Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Per tris dienas policijos pareigūnams įkliuvo beveik 300 neblaivių vairuotojų

Vairuotojo organizme aptikta 1,05 prom alkoholio
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Alkoholio matuoklis
Šaltinis: 15min
0
A A

Siekiant užtikrinti viešąją tvarką ir eismo saugumą švenčių metu liepos 3–6 d. buvo organizuotos tikslinės policinės priemonės. Per jas policijos pareigūnams įkliuvo beveik 300 neblaivių vairuotojų.

Kaip informuoja Policijos departamentas, viešąją tvarką užtikrinantys pareigūnai tikrino masinių susibūrimų, pasilinksminimo (diskotekos, koncertų vietos ir pan.) vietas, taip pat vietas, kuriose gali būti girtaujama (svaiginamasi ir pan.). Priemonių metu sulaikyti 43 nusikalstamas veikas įvykdę asmenys, 1 tūkst. 154 nubausti už administracinius teisės pažeidimus: 558 asmenys už alkoholinių gėrimų gėrimą viešose vietose arba girto pasirodymą viešose vietose (iš jų 37 – nepilnamečiai), 35 – už pasipriešinimą policijos pareigūnui, policijos pareigūno teisėto nurodymo ar reikalavimo nevykdymą, taip pat jo garbės ir orumo įžeidimą, 72 – už nedidelį chuliganizmą, 489 – už kitus pažeidimus.

Tuo tarpu eismą prižiūrintys policijos pareigūnai liepos 3, 4 ir 7 d. (šeštadienį–sekmadienį ir trečiadienį) visoje šalyje tikrino transporto priemonių vairuotojų blaivumą, apsvaigimą nuo narkotikų ar kitų psichiką veikiančių medžiagų.

Patikrintas 14 tūkst. 451 transporto priemonės vairuotojo blaivumas. Išaiškinti 298 neblaivūs vairuotojai: 154 vairuotojams nustatytas lengvas girtumo laipsnis, 84 – vidutinis, 51 – sunkus girtumas. Nežymus girtumo laipsnis (nuo 0,2 iki 0,4 promilės) nustatytas 9 vairuotojams.

Įtariant, kad yra apsvaigę nuo narkotikų ar kitų psichiką veikiančių medžiagų, patikrinti 33 vairuotojai. Vienas atvejis pasitvirtino – apsvaigusį nuo narkotinių medžiagų vairuotoją sulaikė Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Visagino policijos komisariato pareigūnai.

Nustatyti ir 203 vairuotojai, kurie buvo vartoję alkoholio, bet tikrinimo metu alkoholio kiekio koncentracija organizme neviršijo leistinos normos.

Daugiausia neblaivių vairuotojų išaiškinta Klaipėdos ir Utenos apskrityse – atitinkamai 57 ir 52. Kauno apskrityje išaiškinti 44 neblaivūs vairuotojai, Vilniaus – 29, Šiaulių – 28, Panevėžio apskrityje – 23.

Kauno apskrityje prie vairo sulaikyta 16 sunkiai apgirtusių vairuotojų, Klaipėdos apskrityje – 8, Vilniaus ir Telšių apskrityse – po 5 tokius vairuotojus.

Per keturias paras, liepos 3–6 d., eismo įvykiuose, pirminiais duomenimis, žuvo 4 žmonės (visi vairuotojai), vienas jų – 37 metų motociklo vairuotojas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min