TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus Pilaitėje – visuotinė pedofilo medžioklė: įtartinas vyras gundo vaikus šokoladu ir kviečia „pažiūrėti šuniuko“

Policija Pilaitėje
Skaitytojo Virginijaus P. nuotr. / Asociatyvi iliustracija: galimo įtariamojo prie Martyno Mažvydo progimnazijos ir kitur Pilaitėje dairosi tiek vietos gyventojai, tiek pareigūnai.
Šaltinis: 15min
2
A A

Vilniaus Pilaitės bendruomenės „Facebook“ puslapio koordinatorė Idilija Lapin 15min informavo, kad jau antrą savaitę po šį sostinės rajoną vaikštinėja kažkas, kas kalbina vaikus, siūlo jiems saldainių ar pamatyti šuniuką. Vyras vaikus kviečia eiti su juo.

„Visi tokie atvejai yra fiksuoti policijoje. Bendruomenė susivienijo medžioklei. Aš parašiau elektroninį laišką policijai ir prašiau mums padėti su papildomu patruliavimu. Ir šiaip informavau, kad pareigūnai žinotų, nes žmonės veiks – gins savo vaikus“, – 15min pranešė bendruomenės atstovė.

Pirmadienį Pilaitėje vyko ypatingas gyventojų patruliavimas.

„Jau juokaujam, kad tuoj imsim patys vieni kitus įtarinėti. Automobiliu patruliavo ir policija. Pareigūnai noriai ir gražiai bendravo su tais, kurie juos stabdė ir kalbino. Į grupę atėjo ir 5PK feisbukas. Vakar buvo tyliau, ramiau, visom prasmėm“, – trečiadienį pasidžiaugė I.Lapin.

Suprasti akimirksniu

  • Detalaus įtariamojo išvaizdos aprašymo bendruomenė ir policija neturi.
  • Tačiau aiškėja, kad nerimą keliantis asmuo yra maždaug 30 metų, rūbų apibūdinimai skirtingom dienom skiriasi.
  • Bet daugelis vaikų sakė frazę „matosi, kad jis nelabai sveikas...“ – lyg su koja kažkas.
  • Sykį jis esą dėvėjo odinę rudos spalvos klasikinio modelio kepurę.

Bendruomenės nariai yra sutarę, kad atsitiktinai užfiksuotų žmonių nuotraukų neviešins ir, nepatikrinę faktų, jų įtariamaisiais viešai neapšauks.

Savo ruožtu ir policijos atstovai per 15min pataria gyventojams ne tik būti budriems, bet ir adekvačiai vertinti aplinkybes, pirmiausia teikti apčiuopiamą informaciją pareigūnams.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyris 15min patvirtino, kad Pilaitės tėvelių nerimas pareigūnams yra žinomas ir jis atrodo pagrįstas, apie problemą asmeniškai informuotas ir laikinasis sostinės 5-ojo komisariato viršininkas.

Į sostinės policiją taip pat kreipėsi ir mokymo įstaigos, prie kurios buvo pastebėtas įtariamasis, administracijos atstovai.

Policijos žiniomis, įtariamojo akiratyje yra būtent mažamečiai, jaunesnio amžiaus vaikai.

„Jo intencijos nėra žinomos. Bet policija tikrai nori su juo pasikalbėti ir ieško jo“, – tvirtino Vilniaus apskrities policijos atstovas.

Pauliaus Ramanausko / 15min nuotr. /Asociatyvi iliustracija: policija Piliatėje
Pauliaus Ramanausko / 15min nuotr. /Asociatyvi iliustracija: policija Piliatėje

15min pateikia keletą bendruomenės narių pranešimų „Facebook“ puslapyje, atspindinčių susiklosčiusią situaciją.

„Tėveliai, noriu perspėti, kad šiandien apie 12 val. prie M.Mažvydo g. ir Įsrūties g. pėsčiųjų perėjos prie mano antrokės priėjo vyras, kuris bandė ją vilioti „pasižiūrėti šuniuko“. Ji nuo jo pabėgo ir viskas baigėsi gerai. Būkite budrūs ir dar kartą priminkite vaikams, kaip elgtis tokioje situacijoje“, – skelbia viena mama.

Kita Pilaitės gyventoja jai antrina: Šiandieną einant po pamokų prie Martyno Mažvydo progimnazijos prie mano vaiko (trečioko) priėjo vyras ir kvietė pažiūrėti šuniuko. Vaikas buvo primokytas nesileisti į kalbas, todėl greitai pabėgo. Tačiau bėgdamas atsisuko ir pamatė, kaip vyras kalbino kitą berniuką ir jį kažkur nusivedė.

Policiją informavau.

Tėveliai, pakalbėkite su savo vaikais apie šį pavojų!“

Kitas vyras feisbuke rašė: „Kažkoks nepažįstamasis vaikų žaidimo aikštelėse dalija šokoladą ir raštelius, kad vaikai eitų su juo. Įspėkite savo vaikus, kad to nedarytų.“

Vienas jaunas tėtis bendruomenei pranešė, kad šuniuko pažiūrėti kviečiantis vyras nuo šiandien siūlo ir šokolado.

Neišgąsdindami paklauskite vaikučio, ar siūlė šuniuko pažiūrėti. Jei taip, bėgi ir parguldai tą veikėją, policijai paskambini.

„Kiek pastebėjome, dažniausiai jis užkalbina iš pamokų einančius vaikus, kai dauguma dirbančių tėvelių, taip pat ir aš pats, neturiu galimybės pabūti šalia mokyklos. Jei kas nors atostogaujate, nedirbate ar šiaip turite laisvo laiko per pietus – nueikite prie mokyklos, pasėdėkit. Svarbiausia prigauti jį veiksme. Jei pamatote, kad kažkoks pilietis priėjo prie vaiko ir po kurio laiko nuėjo, neišgąsdindami paklauskite vaikučio, ar siūlė šuniuko pažiūrėti. Jei taip, bėgi ir parguldai tą veikėją, policijai paskambini ir tada čia postas. Įrodymų turim, postų daug, vaikų yra kuriems siūlęs, gal tada pagaliau kažkas įvyktų.“

Forume patirtimi pasidalijo ir viena moteris, kuriai teko spręsti panašią problemą prieš kelerius metus, kuomet ji gyveno gretimame sostinės miegamajame rajone. „Susivienijom Justiniškių tėveliai – daug skambučių policija sulaukė. Tada išsireikalavom bent jau patruliuojančio ekipažo. Ir tas vyras iš Justiniškių dingo“, – rašė vilnietė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min