Dabar populiaru
Publikuota: 2010 sausio 27d. 19:12

Per sprogimą Kauno forte sužalotos mergaitės tėvai reikalauja 1,5 mln. litų kompensacijos

Įvykio vietoje
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr. / Įvykio vietoje.

Vilniaus apygardos teismas atvertė civilinę bylą, kurioje atsakovu dėl visą šalį sukrėtusios tragedijos tapo Lietuvos valstybė, atstovaujama Teisingumo ministerijos.

Naujienų portalas 15min.lt pasakojo apie 2008-ųjų lapkričio 12-osios tragediją Kauno pakraštyje, kai 1-ame forte sprogimo metu buvo sužalota mergaitė. Sprogus buteliukui su chemikalais, devynmetei nutraukta koja (nuotraukas iš įvykio vietos galite pamatyti čia).

Trečiadienį Vilniaus apygardos teismas atvertė civilinę bylą, kurioje per sprogimą sužalotos mergaitės tėvai reikalauja 1,5 mln. litų kaip turtinės ir neturtinės žalos atlyginimo, rašo Delfi.lt.

Atsakovas šioje byloje – Lietuvos valstybė, atstovaujama Teisingumo ministerijos.

Mergaitės ir jos tėvų interesams atstovauja advokatas, buvęs Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjas Valentinas Mikelėnas.

„Mes manome, kad valstybė nesirūpino savo turtu, dėl to buvo sudarytos sąlygos nelaimei atsitikti. Gaila, kad kelios valstybinės institucijos negali susitarti, kas atstovaus valstybei teisme. Mes susidūrėme su tipiniu biurokratiniu atsirašinėjimu, nors tokioje byloje valstybė turėjo parodyti iniciatyvą ir kuo greičiau atlyginti žalą nukentėjusiajai mergaitei“, – Delfi.lt cituoja V.Mikelėną.

Atsakovo atstovai vilniečių šeimos pretenzijas neigia.

Ministerijos ir Valstybės turto fondo atstovai siekia, kad į bylą trečiuoju asmeniu būtų įtraukta ekskursiją organizavusi mokykla, kartu su nepilnamečiais vykusi mokytoja, ekskursiją vedęs gidas, forto teritorijoje veikęs dažasvydžio sporto klubas „Driliai plius“ bei Kauno miesto ir rajono savivaldybių administracijos.

Atsakovo atstovai taip pat nori gauti ikiteisminio tyrimo medžiagą, nes moksleiviai esą gali būti patys kalti dėl nelaimės, jei spardė po kojomis buvusius įtartinus buteliukus.

Dėl šių prašymų teismas atidėtas, tačiau procesą numatoma tęsti gegužę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:07
01:24
00:18

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min