Dabar populiaru
Publikuota: 2014 gruodžio 12d. 14:37 , atnaujinta: 2014 gruodžio 12d. 16:11

Kraupiai nužudytos Birutės S. draugė: policija žinojo apie Aurelijaus Buinicko planus sprogdinti

Įvykio vietoje
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Įvykio vietoje

Aiškėja kraupaus nusikaltimo, įvykdyto Panevėžyje, aplinkybės. Ketvirtadienį, sprogus automobiliui „Fiat Bravo“, žuvo panevėžietė Birutė S., kuri kitąmet turėjo švęsti 40-ą gimtadienį. Kartu susisprogdino jos budelis – moterį jau kurį laiką persekiojęs ir jai grasinęs panevėžietis verslininkas Aurelijus Buinickas.

Nors policija įvykį vis dar tiria ir plačiau komentuoti aplinkybių neketina, žuvusios Birutės S. draugai ir artimieji yra kur kas atviresni.

Draugė nebegalėjo tylėti

15min.lt artima Birutės S. draugė patvirtino, kad policija jai liepė nebendrauti su žiniasklaida, tačiau moteris nusprendė netylėti.

„Birutė parašė policijai pareiškimą, kad ją persekioja Aurelijus. Dėl saugumo, pas save priglaudėme jos vaiką. Vakare apie 21 val. Birutė paskambino man, pasakė, kad viskas gerai, jokių grasinimų iš Aurelijaus nesulaukė. Buvo ramu, jis jai nerašinėjo. Ryte eidama į darbą išgirdau smarkų sprogimą. Tuo pat metu paskambino mano vyras, kurio įmonėje dirba Birutė, ir pasakė, kad jos nėra darbe. Tuomet paskambino policija, pasiteiravo, ar Birutė čia dirba. Supratome, kad įvyko nelaimė. Įvykio vietoje atpažinome jos automobilį“, – kalbėjo Birutės S. draugė.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Įvykio vietoje
Tomo Markelevičiaus nuotr./Įvykio vietoje

Pašnekovė sako, kad policija buvo informuota tiek apie persekiojimą, tiek apie ketinimus susisprogdinti, tačiau veiksmų nesiėmė. Birutės S. draugė mano, kad klaidų padarė ir policijos tyrėja, kuri, reaguodama į parašytą pareiškimą, nuvyko pas A.Buinicką.

Žinodama apie planuojamą nusikaltimą policija neužkirto tam kelio, neatliko kratų ar sprogmenų paieškų dar prieš įvykstant tragedijai

„Tyrėja buvo atėjusi pas Aurelijų. Jis buvusios žmonos buvo prigirdytas vaistų. Tyrėja papasakojo A.Buinickui apie tuos žmones, kuriems jis prasitarė apie ketinimus sprogdinti ir kurie kartu su Birute S. kreipėsi į policiją su informacija apie gresiantį pavojų. O tyrėja viską išdavė.

Žinodama apie planuojamą nusikaltimą policija neužkirto tam kelio, neatliko kratų ar sprogmenų paieškų dar prieš įvykstant tragedijai. Policija po pokalbio su A.Buinicku Birutei pareiškė, kad vyras jos toliau sekti nebeketina, artimiausiu metu planuoja išvykti į užsienį ir visus santykius nutrauks“, – tęsia moteris.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Įvykio vietoje
Tomo Markelevičiaus nuotr./Įvykio vietoje

A.Buinickas nužudymą planavo?

Pašnekovė teigė mananti, kad A.Buinickas galėjo būti psichiškai nestabilios būklės, tačiau dėl gydymo nei jis pats, nei sprogdintojo artimieji nesikreipė.

Jis ją žlugdė, sakydavo, kad ji niekas, o jis gali viską, gali ją išlaikyti

„Jis galėjo ir šypsotis, ir dovanas dovanoti, o po kelių akimirkų mušti, engti. Jis neprognozuojamas. A.Buinicką pažįsta mano vyras, kuris yra žuvusios Birutės darbdavys. Vyras kartu su A.Buinicku sportavo, užsiiminėjo graikų-romėnų imtynėmis. Su A.Buinicku bendraudavome dažniau iki tol, kol jis susipažino su Birute. Vėliau mūsų keliai susikirsdavo rečiau.

Aurelijus su Birute santykius palaikė apie 7 metus. Jis ją žlugdė, sakydavo, kad ji niekas, o jis gali viską, gali ją išlaikyti. Prie kitų žmonių jis demonstravo gerumą, rūpinosi jos vaikais, o ją pačią laikė po padu. Ji nebenorėjo su juo tęsti santykių. Aurelijui tai nepatiko ir jis su Birute norėjo būti prieš jos valią“, – pasakojo moteris.

Birutę S. apie Aurelijaus ketinimus informavo bendras jų draugas Povilas, kuriam A.Buinickas papasakojo apie tai, kad ruošiasi susprogdinti buvusią draugę ir susiprogdinti. Povilas nedelsiant susisiekė su Birute S. ir kartu nuvyko į policijos komisariatą pranešti visas aplinkybes pareigūnams bei informuoti apie A.Buinicko kalbas dėl sprogdinimo.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Įvykio vietoje
Tomo Markelevičiaus nuotr./Įvykio vietoje

Naujasis Birutės draugas buvo sumuštas

Nuo A.Buinicko nukentėjo ir su Birute susipažinęs bei santykius užmezgęs moters draugas.

„Naujasis Birutės draugas buvo sumuštas, išdaužyti namų langai, išvartyti baldai. Aurelijus metė per langą jam pinigus ir sakė, kad susitvarkytų padarytus nuostolius, jei nori. Birutės draugas dėl to niekur nesikreipė“, – sakė nužudytosios Birutės S. draugė.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Aurelijaus Buinicko darbovietė
Tomo Markelevičiaus nuotr./Aurelijaus Buinicko darbovietė

A.Buinickas Panevėžyje buvo įkūręs garažo vartais prekiaujančią įmonę.15min.lt žiniomis, prieš susisprogdinant, jis įmonės buhalterei parašė laišką, kaip toliau tvarkyti įmonės reikalus. To patvirtinti A.Buinicko įmonės darbuotojai negalėjo. Apsilankę policijos pareigūnai paėmė kompiuterį.

„Mus gal 15 metų siejo darbiniai santykiai. Kartu pradėjome verslą. Jis darbe emocijų ar asmeninio gyvenimo neviešino. Darbo santykiai buvo geri. Keistai jis nesielgė. Nebūdavo čia ir tos moters. Nieko įtartino nepastebėjome, bet sužinoję apie įvykį buvome šokiruoti. Darbe jis būdavo kasdien, bet tą rytą į darbą neatvyko“, – sakė Dainius Pečeliūnas.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Įvykio vietoje
Tomo Markelevičiaus nuotr./Įvykio vietoje

Policija pripažino gavusi skundą

Penktadienį Panevėžio policija išplatino pranešimą, kuriame teigiama, kad pagal pirminę informaciją nebuvo įžvelgta grėsmės Birutei S.

„Gruodžio 8-osios popietę moteris atvyko į Panevėžio apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą ir pranešė, kad buvęs draugas jai netiesiogiai grasina, planuoja su ja susidoroti, tačiau nedetalizavo kaip. Moteris buvo išsamiai apklausta. Apklausoje prašė, nustačius realią grėsmę, imtis priemonių ir užkirsti kelią nusikalstamiems buvusio draugo veiksmams. Nenustačius realaus pavojaus, prašė profilaktiškai pabendrauti su minėtu vyru.

Tą pačią dieną, pareigūnams pabendravus su nurodytu vyru, nuspręsta, kad nėra pakankamo pagrindo manyti, jog buvo grasinimų ir grėsmė yra reali.

Tą pačią dieną, pareigūnams pabendravus su nurodytu vyru, nuspręsta, kad nėra pakankamo pagrindo manyti, jog buvo grasinimų ir grėsmė yra reali. Pokalbio metu vyras nesukėlė įtarimų, nebuvo nusiteikęs priešiškai, kalbėjo ramiai, nerodė agresijos ar keršto troškimo požymių. Kalbėjo realistiškai, pasakojo planus apie išvyką į užsienį. Teigė neketinantis vykdyti nusikalstamų veiksmų prieš buvusią draugę. Pareigūnai medžiagą užregistravo ir perdavė tolimesniam informacijos tikslinimui.

Kaip buvo skelbta, dėl šio įvykio tarnybinį patikrinimą pavesta atlikti Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Imuniteto valdybai. Jai pavesta perimti visą iki šiol Panevėžio policijos surinktą medžiagą ir išsiaiškinti, ar pareigūnai tinkamai sureagavo į gautą informaciją ir ėmėsi tinkamų priemonių.

Atsižvelgiant į bylos sudėtingumą ir rezonansą, tyrimui metamos didesnės pajėgos. Policijos generalinio komisaro sprendimu, ikiteisminį tyrimą dėl Panevėžyje įvykusio sprogimo perima Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai. Jiems talkins Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai“ , – rašoma policijos išplatintame pranešime.

Papildyta 16.11 val. S.Skvernelis: aiškinamasi, ar policija adekvačiai reagavo į panevėžietės pareiškimą

Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis sako, kad Panevėžio policijos veiksmai bus įvertinti tyrimo metu, tačiau sakyti, kad pareigūnai nereagavo į moters pareiškimą, yra netiesa.

Ministras, buvęs policijos generalinis komisaras minėjo, kad Lietuvoje daug buitinių konfliktų, jie dažnai kyla skyrybų metu. Jis pabrėžė, kad sulaikyti tokius asmenis reikia pagrindo, priešingu atveju būtų pažeistos žmonių teisės, jeigu tokie asmenys būtų sulaikomi 48 valandoms.

Tai S.Skvernelis teigė penktadienį per Vidaus reikalų ministerijoje surengtą spaudos konferenciją.

„Ar buvo objektyvių įrodymų sulaikyti tą asmenį, atsakys tyrimas. Policijos departamentas atlieka tyrimą ir atsakys į klausimus“, – BNS cituoja S.Skvernelį.

Jis teigė, kad buvo pirminė policijos reakcija ir ji buvo neatidėliojama, tačiau bus aiškinamasi, ar tai, ką padarė policija, pakako pagal gautą informaciją, ar reakcija buvo adekvati. 

Ministras, buvęs policijos generalinis komisaras minėjo, kad Lietuvoje daug buitinių konfliktų, jie dažnai kyla skyrybų metu. Jis pabrėžė, kad sulaikyti tokius asmenis reikia pagrindo, priešingu atveju būtų pažeistos žmonių teisės, jeigu tokie asmenys būtų sulaikomi 48 valandoms.

„Taikyti procesinę prievartos priemonę turi būti pagrindai. Tyrimas pasakys, ar adekvačiai (...).Tikrai nepradėkime to, kad įstatymų trūksta. Kiekvienos aplinkybės vertinimas pagrįstas tam tikrais surinktais įrodymais, jų visuma ir savo įsitikinimu. Pareigūnas, kuris vertina situaciją, tai turi preciziškai įvertinti, nes kiekviena procesinės prievartos priemonė susijusi su žmogaus teisių ribojimu. Negali būti tokie dalykai daromi gandais, prielaidomis ar tiesiog prasimanymais. Dabar kai turime tragišką rezultatą, galime pasakyti – aišku, kitaip reikėjo padaryti“, – kalbėjo S.Skvernelis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Paliko Helsinkį: gėdingu elgesiu kaltinamam D.Trumpui priminta – Rusija nėra sąjungininkė

Aktualu

JAV sulaikyta Rusijos agentė dėl pasikėsinimo kištis į JAV politiką

Sportas

Trylika FIFA 2018 įdomybių: ką sužinojome per šį čempionatą

Gyvenimas

Martynui nustatytas akies vėžys: mama nebegali žiūrėti, kaip sūnus kankinasi

Vardai

Po 8 metų pertraukos grįžę legendiniai „A-ha“ koncertavo Trakuose, bet dėkojo Vilniui

Gyvenimas

Netikėčiausios vestuvių tendencijos: sodybos primirštos – eilė atėjo muziejams

Kultūra

Vilniaus savivaldybė neatmeta, kad Reformatų parko atnaujinimo projektas dar gali būti keičiamas

Gyvenimas

Ką daryti, kad po atostogų nereikėtų atostogų

Įspūdingi terasiniai laukai Guidžou provincijoje Kinijoje

Vardai

„Midsummer Vilnius“ skelbia startą: įkvėpti gaivaus kultūros gūsio atvyko būrys žinomų veidų

Sportas

Emocingas C.Ronaldo: „Mano amžiaus žaidėjai įprastai keliauja į Katarą ar Kiniją“

Vardai

Pagrobtos manekenės Chloe Ayling istorija: ištrūko tik privertusi savo pagrobėją ją įsimylėti

Dirbančių mamų byla: kaip apginta teisė į mokamas nėštumo ir gimdymo atostogas

Aktualu

Žvejybos pataisos kelia aistras: žvejai mėgėjai ir verslininkai kone kibo į atlapus

Vardai

Socialinių tinklų žvaigždė Karolina Meschino išsiskyrė su mylimuoju Jonu Misevičiumi

Kultūra

Panelės Smilos kūrėjas Peteris Høegas: „Aš negaliu būti moterimi, bet galiu sukurti iliuziją“

Pasaulis kišenėje

Po plaukimo baidare maudžia rankas, pečius ir skauda nugarą? Patarimai jums

Vardai

A.Mamontovas su orkestru pradėjo miesto festivalį: minia užgulė Valdovų rūmų kiemą

„Vieni vartai“: naujasis futbolo karalius ir triumfuojantis Paryžius

24sek

Lietuvos jaunimo rinktinė įveikė britus, bet gavo ispanus

Naujienos

Aktualu

Paliko Helsinkį: gėdingu elgesiu kaltinamam D.Trumpui priminta – Rusija nėra sąjungininkė

Aktualu

JAV sulaikyta Rusijos agentė dėl pasikėsinimo kištis į JAV politiką

Sportas

Trylika FIFA 2018 įdomybių: ką sužinojome per šį čempionatą

Gyvenimas

Martynui nustatytas akies vėžys: mama nebegali žiūrėti, kaip sūnus kankinasi

Vardai

Po 8 metų pertraukos grįžę legendiniai „A-ha“ koncertavo Trakuose, bet dėkojo Vilniui

Gyvenimas

Netikėčiausios vestuvių tendencijos: sodybos primirštos – eilė atėjo muziejams

Kultūra

Vilniaus savivaldybė neatmeta, kad Reformatų parko atnaujinimo projektas dar gali būti keičiamas

Gyvenimas

Ką daryti, kad po atostogų nereikėtų atostogų

Įspūdingi terasiniai laukai Guidžou provincijoje Kinijoje

Vardai

„Midsummer Vilnius“ skelbia startą: įkvėpti gaivaus kultūros gūsio atvyko būrys žinomų veidų

Sportas

Emocingas C.Ronaldo: „Mano amžiaus žaidėjai įprastai keliauja į Katarą ar Kiniją“

Vardai

Pagrobtos manekenės Chloe Ayling istorija: ištrūko tik privertusi savo pagrobėją ją įsimylėti

Dirbančių mamų byla: kaip apginta teisė į mokamas nėštumo ir gimdymo atostogas

Aktualu

Žvejybos pataisos kelia aistras: žvejai mėgėjai ir verslininkai kone kibo į atlapus

Vardai

Socialinių tinklų žvaigždė Karolina Meschino išsiskyrė su mylimuoju Jonu Misevičiumi

Kultūra

Panelės Smilos kūrėjas Peteris Høegas: „Aš negaliu būti moterimi, bet galiu sukurti iliuziją“

Pasaulis kišenėje

Po plaukimo baidare maudžia rankas, pečius ir skauda nugarą? Patarimai jums

Vardai

A.Mamontovas su orkestru pradėjo miesto festivalį: minia užgulė Valdovų rūmų kiemą

„Vieni vartai“: naujasis futbolo karalius ir triumfuojantis Paryžius

24sek

Lietuvos jaunimo rinktinė įveikė britus, bet gavo ispanus

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Sveikata

Svajonių virtuvė

Festivalis „Galapagai”

Parašykite atsiliepimą apie 15min