Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Per škvalą Lietuvoje žuvo keturi žmonės, vėtra laužė medžius, plėšė namų stogus (naujos nuotraukos, papildyta 14.05 val.

Ugniagesiams darbo netrūko
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Ugniagesiai šalina audros padarinius.
Šaltinis: 15min
0
A A

Manoma, kad milijonais litų bus skaičiuojami sekmadienio naktį praūžusios audros nuostoliai. Per audrą žuvo mažiausiai keturi žmonės, dar keturi buvo sužaloti.

Kaip 15min.lt informavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Situacijų koordinavimo skyriuje, abu žuvusieji – poilsiautojai, ant kurių palapinių užvirto medžiai.

Vienas žmogus apie 1.31 val. žuvo Varėnos rajone, ežero pakrantėje greta Rudnios kaimo. Kitas – greta Varėnės ežeriuko. Per šį incidentą apie 1.40 val. dar du žmonės buvo sužaloti.

Pasak gelbėtojų, vėtra išlaužė daugybė medžių, užvertė kelius.

„Iki 8 val. ryto mes jau 18 kartų vykome šalinti medžių nuo kelių. Greitosios pagalbos medikai iki žuvusiųjų galėjo privažiuoti tik po kelių valandų, nes keliai buvo užversti, gelbėtojai turėjo valyti kelių ruožus po 100 metrų ir daugiau“, – sakė ugniagesiai.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Po audros Trakų r., Bičiūnų kaime
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Po audros Trakų rajone, Bičiūnų kaime

Stipriausiai audra smogė Varėnos, Trakų ir Kaišiadorių rajonams, smarkiai nukentėjo Kaunas, gelbėtojams šalinti medžius teko ir nuo greitkelio Vilnius–Kaunas.

„Jau gavome pranešimų apie daugybę nuplėštų namų stogų Trakų rajono Dusmenų kaime ir Varėnos rajono Panočių kaime. Pranešta apie dešimtys nuplėštų stogų. Gelbėtojai išvažiavo tikrinti šios informacijos, tačiau iki kaimų sudėtinga privažiuoti dėl užverstų kelių. Gauta ir pavienių pranešimų dėl nuplėštų namų stogų iš kitų kaimų. Visi šie pranešimai dar tikrinami“, – vėtros padarinius vardijo gelbėtojai.

Apie vėtros padarinius praneša ir 15min.lt skaitytojai. Jie informuoja apie užverstus kelius, praneša, kad miškuose medžiai išvartyti didžiuliuose plotuose.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Nulūžęs medis Trakų r., Onuškyje
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Nulūžęs medis Trakų rajone, Onuškyje

Papildyta 10.56 val.: Varėnos gyventojai teigia tokios audros nepamenantys. Pasak varėniškių, vėjas buvo toks stiprus, kad neįmanoma buvo net langų uždaryti.

Kai kurie Varėnos gyventojai sekmadienio rytą apstulbo išvydę, kad vėjas pro nesandarius langus, jų plyšius, į namus pripūtė smėlio.

„Smėliu buvo padengti visi baldai“, – įspūdžiais dalijosi varėniškiai.

Per vėtrą daug kur dingo elektra. Sekmadienio rytą elektros tiekimas kai kuriems varėniškiams dar nebuvo atnaujintas.

Dar ir sekmadienį prieš vidurdienį dešimtys poilsiautojų buvo įstrigę ežerų pakrantėse. Žmonės namo grįžti negali dėl užverstų kelių.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Trakų r., kelias Onuškis-Dusmenys
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Trakų rajonas, kelias Onuškis–Dusmenys

Papildyta 11.27 val.: Policijos departamentas praneša, kad praūžus vėtrai labiausiai nukentėjo Kauno apskritis, Alytaus ir Varėnos rajonai.

Žuvo du poilsiautojai, kurie ilsėjosi prie ežerų, o ant jų palapinių užgriuvo medžiai, taip pat sužeisti dar keturi žmonės.

Dėl nuvirtusių medžių šalyje yra daug neišvažiuojamų kelių, daug namų liko be stogų, daug apgadintų automobilių. Nutraukus elektros laidus daug žmonių liko be elektros.

Įvykio vietoje dirba visos specialiosios pajėgos.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Į šipulius sudaužytas namelis ant ratų Trakų r.
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Į šipulius sudaužytas namelis su ratais Trakų r.

Papildyta 12.44 val.: Kaip iš Trakų rajono Dusmenų miestelio praneša 15min.lt fotografas Irmantas Gelūnas, stiprus vėjas nuo namų nuplėšė šiferio lakštus, išvartė medžius.

„Kelias nuo Onuškio iki Dusmenų – tarsi kliūčių ruožas. Medžiai išrauti su šaknimis, lūžę per pusę. Gelbėtojai šį kelio ruožą jau pravalė, bent po vieną eismo juostą atlaisvinta“, – pasakoja fotografas.

Dusmenų apylinkėse vėtra pakėlė į orą ir tėškusi į žemę į šipulius sudaužė namelį su ratais (priekabą). Smarkiai apgriautas ir greta esantis vietos gyventojų garažas.

Papildyta 14.05 val.: Policijos departamento atstovai 15min.lt informavo, kad praūžusi audra pareikalavo mažiausiai keturių gyvybių. Be jau minėtų dviejų žmonių, žuvusių Varėnos rajone, viena mergina žuvo Prienų rajone. Verbiliškių kaime, prie Verknės upės, ant jos palapinės užgriuvo medis.

Dar viena moteris žuvo Šiaulių rajone. Smarkus vėjas apie 4.30 val. pakėlė 2 tonas sveriančią melžimo aikštelę su ant jos buvusia melžėja ir tėškė į žemę. Nuo patirtų sužalojimų moteris mirė.

Policija taip pat informuoja, kad dar mažiausiai keturi žmonės buvo sužaloti.

Tuo tarpu 15min.lt fotografas Irmantas Gelūnas informuoja, kad audra smarkiai nuniokojo Pivašiūnų (Alytaus r.) kapines. Virstantys medžiai apgadino daug paminklų.

Nukentėjo ir Pivašiūnų piliakalnis. Vėjas čia išvertė daugybę medžių.

DAUGIAU INFORMACIJOS APIE ŠKVALĄ LIETUVOJE

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min