Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Plungės taksistą nužudę jaunuoliai į laisvę išeis tik pasenę

Teisme taksisto žudikai kaip įmanydami slėpė savo veidus.
A.Jašinskienės/15min.lt nuotr. / Teisme taksisto žudikai kaip įmanydami slėpė savo veidus.
Šaltinis: BNS
3
Skaitysiu vėliau
A A

Plungėje žiauriai taksistą nužudę vaikinai neverti gailesčio: sostinės teisėjai paliko galioti bausmes žmogų nužudžiusiems jaunuoliams. Apeliacinis teismas pirmadienį atmetė už taksisto nužudymą Plungės rajone kalėti nuteistų Vytauto Jogmino, Viliaus Uznio ir Juliaus Gečo skundus.

Kolegija paskelbė, kad keisti Klaipėdos apygardos teismo nuosprendį nėra pagrindo.

2016 m. balandį jaunuoliai buvo pripažinti kaltais dėl taksisto nužudymo ir jo turto pagrobimo. Teismas įvertino ir kiekvieno jaunuolio dalyvavimą nusikaltimuose. Pirmuosius, aktyviausius bei asmens mirtį lėmusius veiksmus atlikusiam Viliui Uzniui skirtas 17,5 metų laisvės atėmimas.

Teismo vertinimu, Juliaus Gečo vaidmuo buvo mažesnis, tačiau pakankamai reikšmingas – sudavė daugybinius smūgius tiek automobilyje, tiek ištraukus nukentėjusįjį iš transporto priemonės. Jaunuoliui skirta 15,5 metų laisvės atėmimo bausmė. Abu šie jaunuoliai jau yra ne vieną kartą teisti už kitus nusikaltimus.

Mažiausiai prie nusikaltimo prisidėjusiam Vytautui Jogminui, kurio artimieji atlygino byloje nukentėjusiaisiais pripažintiems asmenims dalį padarytos žalos, skirta 14 metų nelaisvės.

„Tokios bausmės nėra per didelės nė vienam nuteistajam, jos užtikrina teisingumo principo įgyvendinimą, įstatyme nurodytų bausmės tikslų pasiekimą ir nepažeidžia įstatymo nuostatų, todėl nėra pagrindo jas švelninti. Bausmės tinkamai subendrintos“, – paskelbė Apeliacinis teismas.

Byloje nustatyta, kad būdami apsvaigę nuo alkoholio, nuteistieji 2015 metų vasarą prieš vidurnaktį gyvenamojoje sodyboje Plungės rajone užpuolė taksi vairuotoją, iš kurio siekė pagrobti pinigus bei automobilį.

Trijulė smurtauti prieš nukentėjusįjį pradėjo įsėdusi į transporto priemonę, vėliau savo veiksmus tęsė ištraukusi vairuotoją iš automobilio ir parvertusi ant žemės. Pavartoję fizinį smurtą ir palaužę taksisto pasipriešinimą, jaunuoliai pavogė nukentėjusiajam priklausančius 30 eurų.

Sumuštą vairuotoją nuteistieji įkėlė į automobilį ir nuvežė į pamiškę, kur toliau prieš jį smurtavo. Nuo mušimo ir smaugimo metu padarytų sužalojimų nukentėjusysis netrukus mirė. Jaunuoliai žuvusį vyrą paliko įvykio vietoje, o patys iš jos pasišalino pagrobtu taksi automobiliu.

Teismai konstatavo, kad nukentėjusysis buvo negailestingai mušamas.

„Nuteistųjų tikslas buvo užvaldyti ne tik pinigus, bet ir automobilį, nepaliekant nukentėjusiajam galimybės išsigelbėti“, – rašoma Apeliacinio teismo nutartyje.

Nuteistieji V.Uznys ir V.Jogminas savo kaltę pripažino iš dalies ir gailėjosi.

Kitas nusikaltimo bendrininkas J.Gečas neigė jam pareikštus kaltinimus tvirtindamas, kad jokių smurto veiksmų neatliko.

Nuteistieji dviem asmenims privalės sumokėti atitinkamai 30 tūkst. ir 15 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimo. Apeliacinis teismas mano, kad nėra pagrindo švelninti ne tik bausmes, bet ir priteistą neturtinės žalos dydį.

Kitai nukentėjusiajai už pagrobtą jai priklausantį automobilį jaunuoliai turės atlyginti turtinę žalą – beveik 1 050 eurų. Be to, jaunuoliai įpareigoti atlyginti nukentėjusiesiems suteiktos antrinės teisinės pagalbos išlaidas, siekiančias per 500 eurų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai: 3
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min