Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugpjūčio 9d. 15:13

Pirtį Kauno pareigūnams užkūręs žydas – teisme: patrulis reikalauja 500 eurų žalos atlyginimo

Vladimiras Rozantalis
Aliaus Koroliovo/15min nuotr. / Vladimiras Rozantalis

Naktį iš pirmadienio į antradienį Kauno oro uoste šūkiais apie išžudytus tautiečius policijos dėmesį į save atkreipęs, o vėliau pareigūnams pasipriešinęs Izraelio pilietis trečiadienį jau sėdo į teisiamųjų suolą. Kauno apylinkės teisme agresyvumas išgaravo kaip dūmas: vyras elgėsi ramiai ir susigėdęs tikino, jog nelabai ką pamena. Su juo susigrūmęs patrulis pareikalavo atlyginti moralinę žalą.

Rugpjūčio 7-osios naktį Kauno oro uosto atvykimo salėje viešėjusi 15min žurnalistė bei fotografas užfiksavo neadekvačiai besielgiantį vyriškį. Atsirėmęs į oro uoste veikiančios maitinimo įstaigos barą, pusamžis vyras garsiai rusiškai šaukė: „Jūs, tai jūs išžudėte mus visus, mano tėvus, žydus. O dabar žudote ir mane.“ Šūksnius jis kartojo ne kartą ir ne du.

Netrukus prie jo prisistatė vietoje dirbantys policijos pareigūnai. Vyras nenurimo, tad buvo iškviestas kitas policijos ekipažas, turėjęs pristatyti nenuoramą į areštinę. Tačiau žydo „nuotykiai“ Kaune nesibaigė.

Kaip informavo Kauno apskrities policija, vežant 1951 metais gimusį Izraelio pilietį tarnybiniu automobiliu ir stabtelėjus Savanorių ir Pramonės pr. sankryžoje, pastarasis atsidarė automobilio galines dureles ir bandė pabėgti.

Siekiant jį sulaikyti, pastarasis, sugriebęs už dėklo, bandė atimti ginklą iš patrulio, nuplėšė nuo tarnybinės liemenės radijo stotį, pasikėsino ja suduoti pareigūnui į veidą bei spyrė jam į koją. Radijo stotį jis metė į gatvės grindinį ir sugadino. Suplėšyta buvo ir dalis patrulio uniformos.

Panaudojus kovinių imtynių veiksmus ir spec. priemones – antrankius, vyras buvo sulaikytas ir galiausiai uždarytas į areštinę. Jam nustatytas 2,86 prom. girtumas.

Dėl šio įvykio Kauno apskrities VPK Kriminalinės policijos nusikalstamų veikų registravimo skyriuje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl pasipriešinimo valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui ir dėl turto sunaikinimo ar sugadinimo. Kauno apskrities policija tikina patyrusi daugiau nei 640 eurų žalą dėl sugadinto turto.

Byla pagreitinto proceso tvarka buvo perduodama nagrinėti Kauno apylinkės teismui. Trečiadienio popietę įvyko pirmasis teismo posėdis.

Nelabai ką pamena, gailisi

Dar prieš prasidedant teisminiam procesui, kaltinamasis šioje byloje Vladimiras Rozantalis tikino, jog gimė Rusijoje, Lietuvoje gyveno iki 1993-iųjų, nes turi čia giminių. Tuomet išvyko gyventi į Izraelį, nes yra šios šalies pilietis. Jis supranta lietuviškai, moka net kiek rašyti lietuvių kalba.

Pastarąjį kartą Lietuvoje jis svečiavosi 2012 m. Šiemet ir vėl sugrįžo, kaip turistas, kad aplankytų Elektrėnuose gyvenančią seserį. Pragyveno pas ją tris mėnesius. Tą naktį, kai įvyko incidentas oro uoste, jis turėjo 6 val. ryto išskristi į Tel Avivą, tačiau, kaip pats teigia, prisigėrė – ištuštino net 8 bokalus alaus.

„Tiesiog prisigėriau ir savęs nebekontroliavau. Blaivas niekada taip nebūčiau pasielgęs. Net nežinau, kodėl gėriau. Sukilo prisiminimai.

Ar prisimenu, kaip susigrūmiau su policija? Nelabai ką prisimenu. Bet nenoriu nieko ir neigti: griebiau ginklą ar ne, sudaviau patruliui ar ne – nežinau“, – tikino vidurinį techninį išsilavinimą turintis, šiuo metu niekur nedirbantis V.Rozantalis.

Teismui kaltinamasis pripažino savo kaltę. Sutiko jis atlyginti ir civilinius Kauno apskrities VPK bei patrulio ieškinius.

„Gailiuosi. Būnant tokio amžiaus tikrai nederėtų taip elgtis“, – teigė V.Rozantalis.

Vyro, kuris nėra sukūręs šeimos, turimos lėšos šiuo metu yra areštuotos.

Aliaus Koroliovo/15min nuotr./Vladimiras Rozantalis
Aliaus Koroliovo/15min nuotr./Vladimiras Rozantalis

Patrulis teigia patyręs moralinę žalą

Šioje byloje nukentėjusiuoju pripažintas su kaltinamuoju susigrūmęs patrulis. Jis papasakojo, kas vyko lemtingąją naktį: „Sustojus prie šviesoforo tarnybiniu automobiliu, kuris nėra pritaikytas vežti sulaikytų asmenų, pilietis atsidarė duris ir kojomis išlindo į važiuojamąją dalį. To neprognozavome, nes buvo nusiraminęs.

Patrulis tikino, jog kaltinamojo veiksmais buvo sukeltas fizinis skausmas, tad jis byloje pareiškė civilinį ieškinį – nori, kad atlygintų 500 eurų neturtinę žalą.

Šalia jo sėdėjęs kolega jį laikė, neleido išlipti. Iššokau iš mašinos, nes ją vairavau, ir nubėgau jo stabdyti. Paguldžiau ant žemės. Susigrūmėm. Jis griebė už radijo stoties ir bandė smūgiuoti man ja į galvą. Išvengiau. Tuomet metė radijo stotį į žemę. Smūgiavo į kelį. Atbėgo kolega su antrankiais. Juos dedant, bandė įkąsti man į ranką.“

Patrulis tikino, jog kaltinamojo veiksmais buvo sukeltas fizinis skausmas, tad jis byloje pareiškė civilinį ieškinį – nori, kad V.Rozantalis atlygintų 500 eurų neturtinę žalą. Sužeistą kelį, anot pareigūno, maudžia ir dabar, praėjus daugiau nei parai po įvykio.

„Be to, jis bandė atimti tarnybinį ginklą, o tai jau didžiulis pažeidimas. Bijau pagalvoti, kas būtų įvykę, jei tai būtų nutikę. Juk girtas žmogus yra nekontroliuojamas. Patyriau stresą. Tikrai nemalonu, kad tai išlindo ir į viešumą“, – parodymus davė patrulis.

Prašo skirti 100 MGL baudą

V.Rozantaliui gresia laisvės atėmimas iki trejų metų. Prokuroro teigimu, šiuo atveju užtektų ir baudos. Jis prašo teismo už šiuos du nesunkius nusikaltimus skirti kaltinamajam subendrintą 100 MGL baudą, nes vyras anksčiau nėra teistas, pripažino savo kaltę, gailėjosi dėl savo veiksmų. Baudžiamąją atsakomybę sunkinanti aplinkybė – nusikalstamus veiksmus jis atliko būdamas apsvaigęs.

Kaltinamąjį ginantis advokatas nesutiko su prokuroro pasiūlytu baudos dydžiu. Jis pabrėžė, jog jo ginamajam reikia grįžti į tėvynę, jis pensininkas, neaiški jo tikroji turtinė padėtis, tad tokia didžiulė bauda apsunkintų jo padėtį.

Aliaus Koroliovo/15min nuotr./Vladimiras Rozantalis
Aliaus Koroliovo/15min nuotr./Vladimiras Rozantalis

„Patrulio sveikata ir gyvybė yra apdrausta valstybės. Dirbdamas tokį darbą, jis supranta riziką“, – užginčydamas nukentėjusio patrulio civilinį ieškinį, tikino advokatas.

Tardamas baigiamąjį žodį, kaltinamasis tik atsiprašė patrulio už sukeltą fizinį skausmą ir prašė atleidimo. Po posėdžio, į kurį buvo pristatytas iš areštinės, vyras išėjo su visu savo turtu krepšyje.

Sprendimas šioje byloje bus skelbiamas rugpjūčio 11 d.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

49:40
01:06
01:03

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min