Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Baltarusis vaidino storai prisirengusį ir tikėjosi, kad muitininkai nepastebės 16 blokų cigarečių

Kontrabandininkai cigaretes slepia ir po drabužiais
Muitinės nuotr. / Kontrabandininkai cigaretes slepia ir po drabužiais
Šaltinis: 15min
0
A A

Kontrabandinių cigarečių gabentojai nuolat ieško būdų, kaip prasmukti pro muitininkus su paslėptu nelegaliu kroviniu. Nelegalios cigaretės aptinkamos tiek po drabužiais, tiek duonoje.

Pernai sugriežtinus keleivių įvežamų prekių neapmokestinimo PVM ir akcizais tvarką, kai šeštąjį kartą per mėnesį į Lietuvą įvažiavęs keleivis privalo pateikti muitinei Keleivio deklaraciją, nurodydamas joje informaciją apie įvežamų prekių kiekį, vertę, transporto priemonės duomenis ir joje esantį degalų kiekį, pareigūnai pastebi, kad padidėjo valstybinę sieną kertančių pėsčiųjų skaičius.

Vien Vilniaus teritorinės muitinės postuose pernai gruodį pareigūnams įkliuvo 34 piliečiai, kurie tikėjosi išvengti muitinės kontrolės ir nelegalius rūkalus gabeno slėpdami juos po viršutiniais drabužiais.

Pareigūnai teigia pastebintys, kad ypač tokių keliautojų padaugėja paskutinėmis mėnesio dienomis, kai penkių kartų važiavimo per valstybės sieną „limitas“, kada galioja keleiviams taikomos muitų ir mokesčių lengvatos, jau būna išnaudotas.

Paprastai „pėsčiųjų pažeidėjų“ po drabužiais gabenamų rūkalų kiekiai yra nedideli – dažniausiai jie neša 4–7 blokus cigarečių. Tačiau pasitaiko ir įžūlesnių atvejų. Gruodį pėsčiomis keliavęs baltarusis vaidino storai prisirengusį ir tikėjosi, kad muitininkai nepastebės po drabužiais sukimštų net 16 blokų kontrabandinių cigarečių.

Muitinės nuotr./Kontrabandinės cigaretės slepiamos ir duonoje
Muitinės nuotr./Kontrabandinės cigaretės slepiamos ir duonoje

Patyrusi pareigūnų akis pastebi ir įtartinai besielgiančius maršrutinio transporto keleivius, kurie dažnai cigarečių pakeliais „prikemša“ sulčių, skalbimo miltelių ir kitų prekių pakuotes. Rudenį pareigūnams įkliuvo vyriškis, kuris krepšiuose vežėsi cukraus ir forminės duonos. Kad cukruje paslėpti kontrabandiniai rūkalai, pareigūnai suprato tik paėmę į rankas pakuotes. Muitininkams tai nebuvo neįprastas atvejis. Kas kita – duonos kepalai, kuriuose nedideli pjūviai per storą polietileno sluoksnį buvo vos įžiūrimi. Tik išpakavus duoną paaiškėjo, kad šių vidus dailiai išskobtas, o vietoje minkštimo surikiuoti cigarečių pakeliai.

Pasak muitinės pareigūnų, nesvarbu, kokiu būdu keleiviai pasirenka kirsti valstybės sieną. Įtarimą keliantys piliečiai bus kruopščiai tikrinami nepaisant to, ar per muitinės postą važiuos prabangiais automobiliais, maršrutiniu transportu, dviračiais, ar keliaus pėsčiomis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min