Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Per savaitę per 200 kartų pagalbos telefonu 112 paskambinęs Vilniaus rajono gyventojas reikalavo intymių paslaugų

Bendrasis pagalbos centras.
BPC nuotr. / Bendrasis pagalbos centras.
Šaltinis: 15min
0
A A

Bendrojo pagalbos centro (BPC) iniciatyva administracinėn atsakomybėn traukiamas asmuo, kuris per 8 dienas (nuo lapkričio 4 d. iki lapkričio 11 d.) 215 kartų paskambino skubios pagalbos numeriu 112 neturėdamas tikslo pranešti apie nelaimę ir išsikviesti pagalbos tarnybas. Pažeidimu įtariamas Vilniaus rajono gyventojas paskambinęs plūsdavo BPC operatorius necenzūriniais žodžiais, reikalaudavo suteikti intymias paslaugas, kitaip piktybiškai trukdydavo BPC operatorių darbą.

Remdamasi BPC pateiktais įrodymais (užfiksuotu telefono numeriu, skambinančiojo vieta, telefoninių pokalbių garso įrašais) Vilniaus rajono policija 35 metų amžiaus M.P. surašė administracinio teisės pažeidimo protokolą dėl skambinimo pagalbos telefono numeriais žinant, kad nėra pagalbos poreikio.

Surinkta pažeidimo medžiaga perduota Vilniaus rajono apylinkės teismui procesiniam sprendimui priimti. Pažeidimu įtariamam asmeniui gali būti paskirtas įspėjimas arba bauda nuo trijų šimtų iki penkių šimtų litų arba administracinis areštas nuo penkiolikos iki trisdešimties parų.

Sekite mus socialiniame tinkle „Facebook“ ir pirmi sužinokite svarbiausias naujienas. Mes nenorime jūsų gąsdinti, mes tik norime padėti gyventi saugiau.

Kaip rašoma Bendrojo pagalbos centro pranešime, apie penktadalį visų BPC atsakomų netikslinių skambučių sudaro atvejai, kai paskambinę asmenys piktavališkai įžeidinėja BPC operatorius ar komentuoja įvairius įvykius, atskirus asmenų (šou žvaigždžių ar politikų) poelgius ar pasisakymus. Tokie skambučiai daro neigiamą poveikį BPC operatorių darbo krūviui ir kokybei. Tačiau svarbiausia, tokie asmenys kenkia tiems, kuriems iš tikrųjų reikalinga pagalba ir kurie tuo pat metu negali prisiskambinti numeriu 112 dėl netikslingai užimtų telefono linijų.

BPC primena, kad skubios pagalbos numeriu 112 reikia skambinti tik tada, kai kyla grėsmė gyvybei, sveikatai, saugumui, aplinkai ar vertybėms ir kai policija, ugniagesiai gelbėtojai ar greitoji medicinos pagalbos tarnyba turi suteikti skubią pagalbą nelaimės vietoje.

Gyventojai turėtų nepamiršti, kad paskambinę numeriu 112 turėtų trumpai ir aiškiai pasakyti kas atsitiko, nurodyti vietą (tikslų adresą), kurioje reikalinga suteikti skubią pagalbą, atsakyti į visus BPC operatoriaus užduotus klausimus, laikytis BPC operatoriaus teikiamų patarimų, nepadėti ragelio kol operatorius pasakys, kad pokalbį galima baigti.

BPC taip pat primena, kad skambinimas pagalbos telefono numeriais žinant, kad nėra pagalbos poreikio užtraukia įspėjimą arba baudą nuo trijų šimtų iki penkių šimtų litų arba administracinį areštą nuo penkiolikos iki trisdešimties parų.

Žinomai melagingas priešgaisrinės apsaugos, policijos, greitosios medicinos pagalbos ir kitų specialiųjų tarnybų iškvietimas užtraukia baudą nuo trijų šimtų iki šešių šimtų litų arba administracinį areštą iki trisdešimties parų.

BPC operatoriaus (VPGT pareigūno) garbės ir orumo įžeidimas, reiškiamas žodžiu ar kūno gestais, įžeidžiančiu elgesiu, kibimu ar kitokiu elgesiu užtraukia baudą nuo trijų šimtų iki penkių šimtų litų arba administracinį areštą nuo penkiolikos iki trisdešimties parų

Tas, kas melagingai pranešė ar paskleidė žinią apie visuomenei gresiantį pavojų arba didelę nelaimę, jeigu dėl to buvo iškviestos specialios tarnybos, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min