Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Po aršios dvikovos skydinėje – Siaurusevičiaus ir fotografo mūšis teisme (atnaujinta 13.54 val., video, nuotraukos)

Konfliktas viešbutyje
Valdo Kopūsto/L.T. nuotr. / Konfliktas viešbutyje
Šaltinis: 15min
0
A A

Atversta byla, kurioje Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) bosas įtariamas fotografo užpuolimu.

Pirmiau į skydinę, o po to ir į geriausių praėjusių metų spaudos fotografijų albumą patekęs bei anekdotų herojumi tapęs LRT generalinis direktorius 42 metų Audrius Siaurusevičius trečiadienį buvo priverstas atvykti į teismą.

Šiandien nagrinėjama baudžiamoji byla pagal privataus kaltinimo tvarka pateiktą skundą, kuriame fotografas 32 metų Irmantas Sidarevičius kaltina A.Siaurusevičių nežymiu sveikatos sutrikdymu bei reikalauja 80 tūkst. litų kompensacijos už moralinę žalą.

Fotografas nuo LRT šefo nukentėjo 2008 metų spalio 13-osios naktį, rinkimų į Seimą metu, kai orientaciją praradęs A.Siaurusevičius viešbutyje „Naujasis Vilnius“ pateko į elektros skydinės patalpą, ten užsibarikadavo ir praleido mažiausiai puspenktos valandos.

Dienraščio „Respublika“ fotografas I.Sidarevičius buvo vienas iš būrio žiniasklaidos atstovų, fiksavusių šią tragikomišką situaciją.

Pagaliau išėjęs ir į policiją išvežtas A.Siaurusevičius iškart pagrasino, kad su I.Sidarevičiumi išsiaiškins teisme. Tačiau policija atsisakė tirti incidentą, nors to prašė ir LRT vadovas, ir fotografas. Beje, nustatyta, kad žurnalistas incidento metu buvo blaivus, o A.Siaurusevičiui ryte užfiksuotas vidutinis girtumas.

Vis dėlto fotoreporteris kreipėsi į Vilniaus 1-ąjį apylinkės teismą privataus kaltinimo tvarka. Fotografas I.Sidarevičius BNS yra sakęs, kad LRT vadovas jam trenkė per galvą, dėl ko jis „trumpam atsijungė“, grumdamasis su A.Siaurusevičiumi buvo apdraskytas. Be to, anot I.Sidarevičiaus, buvo apgadintas fotoaparatas, jis patyrė stresą.

Kita vertus, pats žurnalistas viešai neneigė, kad su fotoaparatu į skydinę veržėsi jėga, o A.Siaurusevičius nuo įsibrovėlio esą tik gynėsi.

Po skandalingų nuotykių LRT vadas buvo išjuoktas ir išpeiktas, tačiau iš posto nepasitraukė. A.Siaurusevičiui už šį poelgį nacionalinio transliuotojo taryba skyrė griežtą papeikimą, bet iš pareigų neatleido.

Papildyta 13.20 val. Teismas trečiadienį pranešė, jog šiandien šioje byloje rengiamas taikinamasis posėdis. Tačiau abi šalys kategoriškai nesutiko taikytis.

Nors žurnalisto advokatas Kristupas Ašmys užsiminė, jog svarstytų susitaikymo galimybę, A.Siaurusevičius kalbėjo priešingai.

Papildyta 13.25 val. „Matote, aš taip pat gavau policijos siūlymą į teismą kreiptis dėl man padarytų sužalojimų. Nesikreipiau į teismą, duodamas aišku ženklą, kad esu linkęs susitaikyti. Bet kadangi į teismą kreipėsi mane užpuolęs žmogus, aš irgi ginsiu savo teises“, – teisme pareiškė LRT bosas A.Siaurusevičius.

Papildyta 13.37 val. Supratęs kaltinamojo poziciją, teisėjas A.Siaurusevičiui priminė, kad naujos bylos kelti nereikia – jis gali pateikti skundą su savąja įvykių versija, kuri bus nagrinėjama šioje byloje.

Pagal fotoreporterio pateiktą skundą teigiama, kad būdamas galimai neblaivus A.Siaurusevičius skydinės durimis privėrė jam ranką ir sudavė per veidą, mėgino išplėšti iš rankų fotoaparatą, galimai ketindamas jį sudaužyti.

Savo ruožtu A.Siaurusevičius jaučiasi nukentėjusiuoju. LRT vadas įspėjo, kad prieš teismą teks atsakyti ne tik šiam fotografui, bet ir dar keliems žurnalistams, esą taip pat dalyvavusiems jo užpuolime. Posėdžio metu A.Siaurusevičius vos neatsistojo, kai teisėjas paprašė atsistoti nukentėjusįjį, advokatui Nerijui Kasiliauskui šis nežymus jo kliento judesys sukėlė šypseną.

Kitas posėdis šioje byloje, kurioje nukentėjusiojo statusas kol kas priklauso tik I.Sidarevičiui, numatytas liepos 3 dieną 13 valandą.

Beje, šiandieninį posėdį nušvietę žurnalistai kalbėjo, kad tokios apgulties teismo salėje jau seniai nebuvo. Filmuotą medžiagą, kokį žiniasklaidos dėmesį teisme teko atlaikyti A.Siaurusevičiui, galite pamatyti čia.

 

VIDEO: Siaurusevičiaus teisme žurnalistų apgultis
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min