Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 29d. 10:33

Petraičio apsauga nuo teismo dėl vagystės – prasta savijauta (atnaujinta 12.59 val.)

J.Petraitis nuolat atkreipia į save dėmesį.
„Scanpix“ nuotr. / J.Petraitis.

Prieštaringos reputacijos verslininko advokatas teisėją bandė įtikinti, kad ne milijonierius apvogė „Humanos“ parduotuvę, o dėvėtų rūbų pardavėjai apšvarino ir dar apšmeižė garbingą pirkėją.

„Eilinis vagystės atvejis, buvo iškviesta policija“, – teisme pareiškė parduotuvės „Humana“ pardavėja Jolanta Taujanskienė. Tiesa, ji pasakojo, kad vagystė nebuvo visiškai kasdienė, nes milijonierius Juozas Petraitis šiam išpuoliui esą buvo iš anksto gerai pasirengęs.Jis mane tėškė į tas duris, o aš įsikabinau jam į paltą ir mes tąsėmės po parduotuvę, – apie imtynes su J.Petraičiu pasakojo pardavėja J.Taujanskienė.

Pats J.Petraitis trečiadienį į Vilniaus 1 apylinkės teismo posėdį neatvyko esą dėl prastos savijautos.

Tuo tarpu milijonieriaus advokatas aiškino, kad kovo 29 dieną sostinės prekybos centro „IKI. Minskas“ dėvėtų rūbų parduotuvėje „Humana“ įvykiai klostėsi visiškai kitaip, nei teigia policininkai ir pardavėjai. Gynybinės taktikos esmė – kad „Humanos“ personalas paprasčiausiai apsiriko, o kilus karštoms diskusijoms dar ir pasisavino J.Petraičiui priklausančius marškinius!

Kaip jau pasakojo 15min.lt, prieš mėnesį, sekmadienio popietę, Australijos kilmės lietuvis, buvęs kandidatas į prezidentus J.Petraitis įkliuvo dėvėtų rūbų parduotuvės pardavėjoms bei apsaugininkams, kai buvo įtartas bandymu pavogti 17 litų vertės marškinius.

J.Petraičio advokatas šiandien visų pirma pateikė teismui prašymą, kad byla būtų nagrinėjama uždarame posėdyje, nes istorija susijusi su J.Petraičio asmeninio gyvenimo aplinkybėmis, kurių milijonierius nenorėtų viešinti. Tačiau teismas šį prašymą atmetė.

Elgesys kėlė įtarimų

Parodymus teismui davusi pardavėja J.Taujanskienė, minėtoje dėvėtų rūbų parduotuvėje dirbanti apie 10 metų, pasakojo, kad su pirkėju J.Petraičiu susidūrė ne pirmą kartą, be to, buvo mačiusi jį ir per televiziją.

Pardavėja teismui pareiškė, kad maždaug prieš 2,5 metų jau buvo vienas panašus atvejis, kai J.Petraitis buvo įtartas drabužio vagyste. „Tada jis bandė mane atkalbėti, sakė, kad apsirinku, ir išbėgo iš parduotuvės, o aš jo nesivijau“, – senąją istoriją prisiminė pardavėja. Ji minėjo, kad nuo to laiko iki lemtingojo kovo sekmadienio jokių kitų incidentų su garsiuoju pirkėju nebuvo.

Pardavėja pasakojo: „Tuo metu parduotuvėje pirkėjų buvo nedaug, gal keturi. Užėjęs Petraitis pasuko į vyriškų marškinių skyrių. Išsirinko trejus – žydrus, geltonus ir baltus su oranžinėmis juostelėmis.“

Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./Milijonierius į teismą atsiuntė advokatą.
Milijonierius į teismą atsiuntė advokatą.

J.Petraitis užsuko į persirengimo kabiną, kur galėjo marškinius pasimatuoti. Tačiau pardavėja įtaria, kad milijonierius matavosi tik baltuosius marškinius, nes užtruko labai trumpai.

Išėjęs iš kabinos J.Petraitis padavė pardavėjai trejus marškinius esą kaip netinkančius, tačiau vieni iš jų pardavėjai sukėlė įtarimą: neva etiketė buvo ne ta, spalva buvo ne ta ir marškiniai buvo tik užmesti ant pakabos, bet septynios sagos – nesusegiotos.

Dėl to parduotuvės personalui kilo neįtikėtinai skambantis įtarimas, kad J.Petraitis į parduotuvę atvyko su marškiniais, prie kurių buvo pritvirtinęs etiketę, ir ketino juos sukeisti su kitais jam patikusiais marškiniais!

Teismo posėdyje dalyvavusi „Humanos“ teisininkė Gitana Mitrulevičiūtė-Miržinskienė pasakojo, kad etiketė, su kuria J.Petraitis grąžino marškinius, „mūsų parduotuvėje seniai nenaudojama“.

Anot teisininkės, pastaruoju metu buvo naudojamos kitokios etiketės, kurios nuo senųjų skiriasi dėl storesnio popieriaus. „Petraitis iš anksto ruošėsi tuos marškinius sukeisti“, – pareiškė „Humanos“ atstovė G.Mitrulevičiūtė-Miržanskienė. Tačiau atsižvelgiant į tai, jog J.Petraitis marškinius grąžino ir už incidentą atsiprašė, „mes pretenzijų jam neturime.“

Parduotuvėje – imtynės

Teismas toliau aiškinosi incidento aplinkybes, pardavėja J.Taujanskienė pasakojo: „Aš jam pasakiau, kad šitie marškiniai ne mūsų, o jis man pareiškė, kad turiu psichologinių problemų!“

Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./Posėdyje apklausta pirmuoju smuiku milijonieriaus sulaikymo operacijoje grojusi pardavėja Jolanta bei apsaugininkas.
Posėdyje apklausta pirmuoju smuiku milijonieriaus sulaikymo operacijoje grojusi pardavėja Jolanta bei apsaugininkas.

Moteris jautė, kad gražiuoju su milijonieriumi nesusikalbės, todėl skubėjo užverti stiklines parduotuvės duris. „Jis mane tėškė į tas duris, o aš įsikabinau jam į paltą ir mes tąsėmės po parduotuvę“, – apie imtynes su J.Petraičiu pasakojo J.Taujanskienė.

Išgirdusios triukšmą, į imtynių vietą atbėgo dar kelios pardavėjos. Olga liko padėti Jolantai galynėtis su milijonieriumi, o Marina nurūko ieškoti apsaugininkų pagalbos.

J.Taujanskienė minėjo J.Petraičiui sakiusi, kad jei jis pats nenori parodyti, kokius marškinius dėvi po megztiniu ir paltu – apsauga padės jam nusirengti.

Nebeturėdamos jėgų moterys pirkėją paleido ir J.Petraitis išėjo. Tačiau pakeliui susitiko apsaugininką, kuris milijonierių parsivedė atgal į „Humaną“.

„Ponas Petraitis apsivogė!“

Teisme liudijęs „Ekskomisarų biuro“ apsaugininkas pasakojo, kad pas jį atbėgusi pardavėja Marina rėkė: „Ponas Petraitis apsivogė!“

Vos pradėjęs aiškintis su įtariamuoju, apsaugos darbuotojas iš J.Petraičio išgirdo: „Paimkite mano paltą.“ Kai milijonierius paltą nusivilko, apsaugininkas pamanė, kad dėl šio rūbo ir kilo sąmyšis.

Išsiaiškinus, kad kariaujama dėl marškinių, anot apsaugininko, jis kartu su J.Petraičiu nuėjo į persirengimo kabiną. „Jis nusirengė baltus marškinius su oranžinėmis juostelėmis“, – patvirtino apsaugos darbuotojas.

Jis taip pat suprato, kad savuosius žydrus marškinius J.Petraitis bandė palikti parduotuvėje.

„Ponas Petraitis norėjo sumokėti, kai pasakėme, kad bus kviečiama policija. Ar kviesti, sprendė pardavėjos. Jos nutarė kviesti, palaukėm, kol atvažiuos pareigūnai“, – teismui liudijo apsaugininkas.

Pardavėja J.Taujanskienė patvirtino, kad policijos išvedamas J.Petraitis šaukė: „Atiduokite mano marškinius! Kur yra mano marškiniai?!“

Vagystėmis įtarinėjo nuo seno?

Milijonieriaus advokatas teismui pasakojo kiek kitokią įvykių versiją.

Anot teisininko, J.Petraitis yra senas geras „Humanos“ tinklo parduotuvių klientas, nemaža dalis milijonieriaus garderobo pirkta būtent čia.

Anot gynėjo, J.Petraitis incidento dieną buvo apsirengęs vien dėvėtais „Humanos“ drabužiais, išskyrus batus, megztinį bei šilkinį šaliką.

Anot advokato, tądien į parduotuvę Žirmūnuose užsukęs klientas išsirinko 4-5 jam į akį kritusius marškinius, kuriuos nutarė pasimatuoti, tačiau supratęs, kad nė vieni iš jų netinka, grąžino pardavėjai. „Pardavėja puolė jį kaltint to odinio palto vagyste!“, – teisme pareiškė advokatas.

Teisininko žiniomis, dar prieš metus visi „Humanos“ darbuotojai buvo įspėti, jog J.Petraitis neva yra vagis.

Milijonieriui pardavėjoms ir apsaugininkui teko aiškinti, kad odinį paltą jis pirko šioje parduotuvėje prieš metus ir gali tai įrodyti.

Marškinius galėjo sukeisti

Po to, anot advokato, J.Petraitis pasiūlė apsaugininkui nueiti kartu su juo į persirengimo kabiną, kad galėtų parodyti, kokius po megztiniu vilki marškinius.

„Jis nusivilko savo marškinius, kurie buvo be etiketės. Tada padavė juos pardavėjai. Pardavėja juos kažkur nusinešė, o atnešė jau kitus marškinius, kurie buvo su etikete“, – pasakojo advokatas.

Gynėjo žodžiais tariant, apsaugos buvo prašoma reaguoti į marškinių apkeitimo faktą, tačiau apsaugininkas tylėjo.

Advokatas pripažino, kad J.Petraitis siūlė išspręsti konfliktą sumokėdamas už pardavėjos atneštus marškinius.

Tačiau pardavėja paskambino savo vadovybei pasitarti ir netrukus pareiškė, kad kvies policiją.

„Policiją kviečiame visiems vienodai!“

Advokatas pažymėjo, kad tų pardavėjos vėliau atneštų marškinių, kuriuos esą norėta pavogti, policininkai nepridėjo prie bylos. O tų marškinių, su kuriais J.Petraitis atėjo apsipirkti, milijonieriui pardavėjai apskritai negrąžino!

Vienintelė paguoda milijonieriui – kad policininkai netrukus jam atidavė 50 litų banknotą, kurį jis buvo mestelėjęs parduotuvėje, kai bandė išvengti policijos ir siūlėsi sumokėti už marškinius.

Pardavėja J.Taujanskienė tikino, kad J.Petraičio žydrieji marškiniai, su kuriais jis iš tiesų atėjo iš namų, klientui, be abejo, buvo grąžinti. Anot pardavėjos, kaina iš tiesų buvo prisegta vėliau, bet ne prie paslaptingų iš kažkur atsineštų marškinių, o būtent prie tų, kuriuos nusirengė J.Petraitis.

Teismas pardavėjos J.Taujanskienės teiravosi, ar ji neturi kažkokių piktumų su J.Petraičiu nuo senų laikų. Pardavėja tai neigė: „Aš jam abejinga, visiškai! Man jis yra eilinis pirkėjas – ar Petraitis, ar Jonaitis, nesvarbu. Ir policiją kviečiame visiems vienodai!“

Kitas posėdis šioje byloje vyks gegužės 14 dieną. Teismas viliasi sulaukti ne tik paties J.Petraičio, bet ir kelių kitų „Humanos“ pardavėjų bei būrio šį įvykį forminusių sostinės policininkų.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

15min studijoje – pokalbis apie „Aukso puodžius“ ir loterijas su K.Smirnovu ir V.Alekna

Sportas

Rūta Meilutytė nuskynė pasaulio čempionato sidabrą

Sportas

Medalis po medalio: Danas Rapšys išplėšė pasaulio čempionato sidabrą

Aktualu

Septyni konservatoriai, galintys užimti Th.May vietą Jungtinės Karalystės premjero poste

Aktualu

Paskelbta Strasbūro šaulio tapatybė, jis teistas net 27 kartus

Aktualu

Su slapta pažyma susipažinęs R.Karbauskis: premjeras į tarnybas kreipėsi pagrįstai

Aktualu

V.Titovui pareikšti įtarimai dėl pasisakymų apie A. Ramanauską-Vanagą

Verslas

Medikai šokiruoti: buvusi ministrė A.Pabedinskienė už ES lėšas juos moko, kaip išvengti korupcijos

24sek

Milano klubo biudžetas – 2,5 karto didesnis nei „Žalgirio“ ir su įspūdingu rėmėjų ratu

Gazas

Elonas Muskas atskleidė daugiau detalių apie „Tesla“ pikapą: viena įkrova – 805 km

Aktualu

V.Titovas Kremliaus propagandos kanale kritikavo Rusijos agresiją smerkiančią rezoliuciją

Vardai

Džordana Butkutė ir Elegijus Strasevičius švenčia vestuvių metines: prisiminkime gražiausią jų dieną

Maistas

10 patarimų ieškantiems paukščio Kalėdų stalui: kokio dydžio rinktis, kiek ir kaip kepti?

24sek

Retas kuriozas Kaune – „Žalgiriui-2“ po dviejų kėlinių teko keisti aikštę

Mokslas.IT

Kodėl per „Google“ ieškant idioto randame D.Trumpo nuotraukas?

Aktualu

Studentai apie prievolę atidirbti Lietuvoje: tai dar labiau padidins emigracijos mastus

Vardai

Kaip Rimantė Valiukaitė mokė Inetą Stasiulytę gimdyti: žiūrėkite video

Verslas

Visuomenės sveikatos fondui kitąmet bus skirta 3,1 mln. eurų

Vardai

Merūnas: „Dainavimas – kaip sportas, tik raumenys – ne tie“

Aktualu

D.Gudzinevičiūtė apie „Olifėjos“ veiklą: situaciją vertina prokuratūra

Naujienos

Aktualu

15min studijoje – pokalbis apie „Aukso puodžius“ ir loterijas su K.Smirnovu ir V.Alekna

Sportas

Rūta Meilutytė nuskynė pasaulio čempionato sidabrą

Sportas

Medalis po medalio: Danas Rapšys išplėšė pasaulio čempionato sidabrą

Aktualu

Septyni konservatoriai, galintys užimti Th.May vietą Jungtinės Karalystės premjero poste

Aktualu

Su slapta pažyma susipažinęs R.Karbauskis: premjeras į tarnybas kreipėsi pagrįstai

Aktualu

Paskelbta Strasbūro šaulio tapatybė, jis teistas net 27 kartus

Verslas

Medikai šokiruoti: buvusi ministrė A.Pabedinskienė už ES lėšas juos moko, kaip išvengti korupcijos

Aktualu

V.Titovui pareikšti įtarimai dėl pasisakymų apie A. Ramanauską-Vanagą

24sek

Milano klubo biudžetas – 2,5 karto didesnis nei „Žalgirio“ ir su įspūdingu rėmėjų ratu

Gazas

Elonas Muskas atskleidė daugiau detalių apie „Tesla“ pikapą: viena įkrova – 805 km

Aktualu

V.Titovas Kremliaus propagandos kanale kritikavo Rusijos agresiją smerkiančią rezoliuciją

Vardai

Džordana Butkutė ir Elegijus Strasevičius švenčia vestuvių metines: prisiminkime gražiausią jų dieną

Maistas

10 patarimų ieškantiems paukščio Kalėdų stalui: kokio dydžio rinktis, kiek ir kaip kepti?

24sek

Retas kuriozas Kaune – „Žalgiriui-2“ po dviejų kėlinių teko keisti aikštę

Mokslas.IT

Kodėl per „Google“ ieškant idioto randame D.Trumpo nuotraukas?

Aktualu

Studentai apie prievolę atidirbti Lietuvoje: tai dar labiau padidins emigracijos mastus

Vardai

Kaip Rimantė Valiukaitė mokė Inetą Stasiulytę gimdyti: žiūrėkite video

Verslas

Visuomenės sveikatos fondui kitąmet bus skirta 3,1 mln. eurų

Vardai

Merūnas: „Dainavimas – kaip sportas, tik raumenys – ne tie“

Aktualu

D.Gudzinevičiūtė apie „Olifėjos“ veiklą: situaciją vertina prokuratūra

Vardai

Ypatingos

05:50
03:17

Gera keliauti kartu

Kviečiame anties

Šiemet buvau geras

Maistas

Dovanoju sveikatą

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min