Dabar populiaru
Publikuota: 2010 rugsėjo 22d. 10:36

Pigesnių prekių į Rusiją braunamasi ir per kitų galvas

Patikrinimas pasienyje
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Patikrinimas pasienyje

Nuo antradienio ryto iki popietės Ramoniškių pasienio kontrolės punkte dirbantys pasieniečiai sulaikė devynis Lietuvos piliečius, lengvaisiais automobiliais neteisėtai mėginusius į Rusiją išvykti be eilės.

Valstybės sienos apsaugos tarnyba praneša, kad šiame Šakių rajone veikiančiame punkte dokumentus tikrinantys VSAT Pagėgių rinktinės Rociškių užkardos pareigūnai vaizdo stebėjimo įranga kontroliuoja punkto teritoriją ir mato jos prieigas. Per stebėjimo kameras pasieniečiai ir užfiksavo, kaip lengvaisiais automobiliais iš Lietuvos į Rusiją susiruošę asmenys lenkia tvarkingai laukiančių vairuotojų eilę ir keldami jų pasipiktinimą į patikros zoną įžūliai bando prasibrauti bei eilės.

Devyni sulaikytieji – 6 vyrai ir 3 moterys – į kaimyninę valstybę susiruošė iš įvairių šalies vietų: Šiaulių, Kelmės, Šakių, Jurbarko rajonų, Tauragės miesto. Jų amžius – nuo 21 iki 66 metų.

Nė vienas pasieniečių sulaikytas keliautojas neturėjo teisės per valstybės sieną vykti be eilės. Jiems VSAT pareigūnai dėl Pasienio kontrolės punktų veiklos taisyklių pažeidimų pradėjo administracinių bylų teisenas ir įteikė šaukimus atvykti į užkardą jų nagrinėjimui.

Pirmą kartą pažeidus šių taisyklių reikalavimus skiriamas įspėjimas arba bauda nuo 150 iki 300 Lt. Už tokį pakartotinį pažeidimą asmeniui skiriama bauda nuo 300 iki 600 Lt.

Vien rugsėjį Rociškių užkardos, kuriai priklauso Ramoniškių punktas, pareigūnai pradėjo daugiau kaip keturias dešimtis administracinių bylų dėl pažeidimų, kai Lietuvos piliečiai per sieną mėgino važiuoti be eilės.

Tokie pažeidėjai, kaip ir didžioji dauguma kitų laukiančiųjų eilėje, į Kaliningrado sritį važiuoja parsivežti pigesnių akcizinių prekių.

Kontrolės punktuose pasienyje su Rusija dirbantys VSAT pareigūnai nuolat pastebi, kad per sieną iš Lietuvos vykstantys asmenys dažnai nesilaiko Kelių eismo taisyklių, vaidijasi tarpusavyje, sukelia konfliktines situacijas, kurių metu kartais net apgadinamos transporto priemonės, neretai po to dėl visų problemų ima nepagrįstai kaltinti pareigūnus.

Nereti atvejai, kai eilėje išvykti jau stovintys asmenys tyčia palieka tarpą tarp transporto priemonių, susisiekia su draugais ar pažįstamais, kurie tuoj pat atvyksta kitomis mašinomis ir spraudžiasi į paslaugiai paruoštą „neužimtą“ vietą. Tokie vykstantieji iškart sulaukia sąžiningai eilėje stovinčių asmenų pasipiktinimo.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min