Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Perėjoje sunkiai sužalotas mažametis tarp klaipėdiečių įžiebė aršią diskusiją: kas kaltas?

Šeštadienio vakarą Klaipėdoje, Liepojos gatvėje esančioje sankryžoje partrenktas mažametis. Šis skaudus eismo įvykis tarp klaipėdiečių feisbuke įžiebė aršią diskusija: kas dėl tokio įvykio kalčiausias ir kaip reiktų išvengti panašių nelaimių ateityje.
Įvykio vietoje
Įvykio vietoje / Reidas TV nuotr.
Temos: 2 Trauma Reidas

Kaip praneša Klaipėdos apskrities policija, apie 17:28 val. 1994 m. gimęs vaikinas, vairuodamas automobilį „Toyota“, pėsčiųjų perėjoje partrenkė 2006 m. gimusį berniuką.

Medikai vaikui diagnozavo politraumą, jis gydomas reanimacijos skyriuje.

Viena įvykio liudytoja pasakojo, kad vaikas nebuvo praradęs sąmonės, bet patyrė didelį šoką ir sunkias traumas.

„Tirtėjo visas, kruvinas veidas. Smūgį gavo stiprų, vienas batas nukritęs. Neteisinu nieko, bet vaikai visiškai juodai apsirengę, juodi gobtuvai, apšvietimo jokio nebuvo, o jie gan greit bėgo, nors ir į perėją. O vairuotojas blaivas“, – feisbuko grupėje „Klaipėdos reidai“ rašė Ineta.

Beje, šioje perėjoje jau įrengtas apšvietimas, tačiau jis kol kas dar neveikia.

Reidas TV nuotr./Įvykio vietoje
Reidas TV nuotr./Įvykio vietoje

Diskusijoje klaipėdiečiai pasiskirstė į dvi stovyklas – vieni kaltino tik vairuotojus, lakstančius kaip bepročius ir net nepristabdančius prieš pėsčiųjų perėją.

„Kiek tai gali tęstis!? Gal stebėkit atidžiau perėjas ir būkit mandagesni pėstiesiems, praleisdami juos! – rašė Gediminas. – Man leistų, atimčiau 5 metams teises tam, kuris pėsčiųjų perėjoje kažką partrenkė!“

Tačiau kiti atkreipė dėmesį į neatsakingą pėsčiųjų elgesį ir ėmė dalintis savo istorijomis, kai net lėtai ir ramiai važiuodami, susidūrė su pėsčiaisiais.

„Pristabdė mūsų draugas, tik pavažiavo, bobulė šoko tiesiai iš už mašinos galo jam ant kampo rėmo. Ne ant priekio o ant šono. Tai o kaltina vairuotoją vis tiek. Tai gal iš vis pradės greit ant šiknos šokt vis tiek kaltas liksi, – savo istorija pasidalino viena mergina ir po to pridūrė. – Ko šokat ant vairuotojų, juk kažkaip tą perėją kirsti reikia! Jei žmogus be atšvaito ir juodas tai jo nesimato! Tai kuo tas vairuotojas kaltas kad Klaipėdoje mašinų ir žmonių daug, o tamsu kaip sėdynėje.“

Visgi turbūt vertėtų prisiminti nuolatines Kelių policijos rekomendacijas, pristabdyti prieš perėjas, neviršyti greičio ir atsakingai elgtis vairuotojai kelyje privalo, tačiau ir patys pėstieji turi pasirūpinti savo saugumu. Į tai atkreipė dėmesį ir kai kurie diskusijos dalyviai.

„Abi pusės turi vieni kitus saugoti, nes vieną akimirką tu esi pėstysis, kitą jau vairuotojas! Tėvai turi ugdyti ir patys rodyti pavyzdį vaikams, kaip pereiti perėją, o ne bėgt is už mašinų. Lygiai taip pat, pavyzdžiui, aš visada, kur is abiejų pusių prigrūstos gatvės automobiliais ir daug perėjų, prieš kiekvieną jų pristabdau, nes jeigu ten stovi vaikas ir jis žengs, aš tą pamatysiu likus turbūt kokiems 5 metrams. O jeigu tu važiuoji greičiau arba tas vaikas bėgs, 100 procentų bus partrenktas, nereikės nei greičio viršyti. Visi turim būti atidūs ir saugoti vieni kitus“, – ragino Ailandas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius