Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pirmadienio vakarą Elektrėnuose policija persekiojo pažeidėją

Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienį, apie 13.15 val. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Elektrėnų policijos komisariato (Elektrėnų PK) Patrulių būrio pareigūnai Elektrėnų sav., Vievio sen., Pakalniškių k. patruliuodami tarnybiniu automobiliu pastebėjo, kad priešais atvažiuojančio automobilio OPEL OMEGA vairuotojas neprisisegęs saugos diržo.

Pareigūnams apsisukus ir įjungus automobilio šviesos bei garso signalus, stabdomas automobilis nesustojo, jo vairuotojas padidino greitį ir, važiuodamas tolyn, pavojingai manevravo kelyje, nesilaikė būtinų atsargumo priemonių – nerodė įspėjamojo posūkio signalo; kirto ištisinę kelio ženklinimo liniją, skiriančią eismo juostas; staiga išvažiavo į priešingos krypties eismo juostą, priversdamas iš priekio atvažiuojančio automobilio vairuotoją staigiai stabdyti ir keisti važiavimo kryptį, kad išvengtų susidūrimo. Taip manevruodamas automobilio OPEL OMEGA vairuotojas (vėliau nustatyta, kad vairavo Elektrėnų sav., Vievio sen. gyventojas R.M., gim. 1990 m.) sukėlė pavojų sau, kitiems eismo dalyviams ir jų turtui.

R.M. nereagavo ir į pareigūnų reikalavimą sustoti, išreikštą per garsiakalbį. Jis buvo sustabdytas tik Vievyje, Semeliškių gatvėje. Sustabdyto automobilio vairuotojo elgesys ir išvaizda pareigūnams kėlė įtarimą, jog jis gali būti vartojęs narkotinių medžiagų. Alkoholio kvapas nuo R.M. nesklido. Automobilio OPEL OMEGA apžiūros metu, peleninėje buvo rasta metalinė pypkė, skirta rūkyti augalinės kilmės medžiagas. Ant jos buvo pavaizduotas kanapės lapas.

R.M. nušalintas nuo vairavimo ir pristatytas į medicinos įstaigą apsvaigimui nuo narkotinių medžiagų patikrinti. Jo atžvilgiu pradėta administracinio teisės pažeidimo bylos teisena pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 1242 str. 3 d. (Šio straipsnio pirmojoje dalyje numatyti veiksmai (Transporto priemonių vairavimas, vienu metu ar paeiliui padarant kelis eismo taisyklių pažeidimus, keliančius grėsmę eismo saugumui, taip pat Kelių eismo taisyklių pažeidimas, sukėlęs pavojingą situaciją, tai yra privertęs kitus eismo dalyvius staigiai keisti judėjimo greitį, kryptį arba imtis kitokių veiksmų savo ar kitų žmonių saugumui užtikrinti), padaryti neblaivaus arba apsvaigusio nuo narkotikų arba vaistų ar kitų svaigiųjų medžiagų asmens, – užtraukia baudą vairuotojams nuo dviejų tūkstančių iki trijų tūkstančių litų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo dvejų iki trejų metų) ir 130 str. 1 d. (Nepaklusimas uniformuoto policijos pareigūno teisėtam reikalavimui sustabdyti transporto priemonę, taip pat pasitraukimas iš eismo įvykio, su kuriuo vairuotojas yra susijęs, vietos pažeidžiant Kelių eismo taisykles – užtraukia baudą vairuotojams nuo trijų tūkstančių iki keturių tūkstančių litų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo trejų iki penkerių metų arba administracinį areštą nuo penkiolikos iki trisdešimties parų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo trejų iki penkerių metų).

Apie 21.40 val. Elektrėnuose, Rungos gatvėje, tie patys Elektrėnų PK Patrulių būrio pareigūnai patikrino įtarimą sukėlusį Elektrėnų gyventoją D.P. (gim. 1995 m.). Apžiūros metu,  cigarečių pakelyje „Minsk“ pareigūnai aptiko polietileninį maišelį ir suktinuką su susmulkinta žalsvos ir rudos spalvos augaline mase, įtariama, narkotine medžiaga.
Dėl šio fakto pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 259 str. 2 d. (Tas, kas neteisėtai gamino, perdirbo, įgijo, laikė, gabeno ar siuntė nedidelį kiekį narkotinių ar psichotropinių medžiagų neturėdamas tikslo jų parduoti ar kitaip platinti, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas viešaisiais darbais arba laisvės apribojimu, arba bauda, arba areštu).

Vilniaus aps. VPK Elektrėnų PK pranešimas

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Kelių policija
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min