Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pirmąsyk sulaikytas per Drūkšius plukdytas kontrabandos krovinys (nuotraukos)

Cigaretės Drūkšių ežero pakrantėje
VSAT nuotr. / Cigaretės Drūkšių ežero pakrantėje
Šaltinis: 15min
0
A A

Cigarečių kontrabandininkai ieško naujų kelių, kaip į Lietuvą neteisėtai atgabenti rūkalų.

VSAT nuotr./Cigaretės Drūkšių ežero pakrantėje
VSAT nuotr./Cigaretės Drūkšių ežero pakrantėje

Kaip informuoja Valstybės sienos apsaugos tarnyba, Ignalinos pasieniečiai trečiadienio naktį sulaikė Drūkšių ežeru iš Baltarusijos valtimi atplukdytą stambų cigarečių krovinį. Tai pirmas atvejis per visą VSAT veiklos istoriją, kai šioje vietoje buvo sulaikyta tokiu būdu gabenta kontrabanda.

Trečiadienį, apie 23 val., VSAT Ignalinos rinktinės Specialiosios paskirties būrio pasieniečiai kartu su Operatyvinės veiklos skyriaus pareigūnais Drūkšių ežero krante, prie Ignalinos rajono Mačionių kaimo, sulaikė du vyrus. Tamsoje stebimi pasieniečių jie plastmasine valtimi su pakabinamu varikliu ežere neteisėtai iš Baltarusijos kirto ežeru einančią sieną.

VSAT nuotr./Cigaretės Drūkšių ežero pakrantėje
VSAT nuotr./Cigaretės Drūkšių ežero pakrantėje

Sulaikomi valtyje buvę du vyrai nesipriešino. Paaiškėjo, kad tai – Lietuvos piliečiai, 27-erių ir 28-erių Visagino gyventojai.

Valtimi jie iš viso plukdė 31 dėžę, iš viso 15 tūkst. 500 pakelių, cigarečių „LM“ su Rusijos akcizo ženklais. Pagal muitinės vertinimo metodiką tokio krovinio vertė viršija 100 tūkst. Lt.

Kontrabandininkai neretai bando iš Baltarusijos, su kuria Lietuva turi 678,8 km ilgio sieną, gabenti rūkalus. Tačiau toks bandymas Drūkšių ežere yra pirmą kartą užfisuotas pasieniečių. Tai liudija, kad dėl rūkalų kainų skirtumo Lietuvoje ir kaimyninėse valstybėse yra ieškoma naujų kelių neteisėtai veiklai vykdyti.

Dėl kontrabandos VSAT Ignalinos rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Sulaikytus visaginiečius Ignalinos pasieniečiai uždarė į areštinę.

Cigaretės ir valtis saugomi VSAT Ignalinos rinktinėje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min