Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 28d. 09:07

Planas, padėjęs Klonio gatvės miniai nugalėti Lietuvos teisėsaugą, sukurtas prieš dvejus metus

Šuo
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Šuo

Garliavoje prie Kedžių ir Venckų namų budinti minia šią savaitę šventė pergalę – žlugo antstolės ultimatumas, kad iki balandžio 26-osios mergaitė turi būti atiduota Laimutei Stankūnaitei. Kas tie žmonės, kurių protestai privertė atsitraukti valstybės institucijas?

Į Klonio gatvę Garliavoje susirenkantys žmonės tik iš pirmo žvilgsnio primena chaotišką ir triukšmingą protestuotojų sambūrį, rašo „Lietuvos rytas“. Minia turi savo lyderius, sroves, šaltinius teisėsaugoje, jos atstovai veikia organizuotai.

Budėtojai, laukiantys antrą kartą atvykti turinčios antstolės Sonatos Vaicekauskienės, atlieka tam tikrus darbus ir užduotis.

Viena grupė stebi Kaune įsikūrusius policijos padalinius, iš kurių bet kuriuo momentu į Garliavą, esančią už 10 kilometrų, gali išvažiuoti keli šimtai ginkluotų pareigūnų. Kiti rengia koncertus Drąsiaus Kedžio tėvų kieme Klonio gatvėje, kviečiasi menininkus, politikus, dvasininkus, internete rengia tiesiogines vaizdo transliacijas ir patys beveik visą dieną viską filmuoja.

Treti po kruopelę renka žinias iš savo slaptų šaltinių teisėsaugoje ir perduoda jas nedideliam žmonių ratui. Ketvirti rūpinasi maistu – gamina jį lauko virtuvėse, užsako picų, kitų greitai paruošiamų patiekalų.

Šį gyvą organizmą, atrodo, valdo nematoma, bet tvirta ranka, numačiusi įvykių scenarijų ir turinti savo strategiją.

Radikalai, užvaldyti emocijų

Neabejojama, kad tada, kai bus bandoma perduoti L.Stankūnaitei dukterį, Garliavoje susirinkusi minia ramiai nestovės – policijai tikriausiai priešinsis ir radikalieji, ir nuosaikesni jos atstovai.

Visi įsitikinę, kad reikia ginti mergaitę nuo motinos, kuri esą pardavinėjo dukterį pedofilams. Todėl pasipriešinimo mastas gali būti didelis.

Vienas radikalios srovės atstovų, tiesiogines transliacijas prižiūrintis 44 metų Renaldas Ščiglinskas tiesiai rėžė, jog ramiai nestovės, jei jam atrodys, kad prieš vaiką naudojama prievarta.

Šiai srovei, be R.Ščiglinsko, būtų galima priskirti D.Kedžio tetą Audronę Skučienę, kaunietį Juozą Vaikšnorą ir daugelį kitų D.Kedžio sekėjų.

Radikalai yra visiškai užvaldyti emocijų – jiems atrodo, kad kone visa teisėsauga susidėjusi su pedofilais, todėl net nereikia argumentų savo tiesai įrodinėti.

Jiems atrodo, kad kone visa teisėsauga susidėjusi su pedofilais, todėl net nereikia argumentų savo tiesai įrodinėti.

Kodėl jie nevažiuoja į darbą

Susidaro įspūdis, kad žmonės, nuo ryto iki vakaro besibūriuojantys Klonio gatvėje, visiškai neturi asmeninių problemų, jiems nereikia rūpintis, iš ko gyventi. Muitinės tarpininkavimo įmonei vadovaujantis R.Ščiglinskas ir kiti budėtojai, atrodo, į darbą neina jau daugelį mėnesių.

Vienas kategoriškiausių Kedžių tvirtovės gynėjų 80 metų ūkininkas Antanas Tamulis iš Kauno rajono įkurdintas prie jų nuosavo namo esančiame vagonėlyje. A.Tamulis išgarsėjo keistomis akcijomis – buvo paskelbęs apie Lietuvos karalystės įkūrimą.

Be to, nepatenkintas, kad valdžia nesuperka iš jo derliaus, garbaus amžiaus vyras Kauno senamiestyje pažėrė pupų ir žirnių, o už tai, kad nenutiesiamas kelias iki jo sodybos, prie Kauno rajono savivaldybės išvertė toną burokų.

D.Kedžio tėvų kieme budėtojams pastatyta palapinė, kurioje niekada netrūksta užkandžių ir nealkoholinių gėrimų.

Įtariama, kad maisto priperka ir koncertus finansuoja D.Kedžio giminaičiai, nors jie tai neigia.

Žinių srautus ryjanti minia neretai tiki net keisčiausiais gandais, kuriuos dažnai pati ir skleidžia. Kai kuriems žmonėms vaidenasi ant aplinkinių namų stogų įsitaisę snaiperiai, jiems atrodo, kad mergaitė bus įkišta į maišą ir perduota L.Stankūnaitei.

Planas: mergaitė apsikabina L.Kedienę, ši griūva ant žemės

Pareigūnai įžvelgia, kad didesnį pavojų Kėdainių teismo sprendimo vykdymui kelia nuosaikesni minios veikėjai, šaltu protu apsvarstantys tolesnius ėjimus. Jie sugeba analizuoti įvykius, nesisvaido absurdiškais kaltinimais, ieško svaresnių faktų, tiesa, savaip juos vertindami.

Vienas šio sparno lyderių – Edmundas Limantas, anksčiau pats dirbęs policijoje. Šis garliaviškis sugeba ne tik organizuoti minią, bet ir pakelti jai dvasią.

Kai kuriems žmonėms vaidenasi ant aplinkinių namų stogų įsitaisę snaiperiai, jiems atrodo, kad mergaitė bus įkišta į maišą ir perduota L.Stankūnaitei.

Būtent E.Limantas kovo 23-iosios rytą skubiai pakvietė prie Kedžių vartų stoviniuojančią minią eiti į kiemą.

Po pusvalandžio atvykus S.Vaicekauskienei ir policininkams, įtūžę budėtojai jau buvo apsiautę namo, kuriame buvo mergaitė, įėjimą. Jei minia būtų likusi už vartų, padėtis būtų buvusi gerokai ramesnė.

Tačiau šaukštai buvo po pietų – pareigūnai nusprendė negrūsti žmonių iš kiemo, bijodami dar didesnės sumaišties.

Netgi jeigu mergaitė savo noru būtų išėjusi su mama iš senelių namų, lauke būtų užviręs tikras pragaras ir nežinia, kaip viskas būtų pasibaigę.

Garliavos minią palikęs vilnietis Marius Kuprevičius atskleidė, jog šių metų kovo 23-iosios scenarijus buvo parengtas jau prieš dvejus metus – mėginant perduoti mergaitę mamai ji turi apsikabinti močiutę Laimutę Kedienę – abi turi rėkti ir klykti, visa tai bus filmuojama ir platinama pasauliui.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Mados infekcija

Eurovizija 2018

Sveikata

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min