Dabar populiaru
Publikuota: 2013 sausio 2d. 10:48

Pernai Lietuvoje kilusiuose gaisruose žuvo pusantro šimto žmonių

Gaisras
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Gaisras

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informuoja, kad bendroje paskutinės praėjusių metų paros ir pirmosios šių metų dienos įvykių suvestinėje yra įrašyti 67 gaisrai, pasiglemžę 4 žmonių gyvybes ir vieną gyventoją traumavę. Gelbėtojai dar atliko 26 kitus gelbėjimo darbus ir išgelbėjo 2 piliečius.

Paskutinę praėjusių metų dieną ugnis buvo negailestinga dar vienam  mūsų šalies gyventojui. Gruodžio 31 d. popietę gaisras kilo Trakų rajono Valų kaime, sodų bendrijoje „Putinas“. Gaisro metu išdegė vieno aukšto mūrinio sodo namelio vidus, o apgesinus liepsnas gaisravietėje buvo rastas stipriai apdegęs 36 metų vyro kūnas. Gaisro priežastys aiškinamos. Beje, nepatikslintais duomenimis tai buvo 149-oji auka, kurią ugnis pasiglemžė pernai.

Sekite mus socialiniame tinkle „Facebook“ ir pirmi sužinokite svarbiausias naujienas. Mes nenorime jūsų gąsdinti, mes tik norime padėti gyventi saugiau.

Šią tragiškų nelaimių estafetę toliau  perėmė ir pirmoji šių metų diena. Sausio 1-osios rytą buvo gautas Alytaus rajono Makniūnų kaimo felčerės pranešimas, jog ji, nuvykusi pagal iškvietimą į vieną vietos sodybą, kaip manoma, po įvykusio gaisro, uždūmintame name rado du žuvusius žmones: penkiasdešimtmetę namo šeimininkę ir metais vyresnį jos vyrą. Iškviesti ugniagesiai užgesino dar smilkstančias grindis ir išvėdino uždūmintas patalpas. Pirminiais duomenimis nelaimę sukėlė seno šaldytuvo sugedusi ir pradėjusi smilkti elektros instaliacija, kurios nuodingi dūmai pasklido po namus  ir galėjo pražudyti miegojusią šeimą.

Sausio 1-osios vidurdienį Zarasų rajono Tamuliškio viensėdyje užsidegė gyvenamasis namas. Kai ugniagesiai atvyko į gaisro vietą, pastato stogas jau degė atvira liepsna. Ugniagesiai su kvėpavimo organų apsaugos aparatais įėjo į uždūmintas patalpas ir gaisravietėje rado žuvusio žmogaus kūną. Jo tapatybė nustatinėjama. Per gaisrą dar išdegė kambarys, apdegė stogas. Gaisro aplinkybės nustatinėjamos.

Dar vienas žmogus nukentėjo per gaisrą, kuris kilo naktį iš antradienio į trečiadienį Kupiškyje, Pajarskio gatvėje esančiame daugiabučio namo bute. Iškviesti ugniagesiai iš uždūminto buto išnešė jo šeimininką, kuris apsinuodijo smalkėmis ir apdegė ranką. Nukentėjusysis buvo išvežtas į ligoninę. Gaisro metu sudegė šalia krosnies sukrautos malkos ir šiukšlės, apdegė siena, durų stakta ir grindys.

Lietuvos gyventojai gan šventiškai ir triukšmingai sutiko Naujuosius metus. Jau sutiktuvių išvakarėse miestuose ir miesteliuose pokšėjo šventiniai saliutai, ore šnypštė ir garsus leido įvairiausios petardos ar ugnies girliandos. Ugniagesių, policijos, medikų perspėjimai ne tik apie fejerverkų teikiamą džiaugsmą, bet ir keliamą pavojų, atrodo, pasiekė ir mūsų gyventojus. Ir jie tąkart buvo drausmingesni. Šįkart per Naujametę naktį ugniagesių nepasiekė pranešimai apie fejerverkų sukeltus gaisrus. Tiesa, manoma, kad nuo fejerverkų galėjo užsidegti tik keli šiukšlių konteineriai.

Paskutinę praėjusių metų dieną gelbėtojus pasiekė žinia, kad Nemuno žemupyje prasidėjo ledonešis, o vanduo upėje pakilo ir vietomis išsiliejo iš krantų. Labiausiai sudėtinga situacija susidarė Pagėgių savivaldybėje, kur vanduo apsėmė kai kurių kelių ruožus ir sudarė nepatogumų vietos gyventojams. Todėl į pagalbą buvo iškviestos gelbėtojų pajėgos. Štai gruodžio 31-ąją ugniagesiai Pagėgių savivaldybės Šakininkų kaime du kartus per vandens užlietus ruožus  perkėlė 3 gyventojus, vykusius pas medikus, o vakar Krakeniškių kaime iš apsemtų namų į sausumą perkėlė 4 žmones, o Plaušvarių kaime – dar 5 gyventojus, iš kurių 3 buvo nepilnamečiai vaikai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min