Dabar populiaru
Publikuota: 2013 rugsėjo 16d. 09:02

Plungiškis kyšininkas taksistas bus teisiamas už neteisėtą degtinės ir cigarečių laikymą

Plungiškis garaže buvo prisikrovęs kontrabandinių cigarečių, degalų ir degtinės.
Klaipėdos apskrities VPK nuotr. / Plungiškis garaže buvo prisikrovęs kontrabandinių cigarečių, degalų ir degtinės.

Plungėje sulaikytas vyras, neteisėtai disponavęs degtine ir cigaretėmis ir dyzelinu. Bendra šių akcizais neapmokestintų gaminių vertė – beveik 80 tūkst. Lt.

2011 metais už analogišką nusikaltimą jau teistas Plungės gyventojas sulaikytas 2013 m. rusėjo mėn. pradžioje. Atlikę kratas jo naudojamuose garažuose, policijos pareigūnai aptiko ne tik daugiau nei 9 tūkst. pakelių cigarečių su Baltarusijos Respublikos akcizo ženklais, bet ir apie 280 litrų naminės degtinės bei apie 600 litrų dyzelinių degalų.

Pareigūnai nustatė, kad tabako gaminių bendra vertė, įskaitant privalomus sumokėti importo mokesčius, gali viršyti 74 000 Lt, dyzelinių degalų vertė – apie 2 800 Lt.

Be to, įtariamasis, siekdamas, kad nebūtų surašytas administracinės teisės pažeidimo protokolas už tai, kad jo naudojamam taksi automobiliui „Audi" nebuvo atlikta valstybinė techninė apžiūra ir jame nebuvo pirmosios pagalbos rinkinio bei gesintuvo, davė policijos pareigūnams 200 Lt kyšį.

Klaipėdos aps. VPK Plungės r. PK pradėti 2 ikiteisminiai tyrimai.

VIDEO: Plungiškis ėjo garaže per 9 tūkst. pakelių cigarečių

Taksi paslaugų veikla besiverčiančiam individualios įmonės savininkui pareikšti įtarimai dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis ir namų gamybos stipriais alkoholiniais gėrimais dideliais kiekiais bei valstybės tarnautojo papirkimo. Įtariamajam paskirta kardomoji priemonė – suėmimas 2 mėnesiams.

Bylą dėl valstybės tarnautojo papirkimo teismas išnagrinėjo pagreitinto proceso tvarka – kyšininkui paskirta 30 parų arešto.

Tai ne pirmas šio vyriškio sulaikymo atvejis šiais metais. 2013 m. liepos mėn. Plungės rajono PK tyrėjai baigė ikiteisminį tyrimą ir perdavė kaltinamajam aktui surašyti dar vieną baudžiamąją bylą, kurioje tas pats asmuo kaltinamas neteisėtai disponavęs akcizinėmis prekėmis. 2013 m. balandžio mėn. jo naudojamuose garažuose policijos pareigūnai atliko kratas ir aptiko daugiau nei 10 000 pakelių cigarečių su Rusijos Federacijos ir Baltarusijos Respublikos akcizo ženklais, kurių bendra vertė, įskaitant privalomus sumokėti importo mokesčius, viršijo 78 000 Lt.

Tąkart vyriškiui buvo paskirtos švelnesnės už suėmimą kardomosios priemonės. LR BK 1992 str. 1 d. už neteisėtą disponavimą akcizais apmokestinamomis prekėmis, kurių vertė viršija 250 MGL dydžio sumą, numato baudą arba laisvės atėmimą iki 7 metų. LR BK 227 str. 2 d. už valstybės tarnautojo papirkimą, siekiant jo neteisėto veikimo ar neveikimo vykdant įgaliojimus, numato baudą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki 5 metų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min