TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti

Per slaptą policijos operaciją sulaikyti 3 įtariamieji vaistinių ir lombardų plėšikai

Sulaikytiesiems asmenims pareikšti įtarimai dėl sausio 4 dieną padaryto plėšimo Vilniuje, Savanorių prospekte, vaistinėje. Pareigūnai mano, kad šie jaunuoliai galėjo padaryti ir daugiau nusikaltimų, todėl prašo visuomenės pagalbos.
Vienas iš įtariamųjų
Vienas iš įtariamųjų / 15min.lt nuotr.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Nusikaltimų tyrimo valdybos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo skyriaus  pareigūnai sausio 4 d. surengė slaptą tikslinę operaciją. Vilniuje, Savanorių prospekte, buvo sulaikyti vilniečiai – anksčiau šešis kartus teistas R.K. (gim. 1989 m.), penkis kartus teistas A.J. (gim. 1990 m.) ir  anksčiau penkis kartus teistas M.G. (gim. 1989 m.).

Sulaikytiesiems pareikšti įtarimai dėl tą pačią dieną padaryto plėšimo Vilniuje, Savanorių prospekte, vaistinėje.

Apie 18 val. į „Eurovaistinę“ įbėgo kaukėtas vaikinas, papurškė vaistininkei į veidą ašarinėmis dujomis ir iš kasos pagrobė pinigus. Nusikaltimų nuosavybei tyrimo skyriaus pareigūnai, iš karto po nusikaltimo, netoli įvykio vietos užblokavę kelią sustabdė automobilį „Audi A4“, kuriame buvo šį nusikaltimą įvykdę asmenys.

Kratų metu buvo rasti dujų balionėliai, moteriškos pėdkelnės ir iš vaistinės pagrobti pinigai. Pareigūnų duomenimis, šios nusikalstamos grupės nariai nusikaltimus darydavo griežtai pasiskirstę vaidmenimis – pavieniui ar dviese plėšdavo, o kiti bendrininkai stebėdavo aplinką ir laukdavo automobilyje, paruoštame skubiam atsitraukimui.

Kratų metu pas juos buvo rasti dujų balionėliai, moteriškos pėdkelnės ir iš vaistinės pagrobti pinigai.

Penktadienį pareigūnai ketina kreiptis į teismą dėl kardomosios priemonės (suėmimo) skyrimo įtariamiesiems.

Pagrindiniai šios grupės nariai 2011 m. lapkričio ir gruodžio mėnesiais buvo izoliuoti nuo visuomenės, nes atlikinėjo laisvės atėmimo bausmes po įsiteisėjusių teismo nuosprendžių dėl anksčiau padarytų nusikaltimų.

Nusikaltimų nuosavybei tyrimo skyriaus pareigūnai turi pagrindo manyti, kad šios grupės nariai per keletą pastarųjų mėnesių yra padarę nemaža plėšimų Vilniaus miesto parduotuvėse ir lombarduose;  gali būti prisidėję prie kitų nusikaltimų padarymo sostinėje. Nukentėjusius ar galinčius suteikti papildomos informacijos apie įtariamųjų nusikalstamą veiką prašome kreiptis į Vilniaus apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą telefonais (8 5) 271 6032, (8 5) 271 6128 arba (8 5) 271 6007.

Pranešėjui pageidaujant – anonimiškumas garantuojamas.

Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas už ginkluotą plėšimą numato laisvės atėmimo bausmę nuo dvejų iki dešimties metų, primenama ketvirtadienį Vilniaus apskrities VPK Viešųjų ryšių poskyrio atstovų išplatintame pranešime.

VIDEO: 15min.lt - Vilniuje sulaikytų įtariamųjų plėšikų trijulė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius