Dabar populiaru
Publikuota: 2017 vasario 2d. 10:59

Pernai nusikaltėliai 29 kartus bandė verbuoti pasieniečius

Nelegalūs migrantai
VSAT nuotr. / Asociatyvi iliustracija

Pasieniečiai suskaičiavo pagrindinius savo ir tarnybos padaliniuose dirbančių kolegų veiklos rezultatus 2016-aisiais, ketvirtadienį praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

VSAT imuniteto padaliniai yra kriminalinės žvalgybos subjektai ir vykdo korupcinių nusikalstamų veikų kriminalinės žvalgybos tyrimus.

10 – tiek VSAT pareigūnų buvo pareikšti įtarimai už korupcines nusikalstamas veikas (2 – Vilniaus rinktinėje, 3 – Varėnos, 5 – Pagėgių).

6 – tiek VSAT pareigūnų buvo atleisti įsiteisėjus apkaltinamiesiems nuosprendžiams už padarytas korupcines nusikalstamas veikas (Vilniaus rinktinėje – 5, Pagėgių – 1).

9 – tiek VSAT darbuotojų, dėl kurių buvo turima duomenų apie jų galimai padarytas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas, tačiau tokių duomenų nepakako ikiteisminiam tyrimui pradėti, po prevencinių pokalbių paliko vidaus tarnybą savo prašymu.

29 – tiek VSAT pareigūnų pranešė apie nusikaltėlių siūlymus sudaryti sąlygas gabenti kontrabandą.

125 - tiek gauta skundų dėl VSAT darbuotojų veiksmų, iš kurių 27 (22 proc.) pasitvirtino.

60 – tiek pravesta mokymų antikorupcinėmis temomis (kursus išklausė 1440 pareigūnų ir 56 Pasieniečių mokyklos kursantai).

1740 – tiek įvertinta viešųjų pirkimų paraiškų.

751 – tiek patikrinta VSAT darbuotojų privačių interesų deklaracijų (rašytinių rekomendacijų pateikta 18-ai tarnautojų).

327 - tiek pareigūnų atžvilgiu patikrintas naudojimosi duomenų bazėmis teisėtumas.

639 – tiek patikrinta kandidatūrų asmenų, pageidavusių mokytis Pasieniečių mokykloje, Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo fakultete, įvadiniuose VSAT mokymuose ar įsidarbinti VSAT padaliniuose (priimti 25 (arba 4 proc.) neigiami sprendimai).

204 – tiek pasieniečių 2006–2016 m. buvo pareikšti įtarimai už korupcines nusikalstamas veikas (129 iš jų nuteisti, 6 išteisinti, 55 atžvilgiu ikiteisminiai tyrimai nutraukti, dėl 14 procesinis sprendimas nepriimtas, 161 atleistas iš vidaus tarnybos).

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min