Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 rugpjūčio 18d. 09:38

Piktnaudžiavimas tarnyba buvusiam Rietavo policijos viršininkui gali atsirūgti 7 metais už grotų

Buvęs Rietavo policijos viršininkas Aloyzas Vaičiulis
Policijos nuotr. / Buvęs Rietavo policijos viršininkas Aloyzas Vaičiulis
Klaipėdos apygardos prokuratūra praneša baigusi nagrinėti ir teismui perdavusi baudžiamąją bylą dėl piktnaudžiavimo tarnyba, dokumentų klastojimo ir sukčiavimo. Minėtomis nusikalstamomis veikomis kaltinamas buvęs Rietavo policijos komisariato viršininkas Aloyzas Vaičiulis.

Ikiteisminį tyrimą atlikę Klaipėdos apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Imuniteto tarnybos pareigūnai nustatė, kad buvęs jų kolega 2013 m. rugsėjo 19 d., atvykęs į namus pas prieš pusantrų metų Kelių eismo taisykles pažeidusį asmenį, jam pažadėjo, jog nereikės mokėti už jo motorolerio saugojimą policijos komisariato kieme, bet už tai jis turės minėtos transporto priemonės atsisakyti.

Po suklastotos vadinamosios pirkimo-pardavimo sutarties su pažeidėju pasirašymo, policijos viršininkas 700 litų vertės motorolerį parsigabeno į savo namus. Taip ne tik piktnaudžiavo savo tarnybine padėtimi, siekdamas turtinės naudos, bet ir apgaule įgijo svetimą turtą.

Be to, panašią dokumentų klastojimo „operaciją“ policijos viršininkas buvo atlikęs dar 2012 m. rugpjūčio mėn., kai įkalbėjo moterį, kuri automobilį vairavo neblaivi, taip pat vietoj tariamo mokesčio už automobilio laikymą automobilio atsisakyti.

Policijos viršininkas suklastojo oficialų policijos dokumentą – saugomų transporto priemonių žurnalą, jame melagingai įrašydamas, kad automobilis grąžintas. Skirtumas tik toks, kad šios transporto priemonės policijos viršininkas į savo kiemą neparsigabeno, o ją toliau neteisėtai laikė Rietavo policijos komisariato teritorijoje.

„Tokiais savo veiksmais atsakingas pareigas einantis pareigūnas, veikdamas priešingai tarnybos interesams, pažeidė pagrindinius valstybės tarnybos principus, diskreditavo valstybės tarnautojo vardą ir pakenkė Policijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos prestižui“, – pareigūno padarytų nusikalstamų veikų esmę pakomentavo ikiteisminiam tyrimui vadovavęs ir valstybinį kaltinimą teisme palaikysiantis Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikalimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Romas Jasevičius.

Kaltinamajam skirta procesinė prievartos priemonė – laikinas nušalinimas nuo pareigų.

Už piktnaudžiavimą tarnyba, siekiant turtinės ar kitokios naudos, gresia  laisvės atėmimo bausmė iki 7 metų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

08:07
02:04
01:51

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min