žuvo automobilio vairuotojas bei kartu važiavę 24, 36, 42 metų keleiviai. Penkiasdešimtmečio keleivio gyvybė buvo gelbėjama medikų, tačiau ligoninėje vyras mirė.

Vėlyvą šeštadienio vakarą, apie 23 val. Vilniuje, netoli A.Kojelavičiaus g. viaduko, Vilniuje, įtariama neblaivus 35 metų vilnietis nesuvaldė vairuojamo automobilio „Hyundai Santa Fe“, nuvažiavo nuo kelio ir apsivertė. Įvykio metu buvo sužeistas automobilį vairavęs jaunas vyras, ir nepilnametė automobilio keleivė. Septyniolikmetei buvo nustatyti daugybinius kūno sumušimus, paleista namo.

Sekmadienio vidurdienį, Klaipėdos rajone, kelyje Klaipėda–Trušeliai–Kretinga, 47 metų klaipėdietis vairavo automobilį „VW Passat“, sankryžoje lenkė į kairę sukantį traktorių su puspriekabe, kurį vairavo 65 metų kretingiškis,  ir su juo susidūrė. Po susidūrimo VW apsivertė. Eismo įvykio metu susižalojo automobilio „Volkswagen“ vairuotojas ir dvi kartu važiavusios keleivės – 49 ir 67 metų moterys. Nukentėjusieji iš eismo įvykio vietos buvo išvežti į ligoninę, 49 metų moteris gydoma reanimacijoje.

Vairuodama keturratį motociklą, neblaivi 25 metų Radviliškio gyventoja nepasirinko saugaus greičio, nesuvaldė keturračio ir posūkyje į Pasvalio miesto parką apsivertė. Eismo įvykio metu buvo sužalota kartu važiavusi 21 metų keleivė.

Pirmadienio, rugpjūčio 25 d. vidurdienį, Pasvalyje, 12 val. 20 min. vairuodama keturratį motociklą, 25 metų Radviliškio gyventoja nepasirinko saugaus greičio, nesuvaldė keturračio ir posūkyje į Pasvalio miesto parką apsivertė. Eismo įvykio metu buvo sužalota kartu važiavusi 21 metų keleivė, kuriai nustatytos kirstinės žaizdos galvoje, stiprus smegenų sutrenkimas. Keturračio vairuotojai nustatytas vidutinis girtumo laipsnis.

15 val. 20 min. Vilniuje susidūrė automobiliai „Mercedes-Benz“, BMW ir VW, įvykio metu nukentėjo 11 metų berniukas. Tūkstantmečio gatvėje 35 metų vilnietis, vairuodamas BMW 318, atsitrenkė į priekyje ta pačia kryptimi važiavusį ir sustojusį automobilį „Mercedes Benz E230“, kurį vairavo 65 metų Kaliningrado srities gyventojas. Į automobilį BMW atsitrenkė tą pačia kryptimi važiavęs taksi automobilis „VW Sharan“, kurį vairavo 34 metų vilnietis. Eismo įvykio metu nukentėjo BMW 318 vairuotojas ir „Mercedes“ 11-metis keleivis. Berniukas paguldytas į traumatologinį skyrių.

Rugpjūčio 25 d. apie 19 val. 20 min.  Plungės rajone, Kumžaičių kaime, 50-metis Klaipėdos gyventojas, vairuodamas jam priklausantį automobilį „Audi 100“, partrenkė netikėtai iš kiemo į pagrindinį kelią išvažiavusį galimai neblaivų 39 metų dviratininką. Dviratį vairavęs Kumžaičių kaimo gyventojas buvo paguldytas į Plungės r. ligoninės reanimacijos skyrių, vėliau komos būsenos perkeltas į Klaipėdos ligoninę.  

Rugpjūčio 27 d., trečiadienį, 21 val. 43 min. Vilniaus rajone, kelio Vilnius–Panevėžys 12-ame kilometre automobilis „VW Caddy“ atsitrenkė į važiuojamąją kelio dalį išėjusį briedį. 59 metų vairuotojas dėl kaklo traumos, o 60 metų keleivė dėl lokalaus smegenų pažeidimo pristatyti ir paguldyti į ligoninę.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Avarijos vietoje
Tomo Markelevičiaus nuotr./Avarija „Via Baltica“ kelyje

Šių metų rugpjūčio 22 d., penktadienį, viename avaringiausių kelių –  tarptautinėje magistralėje E67 „Via Baltica“ buvo vykdoma tarptautinė prevencinė eismo dalyvių kontrolės priemonė, kurios metu Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Suomijos policijos padaliniai bendromis pajėgomis vykdė sustiprintą eismo priežiūrą ir patruliavimą. Lietuvos Respublikoje vienu metu dirbo gausios Lietuvos kelių policijos tarnybos, Kauno, Marijampolės ir Panevėžio apskričių policijos pareigūnai.

Buvo patikrinta apie 800 transporto  priemonių, nustatyta 150 administracinių teisės pažeidimų, 81 leistino greičio viršijimo atvejis, du neblaivūs vairuotojai, vienas neblaivus sunkiasvorio krovininio automobilio vairuotojas.

Tarptautinės priemonės metu sulaikytas neblaivus 54 metų vairuotojas pareigūnams davė 200 litų kyšį. Vairuotojas buvo sulaikytas, jo atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min